Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, miért NÉNIZTEK le...

Anyukák, miért NÉNIZTEK le folyamatosan huszonéves, vagy akár tizenéves lányokat, amikor a gyereketekhez beszéltek?

Figyelt kérdés

"Gyere, mert a néni is jönne utánunk" Stb...


Persze, elhiszem, hogy a kislánynak/kisfiúknak "nénik" vagyunk, de azért ez mégiscsak borzasztó, hogy ugyanolyan jelzőt használnak ránk, mint az idős emberekre, amikor pár éve még mi is gyerekek voltunk...I

A "lány" megszólítás, -bármilyen furán is hangzik elsőre- szerintem sokkal helyénvalóbb lenne.. ez a nénizés sértő, és kellemetlen..

21/l


2013. aug. 13. 22:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%

Nalunk is egyreszt a szokincs miatt megy igy, masreszt a gyerek folyamatosan tanul.

Meg a barati korben is neni, bacsi megy azert, mert senki se a jatszopajtija es a komaja. Tanulja meg a kesobbiekben, hogy illedelmesnek kell lennie. Egy 30-60-80 eves embernek nem koszonunk szia-val, kesobb nem tegezzuk le.

Persze ezt meg korai megertenie, parhuzamot vonnia a ketto kozott, de a szulo dolga z, hogy megalapozza a gyermek tudasat.

Amig dolgoztam, olyan hianyossagokat veltem felfedezni a gyerekeknel, hogy kinomba mar nevettem.

A koszones es a bemutatkozas vagy az illedelmes viselkedes (pl. nem bufogunk a fel oktatasi kar elott) sehol nem volt.

Persze egy huszon-harminc evest zavar a neni-bacsi, de majd ha a gyermek nagyobb lesz, akkor lehet neki mondani, hogy tegezzel nyugodtan.

Viszont, amig az idosebb nem ajanlja fel, addig marad a csokolom Juci neni es tarsai.


Nagyon sokan megvannak lepodve, hogy a ket eves lanyom jo .apot es viszlat szavakkal koszon. Pedig nem tanulta, hanem "elleste" a boltban. Ha bemegyunk valahova akkor tudja, hogy koszonni kell.

2013. aug. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Az utcánkban az összes galamb, macska, az állatkertben pedig minden állat megsértődött ránk mert most még "csekély értelmű" 14 hónaposom bármilyen állatot lát azt mondja neki -TE Waúú ugyanis nekünk csak egy kutyánk van...


:)



Egyébként a barátaink is nénik és bácsik így fogja megtanulni, hogy nem mondja a tanító néninek később, hogy na csá....

Legalábbis remélem :)

2013. aug. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Minden madár madár, nins galamb, fecske, gólya, fácán. Csak madár van.

Nincs külön agár, vizsla, puli, csak kutya van.

Nincs teljeskiörlésű,félbarna,vagy fehér, csak kenyér van.

És még sorolhatnám...és tudod miért?? Mert g y e r e k e k. Ilyenek ők.

2013. aug. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
22 vagyok, de olyan gyerekfejem van, hogy a múltkor utaztunk a buszon a tesómmal, aki még kislány, és volt ott egy baba, aki a buszon mindenkit végig mutogatott, hogy néni, báci, stb. Mikor hozzánk ért, húgomra mondta, hogy kislány, rám meg, hogy nagylány. :D Amúgy kamaszkoromban engem is zavart, de rájöttem már, hogy egy kicsi még nem feltétlenül tudj kimondani, hogy lány, hanem neki csak néni, meg bácsi van.
2013. aug. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 zabmester ***** válasza:
100%

Ez neked komolyan sértő? Ne csináld már!

Huszonévesen én is néni voltam mások gyerekeinek, és nem csináltam belőle problémát, hiszen egy gyereknek tényleg az voltam. Mondjuk ennyi idősen nekem is volt már gyerekem :)

És valóban, a házban lakó gyerekek mind csókolomot köszöntek nekem, hiába voltam csak 21-22 éves, nekik is már néni voltam, gondolom mert gyerekkel láttak általában, de talán azért is, mert csak úgy simán idősebb voltam náluk. Gyerekkoromban nekem is néni volt egy 20 év körüli fiatal, mert én aztán honnan tudtam volna megállapítani, hogy hány éves? Annyit láttam, hogy felnőtt, és kész.

2013. aug. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem lenézés, ne érezzétek magatokat sértve. Egy kicsi gyereknek a magas emberek nénik meg bácsik, a kicsit meg babák. Nem nagyon lehet nekik megmagyarázni egy darabig, hogy TE nem néni, hanem nagylány vagy.

Amúgy én szoktam mondani a 2 évesemnek, hogy nagyfiúk, és nagylányok, de ettől neki még mindig ugyanúgy néni meg bácsi mindenki. Szerintem nem érdemes ebből semmi sértőt kinézni, főleg, mivel ha valaki egy ilyen mondatot intéz a gyerekéhez, amit fent idéztél, valószínűleg a Te érdekeidet is szem előtt tartja. Ergó nem let.jva vagy.

Meg nem hiszem, hogy van akárki, akinek rááll a szája arra, hogy "Gyere kisfiam, mert a lány is jönne".

2013. aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy én is sértődhetnék hasonlóan hozzád. A múltkor egy kb 16-18 éves fiú úgy jött hozzám oda a játszótéren, hogy "hölgyem". Illedelmes volt nagyon, de nekem a hölgy szóról egy kalapos nagyasszony jut eszembe, aki legalább 40 éves. Én meg vagyok 27, igaz, hogy van egy gyerekem, de attól még akárki köszönhet sziát is. Jobban örülök neki, mint a csókolomnak. De egyiken sem sértődök meg.
2013. aug. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
49%
Nos engem mindig is zavarta mikor néniztek és csókolomoztak és bizony már tini koromban kezdődött,tehát akivel olyan viszonyban volta meg kértem sziázzon,és,hogy lány vagyok,nekem is van egy kisfiam és bizony nekem a néni,bácsi kb 30 évtől kezdődik,addig ha fiatalnak néz ki az illető lánynak,fiúnak hívom 23 vagyok,tehát a nálam fiatalabbak és a korosztályomat,ki sem jönne a számon egy 20on évesre hogy bácsi,vagy néni :)
2013. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
ja lemaradt tehát nagylány,kislány,kisfiú,nagyfiú,szerintem meg pont jó,hogy a gyereknek szélesedik a szókincse
2013. aug. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
84%
22 vagyok van egy 2 éves fiam engem is néniznek. Először zavart, mára már hozzá szoktam. Azért mondják így mert így könnyebb a kicsiknek.
2013. aug. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!