Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, autó és jogosít...

Mit gondoltok, autó és jogosítvány fontos, szinte elengedhetetlen manapság, ha gyerek van?

Figyelt kérdés
Persze ha a házban van a bolt, szemben az ovi, 1 utcára a suli, meg a gyerekorvos és az ügyelet, az azért más, és elég szerencsés helyzet.:) Inkább azokra gondolok, akiknek utazni, gyalogolni, közlekedni kell, főleg ha baj van.

2013. jún. 11. 23:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nekünk van autónk és van 3 gyerekünk. Az autót a férjem használja, mert ő Budapestről vidékre jár dolgozni. Én eddig a 3 gyerekkel gyalogoltam vagybuszoztam, illetve az utóbbi időben sokat taxiztam, mert sietnünk kellett, és 3 gyerekkel a taxi volt a leggyorsabb (pl. esőben orvoshoz...). Mivel a férjem sokat dolgozik, így nagyon ritkán volt szabad az autónk. Ezért úgydöntöttünk, hogy nekem is veszünk egy saját autót, mert egyre nehezebb 3 gyerekkel autó nélkül. Főleg úgy, hogy egyiket oviba kell vinni, másikat suliba, majd edzésre, orvoshoz.... Tehát szerintem 2-3 gyereknél már egyre nagyobb szükség van az autóra, ahogy nőnek a gyerekek úgy egyre inkább.
2013. jún. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos. Én nem tudok vezetni, mert eddig nem voltszükségem jogsira. Mindenhová tömegkzlekedssel mentem, de most beíratkoztam a tanfolyamra. Még nemtudom hogy oldom meg fél éves gyerekem mellett, de megcsinálom, mert ha valami vn, akkor én is el tudom vinni őt ide-oda.
2013. jún. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Számomra elengedhetetlen. Mindig húztam- halasztottam a jogsit, de amint megtudtam, hogy babát várunk, befejeztem és letettem a forgalmit is. Előtte tök jól megvoltam nélküle. A férjem vezetett, ha kellett én meg ha dolgozni mentem végülis jól elvoltam a BKVval.


Nem csak azért, mert undorítóak a járművek kisgyerekkel és mert nem akarom naponta fehúzni magamat, hanem mert így sokkal több helyre eljutunk.


Sosem unatkozom itthon, pedig 2 éve nem dolgozok. Ha megunom a környéket, bepattanok a kocsiba és elmegyünk a ligetbe, a Margit- szigetre, Gödöllőre stb...


Plusz a kocsi biztonságot is ad nekem, ha olyan helyen voltunk, ahol nem tudok szoptatni, vagy olyanom volt, akkor a kocsiban oldottam meg pölö. A kocsi egy szopis, öltöztető- pelenkázó, sok cuccot elnyelő találmány.

2013. jún. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Nem elengedhetetlen (ez nem tartott volna vissza a gyerekvállalástól) de szituációtól függően bizony igen megkönnyíti az életet. Mi pl. nemrég kiköltöztünk a városból, hát sokkal praktikusabb lenne ha befelé nem a távolsági buszra kéne várni ami vagy kimarad vagy óránként jár 1 amire fel lehet préselődni 2-3 kicsi gyerekkel-hanem betenném őket a kocsiba és kész.

De másik oldalról viszont anyagiak függvénye mert a mai benzinárak mellett fenn tartani 2 autót a mi esetünkben a lehetetlennel egyenlő. Van egy autónk de a férjemnek muszáj a munkájához használnia tehát nem tudjuk megtenni hogy akkor én használom, ő meg buszozik viszont sokszor van hogy nem egyszerre jövünk-megyünk így na nem praktikus ilyen értelemben.

Meg akkor lenne még jó amikor a férjem mondjuk itthon van de vinni kell valahova a gyerekeket vagy csak az egyiket pl. fejlesztésre vagy bármi. Így most az van hogy vagy gyalog megyünk vagy jön az egész család nem túl prakitkus. A bevásárlást is megoldhatnám egyedül ha tudnék vezetni.

De azért nem szörnyű így sem:)) szervezés kérdése.

2013. jún. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
59%

Úgy évente 2x mondom azt, hogy "na most jó lenne egy kocsi"


Ennyiért nem fogok venni és fenntartani.

2013. jún. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

En akkor csinaltam meg a jogositvanyt amikor megszuletett a kisfiam. Ma mar 3 es fel eves es utalok vezetni es orok eletemben utaltam de muszalj. :(

Ket valasztasom volt. 1 evesen a gyerekem napi 9 orara beadom bolcsibe (ahol elunk csak 1 ev a gyes mielott barki megkovezne) es egy kocsival kozlekedunk a ferjemmel. Gyerek bolcsibe reggel 7:30-ra utanna engem elvisz a melohelyre, majd o megy a sajat melohelyere. Aztan 4 orakor engem felvesz es irany 4:30 korul a bolcsi utanna haza. Igy a gyerekkel 17 orara ernenk haza.

