Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Képtelen vagyok a lányomra...

Képtelen vagyok a lányomra nézni, úgy érzem megőrülök, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Akinek van ideje, olvassa el az előzményeket kérem...Megszületett a harmadik baba, és hát egyértelműen fekete...A lányom azt hazudta, hogy nem tőle van, végig kitartott ez mellett. Apaságit akartunk eddig, de mikor megláttuk a babát, hát egyértelmű volt a helyzet, mondtam neki, vallja be, de ő még mindig tagad, engedné, hogy több 10 ezret kifizessünk potyára úgy, hogy most is egyik napról a másikra élünk az ő felelőtlensége miatt. Akit apukának hittünk, hófehér bőrű szőke srác, látva a baba szó szerint fekete bőrét, kizárt, hogy ő lenne, plusz ő tagadja azt is, hogy csóknál több lett volna köztük.

Ismét hazudott a lányom, anyagilag csőd helyzetben vagyunk, itt egy újabb baba a másik 2 gyerek mellé, és a lányt csak az érdekli, hogy facebookon mutogassa...

Én undorodom tőle már, a végletekig csalódtam benne, szivem szerint elzavarnám, de mi lesz a gyerekekkel?


2013. jún. 5. 12:16
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
forduljatok bírósághoz, gyerektartásért!
2013. jún. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Egy gyereket még simán megbírtunk volna, a második is angy gondot jelentett, de megoldottuk, de a lelkére kötöttük a lánynak, hogy védekezzen és kerülje a fiút a múltbéli dolgok miatt. Itthon szidta, de közben sokan látták, hogy a városban vele császkál. Sajnos még a középső is pelenkás, így dupla pelenka kell, arról nem beszélve, hogy mindent újra kellett venni a kicsinek mivel a régi holmik "eltűntek".

Szerintem odaadta a fiú családjának...Értsétek meg, én dolgozom van egy maszek munkám is, a férjemnek szintén, de ne legyen már az, hogy 3 gyereket plusz még a lányomat olyan könnyű lehet eltartani, hogy egy gyerek már igazán mindegy!

2013. jún. 5. 12:41
 13/40 anonim ***** válasza:
86%

Mindenkit megkérnék, hogy legalább fussa át az előzményeket, mielőtt vádaskodni kezd!

ÉN köszönöm előre is.


Kérdező:

Nem egyszerű.

Esetleg lehetnél hivatalosan is a három kicsi gyámja, megkapnátok a családit, a támogatásokat, stb, és ebből talán könnyebb lenne.

A fiútól bírósági úton követelhetitek a gyerektartást a másik két gyerek után, a harmadik után pedig akkor, ha megvan az apasági. Lehet, hogy ennek a költségeit is ki kell neki fizetni, ha bebizonyosodik az apasága, de erről egy jogász tud bővebb felvilágosítást adni.


Amint a kicsit bölcsibe lehet adni, adj ultimátumot a lányodnak: vagy keres munkát, és eltartja a gyerekeit, vagy mehet amerre lát.


A költségek csökkentésébe pl. belefér az is, hogy nincs net. Ez is több ezres spórolás egy hónapban, és már a lányod se ülhetne egész nap a gép előtt.


A családsegítőtől (minden településen kell lennie) kérj segítséget. Nem elsősorban anyagi, hanem erkölcsi segítséget tudnak nyújtani. Ha védelembe veszik a kicsiket, még kaphattok egy-két plusz támogatást.


Ha úgy érzed, minden kötél szakad, tedd ki a lányod!

Az unokákat így is, úgy is a te felelősséged felnevelni, legalább ő nem szívná már a véred. Kénytelen lenne a saját lábára állni, munkát és lakást találni. A helyedben addig nem is engedném, hogy elvigye a gyerekeket, amíg ezt nem tudja biztosítani.

Ehhez viszont mindenképpen kell jogi segítség, és a gyámügy és/vagy családsegítő támogatása, mert mint "édesanyának" joga van elvinni magával a gyerekeit.


Kérdezz rá, lehetsz-e ebben az esetben hivatásos nevelőszülő. Tehát állami gondozásba veszik a három kicsit, de te neveled őket, és kapsz érte pénzt is. Ha már koromfekete honfitársainknál lehet ilyet csinálni, nehogy már a rászoruló, tisztességes nagyszülők ne kapjanak lehetőséget....


Irány a polgármesteri, aztán ott a családgondozó, és majd ő segít, hogy merre hova tovább.


A helyzet így tarthatatlan, és véleményem szerint nem is neked kellene megoldani. Csak sajnos muszáj.

2013. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Rajta vagyok az ügyön, de kizárt, hogy tőlük bármit is behajtatnának...A putriban laknak, nem dolgozik senki, nincs semmi vagyon tárgy..szóval hosszadalmas procedúra lesz ez...
2013. jún. 5. 12:42
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: elnézést az előző kirohanásomért..elolvastam végig..
2013. jún. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

Végigolvastam.

A férjedről nem írsz, ő mit szól mindehhez?

Hogy lehet, hogy ott lakott nálatok a srác és nem dolgozott, már a legelején el kellett volna hajtanotok őket onnan.

2013. jún. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Sajnos én egy pici babával nem tudnék otthon maradni, dolgoznom kell, így ilyen téren kell a lányom itthonra...Mindig beteg valamelyik, velük se tudnék táppénzen lenni, sajnos a lányom miatt mindenki elfordult lassan tőlünk, nem nagyon van segítségem...A nethez ragaszkodik, és sajnos az én munkámhoz nekem is szükségem van rá..Persze lehetne tiltást rakni a gépre, de csak egy felnőttről van szó, vannak olyan haverok akik szerintem segítenének neki ebben. Köszönöm mindenkinek aki nem ítél el, és köszi a válaszokat is!
2013. jún. 5. 12:45
 18/40 anonim ***** válasza:

Kedves 4. látszik, hogy nem olvastad el az előzményeket!

Ebben nagyon nehéz tanácsot adni. De szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha a gyámügyhöz fordulnál.

Vagy ha ezt nem szeretnéd, akkor legalább bírósági úton kötelezni az "apát" a gyerektartás fizetésére, mert az már szerintem elég jó segítség lenne!

Amúgy te fizeted a netet? Köttesd ki! Mármint én ezt tenném!

Kívánom, hogy minél előbb megjöjjön a lányod esze!

2013. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Nagyon kis időt lakott ott...És akkor volt, hogy elment egy nap idénymunkára, de általában várta hogy szóljanak neki...Én nekem ebből is elegem lett, mert más tudott menni, ő neki meg pont nem szóltak.

A férjemmel totál tönkre ment a kapcsolatunk, ő is ki van idegileg, folyton kiabálnak a lánnyal, meg velem is, ennek ellenére mellettünk van. De sokszor már csak annyi a kapcsolatunk, hogy ide adja a fizetését, és begubózik...

2013. jún. 5. 12:48
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok.. tényleg sajnálom, úgy ítélkeztem, hogy nem tudtam miről van szó, de amikor olvastam a kérdést, iszonyúan ledöbbentem..ezért akadtam ki.. nem akartam megbántani a kérdezőt, így világos minden. A gyermekek apját kell fülön csípni, gyermektartást az állam megelőlegezi nektek, és az állam majd elintézi az apukán a többit. Sok sikert és kívánom, hogy találjatok vissza egymáshoz
2013. jún. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!