Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, miért NÉNIZTEK le...

Anyukák, miért NÉNIZTEK le folyamatosan huszonéves, vagy akár tizenéves lányokat, amikor a gyereketekhez beszéltek?

Figyelt kérdés

"Gyere, mert a néni is jönne utánunk" Stb...


Persze, elhiszem, hogy a kislánynak/kisfiúknak "nénik" vagyunk, de azért ez mégiscsak borzasztó, hogy ugyanolyan jelzőt használnak ránk, mint az idős emberekre, amikor pár éve még mi is gyerekek voltunk...I

A "lány" megszólítás, -bármilyen furán is hangzik elsőre- szerintem sokkal helyénvalóbb lenne.. ez a nénizés sértő, és kellemetlen..

21/l


2013. aug. 13. 22:49
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Hmm, akkor engem is ezért nénizhettek le? Túl későn találtam rá a kérdésre, tudom. De velem 9, azaz KILENC éves koromban történt hogy kint szánkóztam egy nagy dombon, és egy nő a kb két éves gyerekének mondott valami olyasmit rám utalva, hogy várjál, még nem csúszunk mert a néni is most fog csúszni.

Akkor olyan rosszul esett a lelkemnek hogy elsírtam magam és haza is mentem a dombról. És azóta sem értettem.

De ezek szerint ez teljesen rendben van? Egy kétévesnek mindenki néni, a kilenc éves is és én voltam a hülye hogy rosszul esett?

Egyébként én nem szoktam fiatal nőket nénizni a gyerekemnek, mert attól hogy kicsi, nem hülye. A szókincse pedig azon múlik hogy a szülők mennyit mondanak neki. Hogy mindent egyszerűsítenek vagy normálisan, értelmesen, változatosan beszélnek vele.

2021. júl. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!