Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg a 2 év körüli korkülön...

Tényleg a 2 év körüli korkülönbség a legjobb a gyerekeknek? Megéri bevállalni 1-2 nehéz évet a gyerekek érdekében akkor is, ha a szülők még nem annyira akarnák a kistesót most?

Figyelt kérdés

1 éves a lányom, mindenki mondja hogy ugye már "rajta vagyunk" a kistesón. Hát nem vagyunk.

De már annyian elmondták hogy csak a kis korkülönbség a jó és ha nagyobb lesz akkor nem lesznek jó testvérek stb. Emiatt már olyan önzőnek érzem magunkat, hogy nem vállaljuk :-(


Ti mit gondoltok? Vágjunk bele vagy várjunk?


2013. júl. 15. 08:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A kis korkülönbég az esetek nagyrészében nem jön be,arról nem is beszélve,hogy az első 2-3 év maga a pokol,ezt olyanok mondták akik bevállalták.Akkor legyen 2. gyerek amikor akartok nem testvért szülsz hanem magatoknak gyereket 3-4-5-6 év korkülönbséggel is szuper tesók lehetnek sőt.Az érdeklődési körük sem lesz azonos attól,hogy kicsi a korkülönbség.Semmiképpen sem vállalnék be 1-2,5 év korkülönbségre tesót,max ha becsúszna,de szerencsére ha most becsúszna is már 3 év lenne a korkülönbség.
2013. júl. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Most biztos sokaknak nem fog tetszeni, amit írok, de én eddig a kis korkülönbségnek mindenhol csak a hátrányait láttam. De tényleg, minden egyes esetben. Az anyuka frusztrált, kimerült, fáradt, állandóan ideges. Emiatt aztán nem úgy bánik egyik gyerekével sem, ahogy kellene. Nem jut a gyerekekre egyenként elég idő, energia, szeretet, pénz. Ezért aztán folyamatosan rivalizálnak egymással, nem igazán jó testvérek. Az egész család megsínyli.

Biztos van kivétel, biztos nem mindenkinél így megy ez, de én a környezetemben mindenhol ezt tapasztaltam. Mi biztos várunk az első gyerekünk 4-5 éves koráig, mire kistesót tervezünk.

2013. júl. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Így van! A szomszédban pl van egy 8,7,6 éves gyerek, nagyon durva. Az anyuka totál kikészült, a mai napig üvöltözik a gyerekekkel, kb. 7 éve folyamatosan. A gyerekek pedig hazudoznak, a "rosszaságokat" folyton egymásra kenik, csak hogy meneküljenek a büntitől. Nem irigylem őket, de a gyerekeim sem.
2013. júl. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem
2023. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!