Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Túlféltjük" a lányunkat? Ti...

"Túlféltjük" a lányunkat? Ti mit tesztek, tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Történt a minap, hogy párom édesanyjának az ismerőse jött hozzánk egy krémért....

Mi nem ismerjük a nőt, most láttuk először..

Amikor ideért, párom a 13hós kislányunkkal a kezében ment ki! A nő köszönt, majd első kérdése utána az volt, hogy megfoghatja-e a babát?????

Párom erre azt mondta, hogy "nem, ne haragudj, de most látjuk egymást először, és nem adom vadidegen kezébe a gyerekem..." -mindezt kulturált hangnemben, de a nő húzta a száját...

Számunkra felfoghatatlan, hogy ezt sokan mégis hogy gondolják???? már nem egyszer fordult elő...

anyós nem értett velünk egyet, hiszen ő ismeri (de nem barátja, rokona, csak egy ismerős akivel 1-2x beszélt)

Őszintén szólva kislányunk még az egy-két havonta látott rokonokkal is távolságtartó, lassabban oldódó személyiség és amikor lerohanják a családtagok, megijed, sír!!! Fél óra-órán belül mindig feloldódik és utána már szívesen játszik, elvan másokkal is, de az első percekben nem! de szerintünk ez így normális!!!

Vagy tévedünk??? és "túlaggódjuk" a dolgot?? már egy páran tettek ezért megjegyzést nekünk..

Nektek mi a véleményetek??


2013. jún. 14. 16:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

7-es te nem vagy százas az biztos, gondolom nagyon szerethetnek az ismerőseid ha hasonlóan üvöltözöl velük minden apróságért.


Kérdező, én mondjuk nem ezt mondtam volna, hanem azt, hogy neki több idő kell idegenekkel, mire megbarátkozik, nem így hogy nem adom vadidegen kezébe a gyerekem. De a ti dolgotok, hogyan nevelitek a gyereketeket, de az semmiképp nem jó, ha ennyire féltitek mindentől és mindenkitől.

2013. jún. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Igazából míg nem kezdődött el a szeparációs szorongás, rugalmasabbak voltunk ebben a témában! aztán jött az, hogy anyán-apán kívül bárki jött a közelébe üvöltött! sokszor nem is kell hogy megfogják, elég ha harsányabbak, vagy "belemásznak" az aurájába és már sír! ez kb 5hónapja van...

szóval nem siratom meg a gyerekem! majd ez is változik :)

2013. jún. 14. 18:57
 13/20 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy első gyerek. :) Nem kell ebből ügyet csinálni. Ha akar odamegy, ha nem, úgyis jelzi. Szerintem azt rosszul csináltátok, hogy nem a gyerek döntötte el. Mert most nem sírt a nénitől, de azt mutattátok, hogy nem mehet oda, félni kell tőle.

Kezeljétek lazábban az ilyen helyzeteket. :)

2013. jún. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én nem veszem ezt ennyire nagy dolognak én odaadnám aztán úgyis látod ha görbül a szája elveszed és kész.

Csak mert az is lehet hogy gondolod hogy még mindig rosszul reagál másokra közben meg simán lehet hogy épp az az ember szimpi neki.

Nek a harmadik babám ilyen kis távolságtartó sose volt egy vigyori , illetve 19 hónapos és úgy jó 1 éves korától valóban sírt-sír mások kezében meg állandóan jött hozzám, bújt az ölembe, még a saját lakásunkban is egy jó 10-15 percet "lapított" mire nekiindult a lakásban ahogy szokott:)

És vmelyik nap eljött a férjem egy ismerőse nagyon normális nőci (furi mert vörös hajú és cigizik is ami eddig nagyon rossz kombó volt a fiamnak) de sose találkoztak még, és 1 perc nem telt el ment oda hozzá, a nő kérdezte hogy felvegyelek? Bólintott hogy igen és engedte egy szó nélkül!!! Én voltam legjobban megdöbbenve.

Úgyhogy az is lehet hogy nem sírt volna már a babád de ez sose derül ki így ha senki se veheti fel.

De persze ti érzitek, én csak a másik oldalt akartam prezentálni hogy oké hogy minden anya ismeri a gyerekét de ők is változnak fejlődnek néha szinte észrevétlenül:)

2013. jún. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
14 vagyok NEKEM akart lenni csak nem jó a billentyűzetem:(
2013. jún. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Abszolút túlreagáltad. Utcán én sem adnám oda idegennek, de bennt volt a házatokban. Babázni akart egy picit, nagy ügy. Ha sír, úgyis visszaadja, vagy talán a kezéig se jut. De már nem is olyan picike, akár a földön is játszahtott volna vele.
2013. jún. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Te, aki azt írta, hogy nem vagyok százas, megérdelmed a sorsod.


Csicskáskodj ezután is. :)

2013. jún. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Kint volt ez az utcán az autónál...
2013. jún. 14. 22:44
 19/20 anonim ***** válasza:
Pedig nem vagy százas, ez ebből a megnyilvánulásodból is látszik. Igen, szerintem is megérdemlem a sorsom! :)
2013. jún. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem is tudom,én egy kicsit azért tartom túlzásnak,m ugysem védheted örökké,de végülis valahol érthető,h félted. Viszont úgyis jelezte volna,h nem akar a néninél lenni és már meg is lett volna oldva a dolog,nem húzhatta volna ő sem a száját. Mondjuk ha kint volt akkor ok a dolog,én azt hittem bent volt a házban.
2013. jún. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!