Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák van közöttetek munkané...

Anyukák van közöttetek munkanélküli?

Figyelt kérdés
Ovis a kisfiam van,nemrég járt le a gyes. (2 hete) Nehezen birom,hogy nincs munkahelyem. Jelentkezek interneten is, kérdezősködök önéletrajzzal a kezemben és semmi.Ti hogy bírjátok ezt?Férjem támogat,mindig azt mondja,hogy lesz hamarosan nekem is,ne keseredjek el. Annyira rossz,hogy csak a férjem dolgozik én meg itthon leszek a kisfiunkkal. A kicsi örül neki,várja nagyon a nyári szünetet,de nekem olyan rossz,hogy itthon vagyok.Szeretnék már menni dolgozni!Nektek anyukák hogy telnek el a napjaitok?
2013. jún. 11. 11:15
1 2 3
 11/26 TKI Ibolya ***** válasza:
100%

4-es válaszoló minden tiszteletem a tied de én azért ha majd dolgozom szeretnék találkozni a gyerekeimmel is és nem szeretném ha a barátnőm nevelgetné őket.Még okés mert picik de bizony ha nagyok lesznek egyre több lesz velük a gond és elfoglaltság( tanulás). Tapasztalatból tudom,3 gyerekem van és kettő már sulis.Gondolom ezért van az hogy sok anyuka csak délelőtt szeretne dolgozni vagy esetleg nincs segítsége mint neked és a férjére sem számíthat.

Persze más is megoldja csak nem mindegy milyen áron.Nem kellene rögtön lehurrogni a másikat.

De még egyszer minden tiszteletem a tiéd!

2013. jún. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ország ilyen. Ha arra várnék, hogy csak délelőttös munkát keressek, akkor éhen halnánk. Napi 8 órát dolgozok, van heti 2 szabadnap is. Nézem azt is, hogy a gyerekeimnek mindent meg tudja adni. Ennyi erővel ne adjuk oviba se a gyereket, mert a fél napot ott tölti, nem az anyjával. Azért mert egy hetet 6-tól 14-ig, egy hetet meg 14-től 22-ig kell dolgozni, nem hiszem, hogy a gyerek megszenvedi, főleg mivel létezik szabadnap, szabadság és fizetett ünnep is, délelőttös héten meg ott van még a délután is.

Van olyan ismerősöm, aki a párjával váltott műszakba jár 3 műszakban. Mikor az anya délelőttös, az apa délutános és így tovább. Muszáj, mert meg kell élni. Nem siránkoznak, mi lesz ha lejár a 3 hónap munkanélküli és egy keresetből kell megélni, rezsit esetleg hitelt is fizetni!

Persze, ha apa hazavisz havi 300-500 ezret egymaga, akkor nincs gond, de nem hiszem, hogy ez lenne többségben.

A Kérdező azt írta, hogy 3 műszakot nem tud vállalni gyerek mellett, de jelentkezett a Tescoba. Hát, ott pont hogy szintén 3 műszak van, de kettőbe tuti kellett volna járnia és még hétvégén is. Tudom, én is hipermarketben dolgozok, igaz nem Tescoban. Ráadásul ez már nem is 3 műszak, hanem folyamatos.

Egy másik barátnőm 9 és 7 éves gyereke mellett jár folyamatos műszakba, 6 nap munka, kettő pihenő, sokszor ünnepnapon is megy, mert megéri, a párja meg másik városba jár el dolgozni. Ja és köszöni, látják a gyerekei, mert nem reggeltől estig dolgozik, hanem szintén napi 8 órát, de hétvégén is menni kell, akkor menni kell. De ennek köszönhetően a gyerekeknek sem kell nélkülözni, nem okoz gondot cipőt, ruhát venni, esetleg valamilyen fizetős különórára, vagy focira, táncra eljáratni a gyerekeket, ha a gyerek is akar menni.

