Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiengeditek egyedül játszani...

Kiengeditek egyedül játszani az udvarra a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Kertes házban élőkre gondolok,akiknek zárt udvaruk van.Hány éves kortól engedtétek ki egyedül?
2011. szept. 8. 13:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a feltételek adottak (biztonságos udvar, kerítés, nincsenek emésztő gödrök, sem kutya), úgyhogy én ki. Kb. másfél éves korában is előfordult, hogy én kertészkedtem, ő homokozott, kb. 5-6 méterre voltunk egymástól, néha ránéztem, de nem figyeltem folyton. Aztán 2 évesen már simán kiengedtem úgy, hogy a konyhaablak nyitva volt, és onnan láttam, ha hogy mit csinál. Most 3 éves, kimegy egyedül játszani, bicajozik térkövön, homokozik, ilyesmi. Amit nem engedek egyedül az a medencézés nyáron, annyi rémtörténetet hallani, hogy mindig ott ülök vele, ha vízbe megy.
2011. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi kiengedjük őket, de a kapuk zárva. Nyílt emésztő nincs, a legveszélyesebb a garázslejáró, de egy hónap alatt még nem akart egyik sem lebicajozni...


Amúgy 4 és 6 éves fiúk.

2011. szept. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
15 honapos volt mikor egydeul hagytam a homokozoba jatsszani,ma mar 18 honapos es egyedeul jatszik az udvaron,ide-oda szaladgal.Van egy kis kutyank de nem foglalkozik a kutyusal.Soha semmi problema nem volt meg,es remelem nem is lesz.
2011. szept. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
2 éves lesz a kisfiam, és kiengedem. A kiskapu mindig be van zárva, a nagykapu csak távirányítóval vagy a kapu melletti billentyűzetnél beütött kóddal nyílik - nem tudja beütni -, így nem tudja kinyitni az ajtókat. Kutyánk nincs, pince vagy egyéb veszélyes gödör, emésztő nincs, szerszámos be van zárva, medence nincs, lépcső ugyan van 3 foknyi, de azon simán le-fel közlekedik kapaszkodás nélkül is. Kint van egy játszóvára, létrával, csúszdával, alatta homokozóval, de az ablakból rálátok. Időnként kinézek rá, hogy éppen mit csinál, meg ő is gyakran bejön "ellenőrizni" engem, és legtöbbször 10 perces egyedüli kint tartózkodás után kihív engem is játszani.
2011. szept. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is kiengedem egyedül, sokszor kéri is, bár ha kint vannak, én is kint vagyok (vagy valaki).

Nagylnyom 3 éves, de már tavaly nyáron is volt, hogy néha kint volt egyedül. Konyhaablakból látom-hallom. Ha csend van ránézek, de sokszor bejön ezért-azért ...Kutya is van és két macska, sosem volt semmi gond, kapu csukva.

2011. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én még nem merem kinn hagyni, 2 és fél éves, úgy elvagyunk hogy én is kinn vagyok, kertészkedek, akkor ő kb. 5-6 méterre játszik, kutyázik, homokozik, de úgy nem merem kinn hagyni hogy én benn legyek a házban..
2011. szept. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi tanyán élünk az erdő közepén, 100x100 méteres a portánk, és nincs kerítés, csak körben a fák. A ház előtt választottunk le kerítéssel egy 10x13 méteres darabot. Ide került a homokozó, csúszda, hinta. Jó hely, van árnyék, és a konyha ill. az ebédlő ablakából rálátok. Tavasszal készültünk el vele, akkor volt a lányom 20 hónapos. Ide természetesen kiengedem egyedül is, ha a háznak abban a részében vagyok, ahonnan rá tudok pillantani időnként. A hátulütője annyi a dolognak, hogy kisvödörben behordja a házba a homokot.
2011. szept. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ezt a kérdést én tettem fel engem akkor sokan leoltottak, hogy merek ilyet csinálni. Rendszersen kinn vannak a gyerekek az udvarban, nem figyelem őket folyamatosan. A nagyok már ovisok lettek, de a 2.5 évesem egyedül is elvan kinn.

2011. szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. szept. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
nem,nagy kutyusunk van,nem merem.
2011. szept. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!