Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te hogyan reagálnál ha a...

Te hogyan reagálnál ha a gyerekedet más anyuka/szülő a karjánál megragadja elrángatja a sajátjától és olyanokat mond neki hogy undorító és gonosz vagy, majd erőszakkal oda akarja cipelni a sajátjához hogy kérjen bocsánatot?

Figyelt kérdés

2013. aug. 2. 22:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Én csak ennyit mimdanék:

- Szeretnék gratulálni a fia fejlődéséhez, és az Önékez is, hiszen átlépte a 3 éves szintet.


Szerintem 3 éveseknél ez teljesen normális. Nem értem, miért nem hagyják a szülők, hogy szocilizálódjon a gyermekük. Ha elveszi a játékot kérdezés nélkül, leguggolok hozzá és elmagyarázom neki, hogy elsőnek el kell kérni.


A másiknak meg annyit, hogy szépen kérd vissza, és ha nem játszol vele már, akkor add oda neki.


Miért kell egy JÁTSZÓtéren feszengeni..benne van a nevében..játszó..


32hkm

2013. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
29%

Én nekem azt mondta anyukám, hogy 5 éves koromban elmentünk nyaralni, én meg fogdostam a napszemüvegeket, anyukám mondta ,hogy ne, de én csak csináltam. Majd azt mondta az eladónak, ha eltörök valamit kifizeti. Később anyukám elment pár percre a nővéremhez, és megráncigált az eladónő, és mikor vissza ment, pont meglátta... Azt mondta anyukám, szó szerint: "Úgy be*asztam, hogy csodálom, hogy feltudott kelni az a ri*anc". Utána anyukám is kapott egy pofont, mert jó nagy darab volt az eladónő, de olyan nagy adrenalin löketett kapott, mikor meglátta mit csinál velem, egyelővé tette a földel. Apukám igazolja a sztorit, mivel ő is ott volt, csak ő nem avatkozott közbe, mert ő épp a nővéremmel volt.


Hidd el, meg is verhetted volna, a te gyereked, csak neked lenne jogod ehhez, másnak nincs.


Másik sztori:

1.-ben, a tanáromnak volt ilyen nagy helyesírási szótára. Én nagyon jó tanuló voltam, de ez a tantárgy, illetve a helyesírás most se megy nekem. Na szóval, nem tudtam valamit leírni, semmiféle képben, és akkorát ütött a fejemre, hogy az iskola orvoshoz kellett vinni, mivel agyrázkódást kaptam. (lehet nevetni!) És mikor anyukámat behívták, akkora pofont adott a tanáromnak, hogy össze esett. Ott volt szinte minden tanár, és azt mondta nekik: "Ha az én gyerekemhez valaki hozzá mer érni, azt megölöm! Veled meg ez utoljára fordult elő XY!"

Még az egyik bolond tanárom, szemtől szemben megmondta, hogy anyukámnak volt igaza. :) És nem olyan bolond tanár, hanem olyan, aki nagyon vicces, és jó fej, nehogy félre értsétek. :-)

2013. aug. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Hidd el, meg is verhetted volna, a te gyereked, csak neked lenne jogod ehhez, másnak nincs."


Azért ezt ne nagyon hangoztasd.

Valakinek egy erősebbet behúzol, rosszul esik, és komolyabb megsérül (vagy ne adj'Isten) meghal, akkor ott téged vesznek elő, és nem igazán fogják méltányolni, hogy előtte a gyerekeddel kiabált.

2013. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

1: A gyerekedről van szó, nem érdekel semmi se.

2: Nem gyilkolásra gondoltam itt most, hanem ütésre. És normális ember tudja, hogy mi annak az ütésnek az ereje, mármint a saját fizikai képességének, amivel nem okoz komolyabb károkat az adott ember testi képességében, illetve azért érezze meg ha megütöm, elvégre nem megsimogatni akarjuk.

3: Nem kiabálásról beszéltem, hanem a gyerek megráncigálásról, és a bíróság, gyermeki brutalitás miatt, illetve a szülői védelem miatt, nem igen van rá esély, hogy elítéljék, mármint, ha nem okozott benne komolyabb károkat, mert akinek van gyereke az tudja, hogy ilyenkor az embernek ilyen esetben elborul az ember agya. Nekem MÉG nincs gyerekem, de szeretnék később.


Egyébként azért megértem a gondolataidat, hogy miért írtad.

És ha anyukám kiskoromban lévő fenyegetésére gondoltál, akkor hangsúlyozom újra, hogy fenyegetés, ami miatt lehet, hogy beperelhetnék, de aligha van rá esély, hogy az alperes veszítene, komolyabban nem térnék rá ki miért.

2013. aug. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ahogy látom ez már nem az első eset. Kicsit határozottabban lépj fel, hogy jön ő ahhoz hogy többedik alkalommal így viselkedik a gyerekeddel. Szegény kislányod biztos megviselte a kis lelkét. Többé ne hagyjd hogy terrorizálja a gyereked, mutass példát hogy nem hagyod magatokat valamint hogy megvéded Őt bárkivel szemben.
2013. szept. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Az en gyerekeim nem vettek el mas gyerekenek a jatekat, mert milyen undorito dolog ez, ha a gyereked kitepi a kezeböl a masiknak a SAJAT jatekat? Raadasul mint irod, ez rendszeresen elöfordul. Miert nem neveled meg a gyerekedet? Nem latod, hogy alapvetöen a te gyerekedben van a hiba? Ha MOST nem szolsz ra, tolvaj lesz belöle.

Hogyan reagalnek? En bizony hagytam volna a masik anyukanak, hogy odavigye bocsanatot kerni a lopos kölyköt, legalabb leszokik a lopkodasrol meg az agresszivitasrol.

2013. szept. 12. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Utolsó te hülye vagy!!! Ezek szerint az (majdnem) összes 2-3éves gyerek büdös tolvaj.
2013. szept. 12. 16:51
 18/18 anonim ***** válasza:

Kerdezö, nem tudom, hogy Te milyen vilagban elsz.

Az en vilagomban a gyerekek nem agresszivek.

Voltam en is gyerek, soha nem vettem el idegen gyerek jatekat.

Testveremmel volt, hogy összevesztünk egy KÖZÖS jatekon. A gyerekeim között is elöfordult ilyen kisebb testverviszaly.

A te gyereked egy agressziv hülye, es ebböl soha nem fog meggyogyulni. Kordaban lehetne tartani, de te nem tudod. Söt, fel vagy haborodva rajta, ha ezt mas anyuka megteszi. Szerinted egy 3 eves gyerek a csecsemö egyi szintjen van (a tied igen) es nem kepes felfogni, hogy az a jatek nem az öve. Nagy bajok lesznek vele az ovodaban!

2013. szept. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!