Ha én most nem dolgoznék, felmondtam volna gyed után, kifizetnénk mindent, a hónap felétől nem lenne mi enni, mert elfogyna a párom fizuja. Na, ha innen nézem, nem is tudom melyik jobb, otthon van velem a gyerek, de éhezik és csak nézzük egymást, vagy a szabadidőben eljárkálunk ide-oda, jól érezzük magunkat!

2013. jún. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Nem a kérdező írta, hogy nem vállalja a 3 műszakot, ne keverd össze.
2013. jún. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
56%

Nem a barátnőm nevelgeti, mert miután végeztem a munkával velem van, a nagyobb meg oviban. Nem tudom mi a különbség, hogy a bölcsődében lenne, vagy a barátnőmnél. Tényleg nem értem, ennyi erővel ne adjuk a gyereket bölcsibe, oviba se, mert a gondozónő ne nevelje már az én gyerekem, inkább nyomorgok egy fizetésből meg gyesből.

Én is vigyáztam a barátnőm fiára, mikor ő dolgozott, több mint egy éve és köszönik a gyerekek, de nagyon jókat játszottak együtt. Most ő ezt viszonozza nekem, ennyi. Ha nem lenne tele a bölcsi olyan gyerekekkel, akiknek otthon csücsül az anyjuk mert munkanélküli, nem is keres munkát (tisztelet a kivételnek), de mivel munkanélküli előnyt élvez a gyereke, vagy épp terhes a nő és nyűg neki a nagyobb gyerek már (akkor minek szül?). Na, velük van tele a bölcsi és nem fogok havi 40-60 ezret magánbölcsire fizetni, így más megoldás kellett, mivel a nagymama is dolgozik még, a közel 70 éves nagypapára meg nem igazán bízható egy nemrég múlt 2 éves gyerek.

2013. jún. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Igaz, elnézést, a 2-es válaszoló.
2013. jún. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
9%
9-es! Miért keressek már most? Kicsit korainak tartom. A fiam 3 éves koráig úgyis itthon vagyok.
2013. jún. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Mert ha akadna munka nem kellene otthon maradni 3. évig a segélyen.
2013. jún. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Elmennék én 3 műszakba is,ezt nem én írtam,hanem az egyik hozzászóló.A közmunkaprogramról mit tapasztaltatok?Május 28-án regisztráltam be a munkaügyibe.Mikor lehet közmunka programban részt venni?Vagy nem tudjátok hogy működik ez? A 16 hónapos baba anyukájának én is azt tanácsolom jobb már most jelentkezni, én legalább 1 éve jelentkezek és még most sincs semmi,pedig önéletrajzt tanácsadó is segített jó önéletrajzot írni.Az én kisfiam is 2 éves volt még akkor.Most sincs munkám :(
2013. jún. 11. 17:00
 19/26 anonim ***** válasza:

16 hónapos baba anyukája, szerintem is keresgélj, mikor a gyereked betölti a kettőt, lehet találsz is valami munkát, akár részmunkaidőt. Gyes mellett heti 30 órát lehet dolgozni. De ha nem akarsz gyes mellett dolgozni, akkor is nemsokára el kell kezdened keresgélni, mert valóban közel 1 év, mire találsz munkát, az is aki nem válogat és bizony gyerekkel valóban nehezebb. Gondolj bele, ha lejár a gyesed, nem lesz munkád, nem vagy jogosult álláskeresésire, akkor mi lesz?

Én már most keresnék, ha összejönne egy részmunkaidő, akkor lehet beadnám a gyerkőcöt bölcsibe, ha sikerülne és akkor elvállalnám a munkát !

2013. jún. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 TKI Ibolya ***** válasza:

Nálunk a munka nélküliek gyermekét fel sem veszik a bölcsibe.Nem igazán értem ezt mire mondod?És azt sem értem honnan jött,hogy nyűg a nagyobb gyerek?

Én is dolgoztam a második után még nem jött a harmadik,nem a munka ellen vagyok,de nem mindenkinek van segítsége.

2013. jún. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!