Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól hagynátok/hag...

Hány éves kortól hagynátok/hagytátok egyedül fél órára a gyereketeket?

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Teljesen egyedül a házban 6-7 évesen.Legalábbis engem hagytak nagyon megbízható voltam már akkor is,de a fiam lehet még nem lehet ilyen hamar.
2013. júl. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom (anyaként)mikortól merném.Az enyémek még picik,3 és 5 évesek,értelemszerűen nem voltak még egyedül hagyva.Én ikerpár vagyok,és emlékszem hogy 6-7 évesen már voltunk rövid időre egyedül(ketten)de gondolom ez gyerek és szituáció függő is.Most így "csak" elképzelve 7-8 at mondanék.
2013. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon gyerek és helyzetfüggő.


Én pár hónapja az 5,5 éves lányomat otthon hagytam kb. 40 percre egyedül.

A szituáció az volt, hogy ő lázas volt (épp csillapítva volt, tehát nem volt magas), de nagyon gyenge. Két kisebb gyerekemmel (3,5 és 1 évesek) elmentem vásárolni. Választanom kellett, hogy hárommal megyek, vagy így kettővel, és mivel nagyon nem akart eljönni, ezért otthon hagytam. Mindennel elláttam, és betettünk egy egy órás mesefilmet, azt nézte a kanapéról. El sem mozdult onnan, mire haza értünk.

Jó volt így, bár nem szívesen csináltam, féltem attól, hogy majd sír, mire haza érünk, hogy milyen hosszú volt, de nem.

De ő nagyon megbízható, ha valamit megbeszélünk, számíthatok rá, szóval pl. a középső gyerekem nem hiszem hogy ugyanennyi idősen otthon hagynám...

2013. júl. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor, ha már megérti és el tudja ismételni az erre vonatkozó szabályokat.

Nem nyit ajtót senkinek, oda sem megy.

Csak akkor mehet ki a lakásból ha tűz van.

Esetleg meg tudjátok tanítani neki egy telefonon gyorshívóval, hogy fel tudjon hívni ha baja van.

Szerintem erre 5-7 éves kor között megérnek a gyerekek.

2013. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az enyémek 5 és 2 évesek,és a nagyobbik mindig mondja,hogy ő inkább itthon marad amikor a postára kell menni,mert annyira utálja. még nyílván nem merném itthon hagyni..
2013. júl. 22. 15:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 éves lesz. Sokszor nem akar velem jönni a boltba, postára. Én már mondogatom neki, hogy akkor maradjon itthon max. félórára, de ő nem mer itthon maradni egyedül.
2013. júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4 éves, múltkor nem volt hajlandó a bolt előtt kiszállni a kocsiból és bejönni velem a boltba, mert fáradt volt. én hazajöttem vele és mentem később a boltba mikor a férjem hazaért.

el nem tudom képzelni, hogy itthon hagyjam majd :D de persze biztos eljön majd az az idő, de iskolás kora előtt biztos nem fogom egyedül hagyni a lakásban, még fél órára sem

2013. júl. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

extrém eset !


1 éves volt déli alvás panel ház rossz a kapunyitó szal le kell menni

vagy 30 perc volt mire lementem átvettem a csomit és vissza

elkavarta a postás a szállítókat bénázott ezerrel - szegény fiatal helyettesítő postás volt


tiszta ideg voltam de szerencsére vigan aludt .-)

2013. júl. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bent a házban már hagytam Őket- kertes házban lakunk- ha fát kellett vágni télen,behordani,havat takarítani. Egyedül itthon is csak úgy,hogy az utcában a 4. házhoz szaladtam el,de csak addig,míg a kapunk beengedtem egy szatyor kaját-madzagon(előre el volt készítve),végig figyelve a mi kapunkat,be ne menjen valaki. Igaz,csendes kis utcában lakunk,de soha nem lehet tudni.

Nagyon nyugodt gyerekeim vannak,akkor még csak 5 éves volt a legnagyobb is.

Most 6 éves,és Ő is rühell minden nap boltba menni,ide-oda,ahova kell,mert unja,hogy minden nap kell.

2013. júl. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Családi házban lakunk, 7 éves a fiam, 10 a lányom. Bennt a házban már elmaradnak egyedül, akár egy órát is, de úgy, hogy kocsival elmenjek vhova, úgy még nem. Nem is akarnak és még okom sem volt rá, pedig megbízható gyerekek.
2013. júl. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!