Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi ideig maradtok/maradnát...

Mennyi ideig maradtok/maradnátok otthon a babával, ha csak gyest kaptok/kapnátok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 12. 12:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Ugyanannyi ideig. Nekem a maximalizált GYED nem sokkal jobb, mint a gyes, az eredeti jövedelmemhez képest.
2009. okt. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
én mindkét gyerekkel gyest kaptam (havi 26000ft)még 2 év korkülönbség sincs.szinte semmire nem elég ez a 42000 ft amit kapok. (gyes és a két családi pótlék, ami fejenként 13000ft) mégis mindkettővel 3 évig maradok otthon. a férjemnek 80-90000 fizuja van. igazából a munahelyen sem kapnék többet, mert csak 6 órára vagyok bejelentve. a nagyobbik gyerek ovis már, az étkeztetése havonta 6000ft. visszamennék dolgozni, ha több fizum lenne és lenne kire hagyni a gyereket. de részben örülök annak is, hogy az első 3 évet mindkettőnek megadhatom.
2009. okt. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, 52000-et akartam írni, havonta ennyit kapok.
2009. okt. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

Pl. én nem kapok pénzt csak a lányom 22 hónapos koráig.Utána marad csak a családi.Èn itthon maradok a lányommal 3 éves koráig.

Igaz úton a kistesó,de vele is itthon fogok maradni amíg oviba nem kerül.Nem is lenne kire hagynom.

2009. okt. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A GYED-em 82, a GYES max 30. Én nem tudok itthon maradni, így sem elég sajnos a jövedelmünk, párom 120ezret keres, ez el is megy a lakáshitel+rezsire.

Ha összejön a kistesó (most 11 hós a fiam) akkor tudok maradni.

2009. okt. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Gyessel egy napot sem tudnék otthon maradni sajnos. Nem tudnánk megélni....
2009. okt. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én két éves koráig szeretnék itthon maradni vele!


Persze ez függ attól is, hogy a párodnak milyen jövedelme van vagy támogat-e valaki?

Ha egyedül vagy, nyilván nem fogsz tudni a gyesből megélni és eltartani a gyermeked! Én ismerek olyan családot, ahol már félévesen be kellett adniuk a böcsibe a gyermeket, mert muszáj volt az anyának dolgoznia. nyilván nem ez az ideális, de nem lett semmi baja a gyermeknek, azóta már kiskamasz!

2009. okt. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Én is max gyedet kapok, úgy tervezem, hogy a babám 2 éves koráig maradok itthon.

Ha csak gyest kapnék, akkor valószínű csak 1 évig maradnék, amig a babám napközben is szopizik.

2009. okt. 12. 13:18
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ha csak gyest kapnék, akkor nem mertem volna szülni, mert annyira sok a hitelünk, hogy a párom teljes jövedelme nem elég a hitelekre és a rezsire. Így nem volna mit ennünk sem. :-( De ha mondjuk meg tudnánk úgy élni a havi jövedelemből, hogy a gyerkőcnek mindent meg tudjunk adni, akkor 3 évig is akár itthon maradnék vele gyesen.
2009. okt. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak gyesre lennék jogosult, akkor inkább nem szültem volna. Semmire sem elég 25000 Ft. Nem ítélem azokat, akik ennek tudatában is vállalnak babát, de én nem tenném. Akkor inkább dolgozom még pár évet, és utána szülök, és maradok a gyerekkel itthon minimum 2 évig.
2009. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!