Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők ti mit szólnátok, ha...

Szülők ti mit szólnátok, ha megtudnátok, hogy a lányotokkal szexuálisan erőszakoskodtak?

Figyelt kérdés
Már nem tudnál tenni semmit, mert több éves dolog lenne, de kiderülne utólag és mondjuk nem akarna róla beszélni. Hogyan reagálnátok ilyen helyzetbe?
2013. júl. 10. 13:31
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Sajnos pont emiatt nem fogok itthon ilyenről beszélni, mert nem akarom elmondani, hogy ki, mikor, hogyan és feljelentést sem szeretnék, mert az még kellemetlenebb ilyenkor. Köszönöm a válaszokat!:)
2013. júl. 10. 14:07
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
De mint szülő (bár kis fiaim vannak, nem lányom), valószínűleg még anyaként, nőként is nagyon erős emberek kellenének ahhoz, hogy ne okozzak nyolc napon túl gyógyuló sérülést annak a szemétnek!!!
2013. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Mivel több év eltelt azóta és téged most is bánt, nyomaszt (ami teljesen érthető), úgy gondolom szakorvosi segítségre van szükséged, hogy feldolgozd, hogy tovább tudj lépni, és kiegyensúlyozott életet tudj élni.

Ha már betöltötted a 18-at és nem akarsz róla beszélni otthon, akkor tereld el a témát, de mindenképp keress pszichológust. Ha jó a kapcsolatod a szüleiddel, vagy csak anyukáddal, vagy bármelyik női családtaggal, szerintem el kellene mesélned mit történt. Könnyebb lenne ha lenne aki lelkileg támogat. Ne szégyeld, hiszen Te áldozat vagy, nem tehetsz semmiről.

2013. júl. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Megértelek,nevelőapám 7-13 éves koromig molesztált,20 évesen mondtam el anyukámnak,aki azóta sem hiszi el,nevelőapám mindent tagad,anya engem nyaggat miért nem mondtam el hamarabb,nagyjából túl tettem magam ezen a párom segítségével,sajnos anya még mindig emellett a beteg ember mellett van,aki persze ártatlan báránynak vallja magát,és szerinte azért nem jó anyámmal a kapcsolata mert én kitaláltam ezt a hülyeséget.Jó,hogy anyám rendesen lelkiismeretfurdalást csinál,miét mondtam el neki,így megnehezítettem az életét...23L
2013. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ezt megosztottad. Én is valami hasonlótól tartok, nem akarom, hogy fölöslegesen idegeskedjenek olyan miatt, ami miatt már nem kell... Másrészt ez nekik is egy lelki teher és van elég így is úgy gondolom. Nekem csak arra lenne szükségem, hogy megértsék, ha pszichológushoz akarok menni és ne röhögjenek ki, hogy mégis milyen problémáim lehetnének....
2013. júl. 10. 14:36
 16/26 anonim ***** válasza:
Senki nem nevetne ki, ha úgy érzed szükséged van rá kérj segítséget és beszélj a szüleiddel.
2013. júl. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
:( Engem is molesztaltak kisgyerekkent. Rokonsagbol valaki (de inkabb nem irnam le, hogy ki). Szerencsere csak neha jott latogatoba. 15 eves voltam amikor edesanyam kieszelte, hogy menjek nyaron ehez a rokonhoz 2 hetre nyaralni (gondolom o vette ra az edesanyamat erre a fantasztikus otletre). Nem akartam elmenni, sirtam es elmondtam az akkori baratomnak aki errol semmit nem tudott. O volt az elso akinek elmondtam. O meg elmondta anyunak mert nagyon feltett. Nem hittek nekem. Azt mondtak biztos kitalaltam, hogy ne kelljen nyaralni mennem mert inkabb a baratommal maradnek. Igy el kellett mennem. Aztan a nyaralas alkalmaval az elso nap mikor kozeledett hozzam raformedtem es azt mondtam, hogy ha hozzam mer megegyszer nyulni elmondom a felesegenek es mindenkinek. Ekkor megdobbent es azota sem nyult hozzam. De mar igy is eleg volt amit addig tett. :( Edesanyamnak megbocsajtottam, hogy nem hitte nekem de sosem fogom elfelejteni. Azota van ferjem, kisfiam es ennek mar lassan 20 eve de sokszor eszembe jut. A ferjem nem tud rolla pedig tobb mint 10 eve egyutt vagyunk.
2013. júl. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Ez borzalmas, nagyon sajnálom.=/ Nekem itthon szerintem hinnének, ez meg se fordult a fejembe, hogy ne hinnének nekem. Inkább az lenne a gond, hogy nem akarnám elmondani, hogy ki volt és mi volt és nem is szeretnék róla beszélni... Viszont elég frusztráló, hogy egy csomó mindent nem tudnak rólam és nem értik meg miért vagy ilyen amilyen....
2013. júl. 22. 15:03
 19/26 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha a szülő azt látja, hogy látszólag túllépet a gyerekük a témán, akkor is megviseli őket vagy, ha tudják, hogy nagyon rég volt?
2013. júl. 24. 19:46
 20/26 anonim ***** válasza:

"feljelentést sem szeretnék, mert az még kellemetlenebb ilyenkor"


Azért elég szomorú, hogy az áldozat érzi ezt kellemetlennek.. Sajnálom ami veled történt.


Nekem lányaim vannak, még kicsik, de féltem őket ettől. Én örülnék, ha azonnal megtudnám. Az illető sírva rimánkodna a rendőrségért. Nemcsak az én gyerekem miatt is, hanem mert az ilyen általában nem áll meg egynél, ki tudja hány áldozata volt még.

2013. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!