Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg van olyan ember aki...

Tényleg van olyan ember aki elhiszi, hogy ha egy leszbikus vagy meleg pár nevel egy örökbe fogadott gyereket, akkor valóban biztosítva lesz az, hogy a gyerek egészséges gondolkodású megfelelő partnert kereső felnőtt lesz?

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 23:53
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
15%
lassan komolyan úgy érzem szégyellnem kell,hogy hetero vagyok,nekem nincs bajom a melegekkel,pláne ha előttem nem csinálnak semmit,de azt nem hiszem,hogy normális ha egy gyerek úgy nő fel,hogy apuci apucival csókolózik,ölelkezik,még mindig tartom magam ahhoz,hogy nem véletlen,hogy egyneműek nem képesek gyereket nemzeni
2013. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy nem normális, hogy apu apucival csókolózik. Akkor lesz eegészséges felnőtt, ha apuci elpi csázza anyucit napi 2x. Mert legalább heterok, nem?
2013. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
23%

"Persze, hogy nem normális, hogy apu apucival csókolózik. Akkor lesz eegészséges felnőtt, ha apuci elpi csázza anyucit napi 2x. Mert legalább heterok, nem?"


Nevetséges azt sugallni, hogy minden hetero apuci napi szinten elpi csázza anyucit.

Egyébként meg apucit fel kell jelenteni, el kell válni, és meg van oldva a dolog.

Továbbá, két b*zi között is simán elfordulhat, hogy összeverekednek.

Sőt, a bűnügyi statisztikákból látszik, hogy két azonos nemű ember között sokkal nagyobb az esélye fizikai erőszakkal járó, akár súlyos sérüléshez vezető konfliktus kialakulásának, mint két ellentétes nemű között.


Nekem van is elméletem rá, hogy miért van ez így:

Ugye két ellentétes nemű ember között vannak bizonyos íratlan szabályok, mint pl. nőt soha nem ütünk meg, amit a férfiak 99%-a komolyan is vesz és betart. Ugyanígy egy nő tisztel annyira egy férfit, hogy nem meri megütni, de ha mégis, akkor általában nem tud neki komoly sérülést okozni.

A férfiak erőfölénye miatt sokkal egyértelműbbek a szerepek, mindkét nem tudja, hol a helye.

Férfiak között viszont nincs ilyen, sőt, az ösztönökből fakadó dominancia miatt sokkal nagyobb eséllyel verekedik össze két férfi, mint egy férfi és egy nő. Ugyanez két nőre is elmondható. Egyik félben sincs benne az erőfölényből fakadó önmegtartóztatás, vagy a másik oldalon az erőfölény hiányából fakadó tisztelet, mert erő tekintetében egyenrangúnak számítanak.


És lehet ezzel vitatkozni, végülis az okok tekintetében lehet, hogy tévedek - bár szerintem elég logikusnak hangzik - de a bűnügyi a statisztikák nem hazudnak. A legtöbb könnyü és súlyos testi sértés esetében azonos nemű az elkövető és az áldozat, így belátható, hogy sokkal nagyobb esély van arra, hogy b*ziházasság esetén apuci elveri apucit, vagy anyuci elveri anyucit, minthogy egy hetero kapcsolatban apuci elveri anyucit.

2013. júl. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
88%
Valóban, nem egy meleg pár a legmegfelelőbb nevelésre, nem ez a hagyományos családmodell, DE még mindig JOBB, mint ha senki sem nevelné őket, mert gondoljunk bele, az árva gyerekek sokszor milyen gondozást kapnak....!! Szerintem tőlük (a gyerekektől) ne sajnáljuk, hogy több szeretetet és odafigyelést kapnának! Hát ez tényleg borzalmas....
2013. júl. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
85%

"Nevetséges azt sugallni, hogy minden hetero apuci napi szinten elpi csázza anyucit." Igen, az.


Ahogy nevetséges azt sugallni, hogy két azonos nemű ember nem képes tisztességgel felnevelni egy gyereket. A gyereknek szeretet, stabilitás, odafigyelés kell, és ezt nemtől függetlenül minden normális ember képes neki megadni.

2013. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
27%

"Ahogy nevetséges azt sugallni, hogy két azonos nemű ember nem képes tisztességgel felnevelni egy gyereket."


Senki sem sugallta. Elképzelhető, hogy létezik ilyen.

