Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, autó és jogosít...

Mit gondoltok, autó és jogosítvány fontos, szinte elengedhetetlen manapság, ha gyerek van?

Figyelt kérdés
Persze ha a házban van a bolt, szemben az ovi, 1 utcára a suli, meg a gyerekorvos és az ügyelet, az azért más, és elég szerencsés helyzet.:) Inkább azokra gondolok, akiknek utazni, gyalogolni, közlekedni kell, főleg ha baj van.

2013. jún. 11. 23:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Szerintem nem elengedhetetlen, megszokás és kényelem kérdése. Nekem a gyerek előtt is volt autóm és mindenhova azzal mentem, mert kényelmesebb, mint a BKV. Gyerekkel meg pláne, nem voltunk még buszozni vagy ilyesmi, de gondolom, nem túl kényelmes a tömegben nap, mint nap fölszállni a buszra vagy villamosra, lemenni a metróba, stb. babakocsival. Biztos, hogy milliószor kényelmesebb az autó és gyorsabb is (kivéve a dugókat). Bevásárolni is könnyebb sokkal.
2013. jún. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!:)

Akkor csak a félreértések elkerülése végett mégegyszer hangsúlyoznám, a kérdésben szó szerint ez áll: "SZINTE elengedhetetlen".

Ahogy sokan írtátok, fontos a kényelem is, meg sajnos fent kell tartani egy autót, de hát valami valamiért ugyebár...

Nekem nem a kényelem a legfontosabb, hanem az idő és a biztonság. Az első gyereknél nem volt még autóm, és mi mindentől messze vagyunk. Ha gyalog mentem dolgozni, az másfél óra, kocsival 40 perc, ennyivel hamarabb értem oda az oviba, és reggel is jobban ráértünk. Ha valami baj volt, nem kellett riasztani apát, akinek haza kellett rohanni (ami csúcsidőben 1 óra), és csak utána tudtunk elindulni.

Olvastam egy válaszban, hogy annyira nem elengedhetetlen, hogy vissza tartotta volna a gyerekvállalástól. A kérdés nem arról szól, hogy vállalnál-e gyereket, ha nincs autód. Azért ez így elég vicces lenne, nem hinném, hogy így lehetett volna érteni, arra gondolok amúgy, ha már van gyerek. Szerintem senkinek nem szempont a teherbeesésnél a kocsi.:)

Mégegyszer köszönöm mindenkinek!:)

2013. jún. 12. 14:39
 23/25 anonim ***** válasza:

Nincs autónk, nem is lesz.


Amíg kicsi volt a gyerek akkor hason-háton hordoztam, könnyebb volt a közlekedés. Nagybevásárlás esetén babakocsiztunk, a kocsi "csomagtartója" 6 kg-os teherbírású volt. Oda-vissza sacc 3 kilométer, plusz amit a boltban voltunk. Nagyon jó edzés, a magas buszokra nem tudtam a kocsit fel-le tenni, ezért "gyalogtúráztunk".

Most már hogy nagyobbacska 3 éves, ugyanúgy buszozunk, csak mellettem jön, ölembe ül ha mázlink van és van hely. Szerencsére fél óránként vannak járatok, így bárhova oda tudunk érni. Nagyszülőkhöz már tudjuk, hogy melyik helyijárat-melyik távolsági, melyik átszállónál mikor kell lenni, és fél óránál tovább egyik csatlakozásra sem kellett még várni, pedig 3 busszal megyünk.


Ügyelet, ne adj isten kórház esetén van mentő, azt hívom ki, nem cibálom a gyereket, vagy magunkat. Elsősegély tanfolyamot végeztem még a baba születése előtt, ez egyszer megmentette a kicsim életét. 7 hónaposan légzésleállása volt. Így nem idegbajoskodtam és toporogtam mint az a bizonyos galamb, hanem tettem amit kellett. Utána volt időm bőgni. :)


Akiknek sosem volt autójuk megszokták, talán fel sem tűnik. Jó időbeosztás és szervezés kérdése az egész. Persze biztosan sokkal kényelmesebb bármiért kocsiba ülni, mindig lehet indokot találni. Szerintem felesleges, károsítják a környezetet, ontják a füstöt, okozzák a dugókat, idegesek a sofőrök, akik aztán elkényelmesednek teljesen.


S most legyaloglok a kb 850 méterre található oviba a csimotámért :)

2013. jún. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Én tudom, mi a különbség, mert régebben nem volt kocsim, bár jogsim igen. Az ovi tőlünk 2 km, és hegyen lakunk. Azért ez edzésnek kicsit sok nekem.:) Én egészségügyben érettségiztem, nem vagyok paramami, de sebész sem, így olykor kisgyerekkel kórházba kell menni, törésért meg egyéb sérülésért nem hívhatok mentőt.:)
2013. jún. 12. 15:30
 25/25 anonim ***** válasza:

Mi is kis falucskában lakunk. Van bolt, ovi,gyógyszertár,iskola, orvos heti 3x.

De!

A nagylány 8 km-re jár isibe. Őt hordani kell minden reggel és du. Busz ugyan reggel volna, de egyedül még nem mehet(2.os), a 2 jegy árából meg meg lehet járni autóval.

Nekem most lett csak meg a jogsim, de már régebben kellett volna rááldoznom.

Macerás volt a gyerek utaztatása, ált.ban anyós furikázott minket, mert a férjem dolgozik estig. Anyóst már eléggé meguntam:-)

Jól fog esni szeptemberben ketten, vagy hárman autózni, csak a lányaim +Én:-) :-)

Így nekünk muszály az autó.

Szeretnék majd saját autót, de arra még sokat kell spórolnunk:-)

2013. jún. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!