Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 50 évesen lenne apa a párom,...

50 évesen lenne apa a párom, szerintetek késő? Második baba.

Figyelt kérdés

Én 34 leszek, kisfiunk addigra 5 éves.

Egészségileg, és érzelmileg egyaránt érdekel. Parázok hogy nehogy beteg legyen a baba, vagy hogyan fog majd később kiütközni a nagy korkülönbség. Eredetileg egyet terveztünk, de már nagyon szeretnék megint babázni :)


2013. aug. 12. 00:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
61%
Az én férjem is 50 és van 2 gyerekünk. Az egyik 7 hete született a másik meg 7 éves lesz. Köztünk még több a korkülönbség mint köztetek. Nem a kor számit. Ismerek olyan fiatal párt ahol a gyerek betegen született, nem a férfi kora számit. Ő még tud 70 évesen is gyereket csinálni 10 nőnek. De egy nő aki már 55 évesen nem menstruál az nem fog már tudni gyereket szülni sem.
2013. aug. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
48%
Ismerek olyat aki 70 évesen lett apa. Szerintem 50 évesen van a legszebb férfi korban, és nem hiszem hogy gond lenne a babával e miatt.
2013. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a pároddal beszéld meg! Az én ismerősöm 50 éves és megmondta az élettársának(35), hogy neki már nem kell gyerek.
2013. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
69%
Az apuka kora is befolyásolja a baba egészségét szerintem egy 50 éves embernek nem való már pici baba max unoka,ez az én véleményem én apukám még nincs 50 de már van egy 2,5 éves unokája,42 volt mikor a féltesóm született,látom rajta nem sok kedve van újra nevelni,gyerek után rohangálni,sokkal jobban szeret velem és öcsémmel sörözgetni,beszélgetni.Ti döntésetek.
2013. aug. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske. Természetesen Párommal megbeszélem, ez nem kérdés. Igazából először magamban kell tisztáznom, olvastátok a kétségeimet.

A kisfiunk most 3 és fél éves, rengeteget játszik vele, kirándulnak, fiús programokat csinálnak, szóval van türelme hozzá. Inkább a jövő miatt aggódom én is, de arra sincs semmi garancia, hogy egy fiatal apukával nem történik valami... Azt én is olvastam / védőnőmtől hallottam, hogy az apa kora annyira nem befolyásolja a gyermek egészségét, mert az ő spermiumaik újratermelődnek, nekünk meg ugyanazok a petesejtjeink vannak, amivel megszülettünk. Még van rá egy évem, "megrágom" a dolgot.

Azért várom még a válaszokat, begyűjtöm az infókat addig is.

2013. aug. 13. 07:44
 16/23 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez már nagypapa kor. Egyszer a Czeizel Endre tartott arról előadást, hogy nemcsak az idős anyáknál jelent kockázatot a kései gyerekvállalás, hanem az apáknál is. A sejtek bizony öregszenek. Ismerősömék lombikoznak, és nekik is mondták ezt.
2013. aug. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

A párom 49 én 41 mi is próbálkozunk még a másodikkal.Én nem tartom későinek a babavállalást ennyi idősen , inkább én a magam kora miatt aggódom kicsit.

Rólam tudni kell , hogy az előző házasságomban 15-évig nem jött a világra egészséges baba.Ezért is született a fiam későn, és a második is kicsit késői baba lesz ha sikerül.Minden jót nektek!

2014. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
66%
Barátnőm férje 59évesen lett harmadszor is apa! Makk egészséges a gyerek, gondtalan terhesség és csodás apa! Megjegyzet kb 40-nek néz ki :)
2014. jún. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
31%

10es azert ezt meresz igy kijelentened. Az en ferjem 28 eves 16 hos lanyunk van es csodalatos apa, rengeteg turelemmel. Es szerintem gaz 50 evesen gyereket vallalni legyen az no vagy ferfi,

Ennyi idosen lett az en apam nagyapa. Ez inkabb normalis es idealis.

A masik meg sokszor azert fujtattok itt h szegeny nagyira bizzak a gyerekeket h a szulok nem szgyenlik magukat h szegeny papa, mama oreg mar es viszik a koloncot pluszba. De 50 evesen gyereket vallalni az normalis. Haaat kinek mi. De szerintem nem normalis. 55 evesen biztos csak fog szaladni gyerekkel mikor biciklizni tanitja, vagy focizni kelk vinni stb. Biztos sokkal fittebb mint egy 30as ferfi. Oke, kinek mi. De szerintem irto nagy butasag ennyi idosen bevallalni. Pontozzatok le nyugodtan nem erdekel de a velemenyem kerdeztek. Oszinte voltam!

2014. jún. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

én apukám barátjának a feleségével együtt szültem.

aztán ők még gyorsan bevállaltak egyet, a nagy most 5, a kicsi 3. apuka 57 éves :D

szoktak beszélgetni apámmal, hogy milyen jó neki, hogy ő hétvégén unokázik, aztán hazamennek... na meg a baráti társaság sorba kezd nyugdíjba menni, ő meg még 15 évig nem is álmodhat róla, hisz ott a 2 kicsi.

egyébként van neki 3 nagy gyereke is, szóval nagypapa is, csak hát jött a fiatal nő, akivel összeházasodott és ugye a csaj vágyott gyerekre (azt hiszem most 36)

bevallom nekem furcsa, de ha valaki bevállalja akkor egészségére. mérlegelni kell, hogy mit tud vállalni, mennyit bír

2014. jún. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!