DE:

- az arány az, ami nagyon nem mindegy

- már maga tény, hogy ennyit vitatkoznak róla- pl. mi is itt, de tudományos körökben, pszichológusok, szociológusok között is vita tárgya a kérdés - , azt bizonyítja, hogy közel sem olyan egyértelmű, hogy egy b*zi pár általában képes lehet-e normálisan gyereket nevelni.


"A gyereknek szeretet, stabilitás, odafigyelés kell"


Azzal kapcsolatban, hogy mi kell egy gyereknek, ilyen ex cathedra kijelentéseket tenni elég nagy ostobaság.


Csak egy példát mondok: A vérliberálisok szerint a gyereknek pl. szüksége van "önmegvalósításra", hagyni kell, hogy "megtalálja önmagát", hogy "saját magának alakítsa ki az értékrendjét", magyarul nem kell nevelni, főleg nem az iskolában. Sajnos már ez a nézet uralkodik egy ideje, és elég csak megnézni a mai gyerekeket, hogy rájöjjünk, mennyire tévúton járunk.


Aztán ezzel szemben vannak a poroszos nevelést erőltetők, akik azt mondják, hogy ütni-vágni kell a gyereket, meg atomszigor, aztán azt is meg lehet nézni, hogy az ilyen gyerekekből mi lesz, hát azt sem nevezném egészségesnek.


Én nem akarom megmondani a frankót, hogy mi kell egy gyereknek, de te se tegyél úgy, mintha tudnád..

2013. júl. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
70%
Már sokszor megfogadtam, hogy nem vitatkozom homoszexualitás témában, mert akármi is a kérdés egy biztos: aki nem tartja őket egyenrangúnak magával, az mindig talál majd ellenük kifogást, legyen az házasság, gyereknevelés vagy bármi más terület, és erről az alkalmatlanságról meggyőzhetetlen, aki szerint pedig minden ember egyenlő és egyenlő jogokat érdemel, azt néhány jól hangzóan megfogalmazott mondat sem győzi meg ennek ellenkezőjéről. Te úgy gondolod, én így. Ennyi.
2013. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
93%

# 6/26: Akkor nyugodtan menj és élj Oroszországban. De ne Moszkvában, hanem vidéken. Majd megkérdezlek utána.


Kérdező, érdekes, hogy én normális, heteró családban nőttem fel, azt leszámítva, hogy apukámnak voltak alkohol problémái, mégis leszbikus vagyok. Ez nem neveltetés kérdése. A szüleim nem neveltek melegnek, mégis az lettem. De egy példa: van két barátom, meleg pár, 4 fiút nevelnek. Mind a 4 fiú árva volt. A legidősebb évfolyamelső az egyetemen és egy gyönyörű barátnője van, szóval heteró. A két középső fiúnak is barátnője van, a legkisebb 8 éves, de ő is szoknyapecér. A melegek nem a melegségre, hanem a szeretetre, az őszinteségre és az elfogadásra nevelnek. Mind a 4 fiú nagyon tisztelettudó és jól nevelt. Ja, és nem utolsó sorban a heteró szüleik elhagyták őket. Egyikük azt mondta, hogy soha többet nem akarja látni őket, mert az ő szülei a két barátom és hogy nem tudja, hogy hová került volna, ha ők nem fogadják örökbe. Ennyit erről.

2013. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
93%

Külföldön, ahol nem "újkeletű", hogy meleg párok is nevelnek gyerekeket. - (jelzem nálunk sem az, csak kevesebben tudták felvállalni) - Szóval, ahol ennek már hivatalos története is van, végeztek kutatásokat meleg családokban felnőtt gyerekekkel, - (akik már felnőtté váltak)- és a szexuális orientációjuk ugyan abban az arányban volt, mint a heteroszexuális családban felnőtteknél. - Összegezve, bármilyen családban nő fel egy gyerek, 5 % az esélye, hogy leszikus, meleg, biszexuális vagy transznemű lesz felnőttként.

- Azt gondolom, hogy ezek a kutatások önmagukért beszélnek...

2013. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
91%
A homoszexualitás nem döntés kérdése, hanem egy genetikai dolog. Amivel az ember együtt születik. Így a környezet nincs rá befolyással. A melegek is egézségesek csak a saját nemükhöz vonzódnak. Ez a XXI. század már igazán túl lehetne lépni ezen az előítéleten. Egyébként meg az erőszakos környezet sokkal rosszabb befolyással van egy gyerekre.
2013. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!