A masik opcio meg ez volt: Leteszem a jogsit, veszunk meg egy kocsit, a gyereket reggel 9-re viszem bolcsibe es o meg elhozza delutan 3 utan. Igy csak 6 es fel orat lesz ott a kincsem. Mindkettonk munkaideje rugalmas amennyiben megvan a napi 7 es fel ora tehat az ido nem volt gond csak kellett ehez egy jogsi meg a kocsi. Egyszeruen nem tudtam megszokni a gondolatot, hogy egy 1 eves gyereket 9 orara beadjak a bolcsibe. Majd megszakadt a szivem. 6 es fel ora sem volt egyszeru de jobban elviseltem. Igy megcsinaltam a jogsit. Most mar ovis es maradt a felallas, en viszem 9-re es 3-kor hozza el a ferjem. Iskolaval is ugyan ez lesz a helyzet. Szoval nekunk mindenkeppen letfontossagu volt a jogsi es lesz is. A bolcsi kb. 15 perc kocsival es munkahely nincs messze a bolcsitol. Kb 10 perc kocsival. Ha busszal akarnank menni akkor valtani kell mert nincs oda direkt jarat tehat nagyon hosszu lenne. Gyalog tobb mint 1 ora mivel a 15 perc kocsival egy gyors 3 savos ut. Viszont nehez anyagilag fenttartani 2 autot.

2013. jún. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nyilvan nem elengedhetetlen, de szamomra nagyon fontos! Egyaltalan nem itelem el, akinek nincs, s nem akar/vagy nem teheti meg.

Mi Budapesttol kb 10 km-re lakunk a ferjemmel es a fel eves kislanyunkkal. Tavolsago busz jar erre, de a buszmegallo sincs tul kozel. A ferjemnek is es nekem is van autom, o avval jar dolgozni, reggel elmegy, este jon haza, en pedig vasarolni, vagy csak csavarogni, vagy anyukamhoz, aki kocsival kb 10 percre lakik, szoktam elmenni. Minden nap megyek vhova, nekem ehhez elengedhetetlen az auto. Bar szeretek biciklizni, sportolni is sokat szoktam, de pl edasanyamhoz az M0-on keresztul tudok eljutni es ez csak autoval kivitelezheto. Vagy tavolsagi busszal, de ugy lb masfel orat utaznank, mert akkora kerulot megy.

De amugy a bolt itt van 5 percre, oda babakocsival szoktunk menni :) az ovoda majd, a gyogyszertar, a vedono stb... Az kocsival kb 5 percre, de temeszetesen oda is kocsival megyunk.

Jogositvanyom 2 eve van, most vagyok 22 eves. Azelott a parom vitt ahova kellett, de nagyon kiszolgaltatott helyzet volt, nm szerettem.

2013. jún. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Nagyban függ attól, ahogy írod is, hogy ki hol él.

NÁlunk elengedhetetlen, szerintem.

Kis faluban élünk, 3 kicsi gyerekünk van. Itt heti kétszer van doki, az is reggel fél 9 és fél 11 között csak. Bolt van 2 és mobilposta, amik teljesen megfelelnek, de a kicsi boltokban nincs minden ami kell az élethez. Patika a szomszéd faluban, ovi és iskola szintén. Megy busz reggel, ami viszi a gyerekeket, fél 8 körül, és este hozza negyed 5kor. De nem szívesen teszem fel a 4,5 éves kicsimet a 8adikasok közé, mert ezzel a busszal mennek az általános iskolások is, tömve van.

(Szóval én viszem oviba, és megyek a lányomért. A lassan 3 éves ikrekkel együtt)

Na szóval reggel megy 2 busz, 11kor még egy és délután jön 2. Vonat még ennyi sem. Itt ha nincs autó, kb nem tudsz megmozdulni, és ez még egy gyerek mellett is necces, nem több mellett. Nekünk meg 2 autó is elengedhetetlen, mert a férjemnek dolgozni is kell az autó,(most 2 hétig nem volt autója, katasztrófa volt)

Játszótér van, de enyhén szólva lepukkant, látnivaló: ezerszer láttuk a 9 utcánkat, és kb mind a nem egész 500 lakost ismerjük. Imádok itt lakni, tiszta levegő, csend, de pont ezek miatt kell az autó, hogy élni lehessen. És nem a kényelem miatt.

2013. jún. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Még annyit fűznék hozzá, hogy buszra, villamosra (ha nagy riták megyünk) csakis kendőben, vagy mei tai-ban viszem a gyereket.

Sokkal könnyebb vele közlekedni, jobban elférsz és jobban védve is van a gyerek, mint a babakocsiban.

2013. jún. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 zabmester ***** válasza:

Fontosnak nem mondanám, inkább kényelmi szempontból jön jól. Én sokszor szentségelek magamban egy-egy nagyobb bevásárláskor, pl. amikor az egész tesco parkolón át kell caplatnom a degeszre tömött szatyrokkal, hogy kijussak a buszmegállóba, miközben mások már azon morognak, hogy nincs a bejárat mellett parkolóhely, hanem pár méterrel odébb kell állniuk.

Az sem egy felemelő érzés, ha esőben kell buszra várni, vagy gyalogolni, meg az sem, ha nagyon kell sietni, és pont az orrunk előtt megy el a busz.

De azért úgy vagyok vele, hogy meg lehet élni kocsi nélkül bőven, a szüleim is kibírták gyerekkorukban, mi miért ne bírnánk ki?

Ha meg nagyon vészhelyzet van, még mindig lehet taxit hívni. Máskülönben meg megoldjuk busszal, a bérlet még mindig kevesebbre jön ki, mint egy autó fenntartása. Igaz, egyelőre csak magamnak kell bérletet vennem, a párom gyalog jár, néha-néha megy csak busszal, az havi 4-5 buszjegy, a gyerek meg még ovis, neki még nem kell bérlet. Ha két összvonalas bérletet kéne megvenni, plusz egy tanulóbérletet, akkor már elgondolkodnék rajta, hogy nem éri-e meg jobban a kocsi.

2013. jún. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!