Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerekesek,3 szobával! Hogy...

3 gyerekesek,3 szobával! Hogy osztottátok el a szobákat a gyerekek között?

Figyelt kérdés

Nagy a lakásunk, 3 szobánk van, és egy nagy 60 nm-es amerikai konyhás nappalink.

3. babánkat várjuk, aki kislány. Amikor Ő megszületik a kisfiunk 5, a kislányunk 2,5 éves lesz. Ők születésüktől fogva külön szobában vannak, de a picinek már nem jut szoba.

Tanácstalanok vagyunk, hogy ki hova kerüljön.

Megosztanátok velem a Ti elosztásotokat és a tapasztalatotokat?


2013. jún. 17. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia. Nekünk 2 nagy szobánk van egyenlőre, a 3. akkor lesz kialakítva,ha nagyobbak lesznek a gyerekek. Van egy 9 éves lány,egy 6 éves és egy 2 éves fiú. A kicsi velünk alszik 1 szobába,nem azért mert nem férne el a másik kettővel a gyerek szobába,csak mi így látjuk jónak,ha velünk van még,szem előtt,szeretem ha a közelemben vannak ha még picik.A két nagy van 1 szobában.Ha nőnek a fiúk,nekik ki tudunk alakítani majd egy szobát,ők fognak oda külön menni.Bár mire a kicsi kamaszodik,lehet a lányunk már rég elköltözik és nem él velünk,tehát jut a fiúknak is külön szoba. Nálunk ez a terv. :)
2013. jún. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát én ketté választanám valamelyik gyerekszobát, ha már nincs elég szoba.
2013. jún. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi egy kis kibővített parasztházban lakunk,egyenlőre a két nagy (4 és 6 éves lányok) van a kisebbik szobában,a két kicsi (4 hónapos fiú és 21 hónapos lány) nálunk. A nagyszobát osztjuk majd ketté-gipszkarton fallal,ez gyors,egyszerű és nem is olyan drága megoldás! -így lesz 3 szoba,a közlekedőt lerekesztjük,lesz belőle is 1 szoba,a 4 gyerkőc kényelmesen elfér majd :-)

Nekünk is + lesz a saját szobánk...


Boldog babavárást és nagyon jó egészséget!! :-)

2013. jún. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Gondolkodtunk a ketté választáson is. Az egyik szoba 25 nm, simán kijönne belőle 2 kisebb. Csak! Tetőtéri lakás, és pont a gyerekszoba esik a tetőtéri falhoz. Ha elválasztjuk, akkor nem igazán lehet bebútorozni azt a részt.

Tervben volt a nappaliból + 1 szoba kialakítása, de hasonló okokból ez sem igazán kivitelezhető.

2013. jún. 17. 11:44
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is így van nekünk annyi a különbség hogy a nagyfiunk 5.5 volt, a lányunk 2.5 és a picink is fiú, így mivel a fiúk ugye egyneműek és a nagyfiam már okos értelmes megérti hogy nem piszkáljuk a babát ha alszik, nem ébresztjük fel mert az milyen vicces stb. és ráadásul a legnyugodtabb alvó- így nem volt kérdés hogy a legnagyobb szoba (bár nálunk az a gyerek szoba is csak 16 nm szóval nem 25:)) a fiúké lesz.

Eleinte a pici mellettem aludt bölcsőben a szülői ágy mellett mert nyugodtabb is voltam, meg szoptatni is egyszerűbb volt, valamint hasfájós volt nagyon és jó pár hét volt mikor órákon át nem aludt éjjel..

Így végülis 3 hónapos volt mikor a bátyjával egy szobába került és ez így van azóta is. A nagy 7 a kicsi 2, teljesen jól megvannak.

A másik gyerekszoba pedig (12 nm) a kislányomé azóta is.

De belegondolva valószínű ha a harmadik kislány, akkor is így csináltam volna, csak akkor mikor a legkisebb már 2-3 éves (nyugodtabb éjszakák meg a nővére is nagyobb) akkor költöztettem volna őket egybe a nagyobb gyerekszobába, és a kisebbe meg a fiam egyedül.

Ez így a hangulat meg a berendezés kialakítása szempontjából volt jó/jobb hogy a fiúké a kezdetektől a falfestéstől a bútorokon a függönyön át minden fiús lehet, a lányom szobájában pedig lányos az elejétől, mert költözni mostanában biztos nem fogunk és átrendezkedni sem.

