Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szempont volt nálad a névválas...

Szempont volt nálad a névválasztásnál, hogy becézhető legyen?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 23:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hát a fiamat lehetne becézni de én nem szoktam. Valahogy nem jön a számra. a lányom neve pedig nem becézhető de szerintem szép. én amúgy is olyan vagyok hogy adok magamtól beceneveket :) mókuska, kicsi szivem stb stb ritkán szólítom őket a nevükön szerintem nem fontos ogy becézhető legyen a név. önmagában tetsszen a név és ennyi.
2013. júl. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
inkább az volt a szempont, hogy ne legyen becézős változata a névnek
2013. júl. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Bizony szempont volt, hogy legyen beceneve. És az is, hogy felnőttnek is jól álljon a név, komolynak és komolytalannak egyaránt, és gyerek is.
2013. júl. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem szempont volt, hogy legyen felnőtthöz illő, de gyerekként becézhető. Hát, ehhez képest nem becézhető nevet választottunk... Végül Kende lett, ha becézni akarom, Bogárnak vagy Kis-(esetleg kicsi-)kendének hívom.
2013. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem volt szempont. Olyan nevet választottam, ami tetszik úgy, ahogy van. Természetesen ettől még vannak becenevei a fiamnak, de nem a nevéből, hanem csak úgy, pl. mókuskának szoktam néha szólítani, vagy ilyen hasonló dolgoknak. De a nevét nem becézem. Krisztiánnak hívják amúgy, és kimondottan nem tetszik, ha valaki mondjuk Krisznek hívja, nem az a neve. Szerencsére általában mások sem farigcsálják meg a nevét, nagyon ritkán fordul elő, de aztán úgyis hallják tőlem, hogy én nem így szólítom, úgyhogy hamar felhagynak vele.
2013. júl. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!