Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák van közöttetek munkané...

Anyukák van közöttetek munkanélküli?

Figyelt kérdés
Ovis a kisfiam van,nemrég járt le a gyes. (2 hete) Nehezen birom,hogy nincs munkahelyem. Jelentkezek interneten is, kérdezősködök önéletrajzzal a kezemben és semmi.Ti hogy bírjátok ezt?Férjem támogat,mindig azt mondja,hogy lesz hamarosan nekem is,ne keseredjek el. Annyira rossz,hogy csak a férjem dolgozik én meg itthon leszek a kisfiunkkal. A kicsi örül neki,várja nagyon a nyári szünetet,de nekem olyan rossz,hogy itthon vagyok.Szeretnék már menni dolgozni!Nektek anyukák hogy telnek el a napjaitok?
2013. jún. 11. 11:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

A közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény kimondja kötelező helyet biztosítani a gyermeknek akkor is, ha hátrányos helyzetű (rokkantság, fogyatékosság, MUNKANÉLKÜLI SZÜLŐ, időskorú nevelő). Igaz, ez az óvodai felvételnél írták, de gondolom bölcsődében is így van.

Nyűg a gyerek úgy értettem, ha az anya terhes, vagy megszületett a kisebbik gyerek, akkor könnyebb egy gyerekkel otthon lenni, mint kettővel, ezért a nagyobbat beadja bölcsibe, csak nem tudom azok a gyerekek hogyan kerülnek be, mert bizony 1-2 ilyen gyerek mindig van, közben telítve vannak a bölcsik (legalábbis nálunk), a dolgozó szülők meg azon agyalhatnak, hogy hova tegyék a gyereküket, mert a gyed lejárta után vissza kell menni dolgozni, nem mindenki teheti meg, hogy gyesen maradjon és ne dolgozzon. Havi 40 ezerért meg nem megyek el részmunkaidőbe, a gyest csak 1 évig kapnám, aztán lejár a gyes, marad a részmunkaidő, kereshetsz másik munkát.

2013. jún. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 TKI Ibolya ***** válasza:
Ez a törvény nem vonatkozik a bölcsődei ellátásra,mert oda munkáltatói igazolás kell.A bölcsőde nem kötelező csak választható( hiszen a gyermek 3 éves koráig jár a gyes),viszont az óvoda ha jól tudom az újabb törvények szerint már nem 5 hanem 3 éves kortól kötelező.
2013. jún. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
2014. szeptember 1-tól kötelező az óvoda 3 éves kortól, idén még 5 éves kortól kötelező!
2013. jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 TKI Ibolya ***** válasza:
62%

Még csak annyit valahogy az az érzésem,hogy azokat az anyukákat lesajnálod akik nem mentek vissza két év után dolgozni,mert azok talán "lusták".


Én sem mentem vissza dolgozni 3 éves korukig,mert én ezt vállaltam a párommal.Egyik gyerekem sem volt bölcsődés.Gyest kaptam és senki nem halt éhen,igaz nincs is hitelünk ész nélkül,mint oly sok embernek.

És azt tervezem hogy ha a 3-dik megy oviba én sem megyek vissza teljes munkaidőben dolgozni,pedig nem vett fel a pénz.Ha kell akár takarítani is elmegyek házakhoz (volt már rá példa),de én szeretném látni ahogyan a gyermekeim felnőnek (ami olyan gyorsan megtörténik).


Ezzel nem a te felfogásod és véleményed ellen vagyok csak egyszerűen más a véleményem,az értékrendem.

2013. jún. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 TKI Ibolya ***** válasza:
Jó ezt a dátumot tudni,mert a kicsi pont jövő márciusban tölti a 3-at.
2013. jún. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Szintén hasonló cipőben járok, pár nap és letelik a gyes.

Kb 1 éve kezdtem el a munkakeresést, sajnos eddig nem találtam, ismerős nincs, aki segíthetne. Először próbáltam szakma közelit, de most már ott tartok, jó volna egy tescos vagy auchanos árufeltöltői is.

2013. jún. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!