De sok mindentől függ ez amúgy barátnőmnek a 2 éves lánya pl. tök jó alvó és nem volt egyáltalán testvérféltékenység se náluk, sőt ő kérte hogy a baba az az ő szobájában aludjon, így náluk nem lett volna gond a 2-2.5 éveshez tenni az újszülöttet. Nálunk gond lett volna, mert az én lányom még 2.5 évesen is 1-2 szer ébredt éjjel.

2013. jún. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én a 3 gyereknek adnám a 3 szobát, és a nappaliba költöznénk egy kényelmes kinyithatós kanapéval. :)
2013. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mindegyik ötlet, tipp nagyon jó, de mindegyikkel van valami gond, ami miatt nekünk nem tetszik.

A pici velünk alvásával az a probléma, hogy a férjem munkabeosztása olyan, hogy van,amikor éjjel hívják, hogy mennie kell, vagy éjjel esik haza. Így a pici sem alhat nyugodtan, illetve a férjem sem, ha a kicsi sírós lesz.

A nagyfiam azt mondta, hogy Ő nem szeretne a babával egy szobába lenni, inkább a 2,5 éves hugával. Itt meg az a bibi, hogy a kislány asztmás, és ősztől-tavaszig nagyon sokszor köhög, sokat beteg, így a nagy nem tudna rendesen aludni. A picivel is ezért nem szívesen raknám össze.

Nehéz dió.

Nappaliba kiköltözés tűnik most a legkézenfekvőbb megoldásnak. De itt meg az a gond, hogy olyan az elrendezése, hogy nem tudnánk a ruhásszekrényeinket sehová betenni.

2013. jún. 17. 14:45
 8/12 anonim ***** válasza:

A ruhásszekrény, egyelőre legalább is nyugodtan maradhat az eredeti szobában, ahová a a baba fog születni. Jó 2 évig még elvan egy plusz szekrénnyel, addig meg minden kialakul. :)

Utolsó

2013. jún. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hogy nem igazán lehet bebútorozni? Ne haragudj,nem kötözködés képen,de mi az,amitől a gyerekek szobája a gyerekek szobája lesz?

Én azt gondolom,hogy egy gyerekeknek elég az ágy mellett egy szekrény a ruháinak- nálunk beépített van, pár polc könyveknek(kötelező olvasmányok,kedvenc könyvek,mesekönyvek),egy íróasztal ahol tanulhatnak majd,és egy polc,vagy kisebb szekrény,ahol majd az aktuális tankönyveiket,füzeteiket tárolhatják,amíg a játszó korszakukban vannak,addig egy kisebb játék tárolónyi játék is befér,esetleg az ágy alá dobozban,így még útban sincsennek. Nálunk a nagyszoba,amit ketté választunk,4x4-es. Tökéletesen elfér majd benne minden. A nappaliban egy kis részen pedig ki lehet alakítani a játszó sarkot. Tv is nálunk csak a mi szobánkban lesz,és a nappaliban,így jobban tudnak majd a tanulásra figyelni. :-)


A másik az alvás: Az én páromnak az sem tűnt fel soha,ha az éjszaka kellős közepén valamelyik gyerek orrát szívtam a porszívós orrszívóval! Mindegy mennyire volt fáradt vagy kipihent,soha nem ébredt fel rá,pedig a fejétől kb 2 m-re zúgott a porszívó :-) nem is olyan halkan! A babák hamar alkalmazkodnak a család életéhez! Ha úgy alakulna,hogy egy szobában lenne Veletek,látnád,hogy nem fogja magát zavartatni! :-) Ha nem csendben vagytok egész nap,megszokja a baba a zajokat,a családi dolgokat,és hogy példánál maradjak: a hirtelen bekapcsolt porszívóra sem ijed fel,alszik nyugodtan,csak enni kel fel később :-)

A gyerekek szintén jót alszanak! A nagyom mellett ordíthat a húga,én felébredek rá a másik szobában,de Ő,aki egy szobában van Vele.... De bármelyik gyereket írhatnám,egyik sem ébred fel a másikra :-) Pedig a 2. gyerek nagyon rossz alvó volt mindig,mostanában ritkán van olyan,de akad,hogy még át kell hozzá menni éjjelente,de ha Ő alszik,akkor akár ki ordíthat,köhöghet,füvet nyírhat mellette :-D



3. voltam.

2013. jún. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nálunk a nagynak van különszobája(14)kicsi kb 12 nm.A két kicsit rakjuk egy szobába (4 ÉS 3 ÉVESEK)bár különböző neműek de sztem még 2-3 évig ellesznek együtt.
2013. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!