Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Képtelen vagyok a lányomra...

Képtelen vagyok a lányomra nézni, úgy érzem megőrülök, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Akinek van ideje, olvassa el az előzményeket kérem...Megszületett a harmadik baba, és hát egyértelműen fekete...A lányom azt hazudta, hogy nem tőle van, végig kitartott ez mellett. Apaságit akartunk eddig, de mikor megláttuk a babát, hát egyértelmű volt a helyzet, mondtam neki, vallja be, de ő még mindig tagad, engedné, hogy több 10 ezret kifizessünk potyára úgy, hogy most is egyik napról a másikra élünk az ő felelőtlensége miatt. Akit apukának hittünk, hófehér bőrű szőke srác, látva a baba szó szerint fekete bőrét, kizárt, hogy ő lenne, plusz ő tagadja azt is, hogy csóknál több lett volna köztük.

Ismét hazudott a lányom, anyagilag csőd helyzetben vagyunk, itt egy újabb baba a másik 2 gyerek mellé, és a lányt csak az érdekli, hogy facebookon mutogassa...

Én undorodom tőle már, a végletekig csalódtam benne, szivem szerint elzavarnám, de mi lesz a gyerekekkel?


2013. jún. 5. 12:16
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

18. vagyok! Marha lassú a netem! Bocsánatot kérek a 4. válaszolótól mire írtam már elolvasta!

A netről pedig annyit, hogy nekem anyám állandóan turkált a netes beszélgetéseim között és én ezt mobil internettel oldottam meg. Ha elmentem otthonról vittem magammal!

2013. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

a védőnőtől nem tudnál segítséget kérni?

esetleg a helyi családsegítőtől?

rendszeres gyerekvédelmi támogatást igényeltetek?

2013. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 4-es, jól esett! Most az anyagiakról ne beszéljünk. Én lelkileg érzem úgy, hogy be fogok kattanni. Mindenki rajtunk nevet már évek óta a városban, most megint mi vagyunk egy ideje a téma...Azzal nyugtatom magam, ha én feladom, akkor mi lesz a gyerekkel? Fel kell nevelni őket, most még is azt érzem, hogy fogytán van az erőm és a tartalékaim...Köszönöm, hogy meghallgattatok!
2013. jún. 5. 12:55
 24/40 A kérdező kommentje:
A rendsz.gyerek.támogatáshoz eddig túl jól kerestünk, most a 3. babával ismét megpróbáljuk persze.
2013. jún. 5. 12:56
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Azzal ne törődj, hogy ki mit beszél rólatok.

Tudod, minden csoda 3 napig tart.

azért kérdeztem a rendsz.gyerekvédelmit, mert te írtad, hogy anyagilag is milyen nehéz.

2013. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Elküldeném a lányom a fenébe ezek után a 3 gyereket meg felnevelném,ne ők bűnhődjenek azért,mert egy felelőtlen idióta az anyjuk.
2013. jún. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 zabmester ***** válasza:
100%

Ez egy eléggé összetett probléma. Első körben azt javasolnám, hogy forduljatok a családsegítőhöz, már az is nagy segítség lenne, ha egy objektív, független szakember jelenlétében meg tudnátok beszélni a problémát a férjeddel és a lányoddal közösen.

Ott számba lehet venni, hogy mik a lehetőségek.


Amúgy meg az a véleményem, hogy a lányod azért viselkedik így, mert megteheti. Egyszerűen semmi következménye nincs a felelőtlen viselkedésének, ti viszont folyamatosan szívtok miatta. Persze nehéz ezt úgy megoldani, hogy senki se sérüljön, se a gyerekek, se ti ne érezzétek hátrányát a dolognak, viszont eközben a lányotoknak éreznie kellene a súlyát a dolgoknak. Én minden esetre azt tenném, hogy megvonnék tőle minden szórakozási lehetőséget, kényszerüljön rá, hogy a feladataival foglalkozzon. Lássa el a gyerekeket, végezze el a házimunkát, és kezdjen el azon gondolkodni, hogy mihez kezd, ha már a legkisebb gyerek is mehet bölcsibe. Szóval képezze magát valahogy, aztán keressen munkát. Amíg arra nem képes, hogy ezeket megtegye, addig el kell venni a számítógépét, tévét elzárni előle, stb. Lehet azt mondani, hogy felnőtt, de hát könyörgöm, nem úgy viselkedik. Kerek perec meg kell mondani, hogy ti annyiban segítetek, hogy a lakhatását biztosítjátok, a többit oldja meg egyedül. Három gyerek után azért elég szép családi pótlékot kap már, plusz ott a gyes, ebből szépen vásároljon a gyerekeknek, és ha marad, akkor a saját szükségleteit fedezze belőle, mert nem a ti dolgotok ezeket finanszírozni.


Egyébként meg nekem is eszembe jutott, hogy korlátozottan cselekvőképesnek kellene nyilváníttatni, mert látszik, hogy nem tud minden területen felelős döntést hozni, hiába nagykorú. Ez nem egyenlő azzal, hogy cselekvőképtelennek nyilvánítják, viszont bizonyos dolgokban nem hozhat önálló döntést. Ezt később lehet felülvizsgáltatni, ha változás lenne, de addig is nagy segítség lenne, ha valahogy korlátozni lehetne az ámokfutását.

2013. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyeséget írok, d nem tudjátok Ti a kicsiket örökbe fogadni? Mert akkor megigényelhetnétek a családi adókedvezményt is. Nem tudhatom mennyi a bruttó fizetésetek, de ez a pénz legalább megnövelné a bevételeteket. A gyerekek is jobban járnának így.

Vannak olyan szervezetek, ahol segítenek a gyerekek felvigyázásában. Nemrég volt a tévében egy műsor. Sok olyan nagymama korú hölgy, akiknek vagy nincs unokájuk vagy messze élnek, így élik ki a gyermek utáni vágyukat.

2013. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

27-es!


73.650Ft neked szép pénz? Őszintén mire elég 3 gyerek mellett?

2013. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
63%
Mindjárt elolvasom az összes hozzászólást,de a 4-nél leragadtam és kb olyan ideg kapott el,hogy legszívesebben a k....anyjába küldeném.Olvass te eszetlen mielött véleményt nyilvánítasz!!!!!ÁÁÁÁÁÁ
2013. jún. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!