Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti elmennétek a temetésére,...

Ti elmennétek a temetésére, ha? Lent.

Figyelt kérdés
Röviden vázolva a helyzet: szüleim elváltak,amikor 2 éves voltam,mert anyám csalta apámat egy férfivel,akivel később össze is házasodott,született egy öcsém is. A válástól kezdve velünk lakott,ő volt a gondviselőm,velük éltem 17 éves koromig. Sokszor bántottak,kaptam pofonokat,szidalmazást,lelki terrort,stb. 17 évesen a nagymamámhoz költöztem,az anyám azóta nem keresett,nem hívott,nem írt,pedig tudta,hogy hol lakom. 21 évesen megszületett a kisfiam,írtam neki,nem írt rá semmit. Mindig is úgy éreztem,hogy a férfi hangolja ellenem,mert ha nem volt ott ( a férfi ),akkor anyám normális volt,ha ott volt,akkor megváltozott. A fiam lassan 1 éves,anyám egyszer fel nem hívott,hogy kíváncsi rá. Ma felhívott... Meghalt a férfi rákban,menjek el,ha úgy gondolom a megemlékezésre. Nagyon sajnálom az anyámat és a 12 éves öcsémet,mert ők szerették,így csak miattuk mennék el,mindazok ellenére,amiket át kellett élnem miatta... A párom szerint nem kéne elmennem,de én nem tudom. Szerintetek? Azért ide írtam,mert itt sok az anyuka,talán jobban átlátjátok ezt a dolgot.
2013. aug. 4. 20:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Nem mennék el! Sőt anyámnak meg is mondanám h ő se érdekel. Ha neki egy férfi fontosabb mint a saját gyereke!!! Szégyellje magát. Le se tojnám magasról. Igaza van a párodnak!
2013. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Mivel 15 évig nevelt, még ha rosszul is, elmennék. Az ember ennél felületesebb ismerősére is elmegy, még ha köze nincs hozzá (pl. kolléga), akkor is.

Ez egy lehetőség, hogy anyukáddal rendezzétek a viszonyt. Lehet, hogy nem sikerül, de egy próbát megér.

És akkor a kisfiadnak lenne nagymamája...

2013. aug. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Én elmennék, már csak az öcsém miatt is.
2013. aug. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Én nem mennék el, hiszen amint írod anyukád se keresett és nem érdeklődött az unokája felöl. Ők válaszották azt az életet te nem vagy felelős érte. Nem mennék el!
2013. aug. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Pontosan h te megírtad h megszületett az unokája még válaszra se méltatta. Akkor te most hanyatt-homlok szaladjál? Nekem ilyen "anyára" nem lenne szükségem és a gyerekemnek se h ilyen nagymamája legyen. Minek? Az öcsémmel tartanám a kapcsolatot s itt be is fejeztem. A temetésre meg egyértelmű h nem mennék.
2013. aug. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Én elmennék.

Ez egy új lehetőség, hogy rendezzétek a viszonyotokat. Valószínűleg sosem lesz tökéletes a helyzet, de javíthattok rajta. Gondolj a féltestvéredre és a kisfiadra. Előttük az élet, és nem mindegy, milyen család áll mögöttük.

2013. aug. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Ananke ***** válasza:
Én az első hozzá szólóval értek teljesen egyet!!
2013. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

Nem mennék el. Szomorú, hogy meghalt, de az még szomorúbb, hogy ezért felemelte az anyád a telefont, de az unokája születésért nem.

Ha nagyon dilemmázol, akkor küldj inkább egy gyásztáviratot.

2013. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
én elmennék. nem az öcsém miatt, nem az anyám miatt, hanem magam miatt. elengedni, vele a rossz dolgokat amiket tett és végleg lezárni. de nyilván mások vagyunk
2013. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen előzmények után nem mennék el.
2013. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!