Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnál ha kisbabád (23...

Mit csinálnál ha kisbabád (23 hónapos) kezét valaki megfogná, hozzáérne. Pánikba esné? Azzonnal letörölned?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy!!! Miért törölném le? Nem értem....
2009. okt. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Azért a 23 hónapos gyerek már nem kisbaba. Majdnem két éves, ilyenkor már ő is régen megfogdos mindent válogatás nélkül.

Egyébként attól függ, hogy ki fogja meg. Ha egy szomszéd, ismerős, rokon, barát, és tudom, hogy tiszta stb., akkor nem esnék pánikba és nem is törölgetném. De ha egy nekem nem tetsző egyén érne hozzá, biztos, hogy áttörlöm a kezét, vagy mennénk kezet mosni.

2009. okt. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem arra gondolsz,hogy most influenzás időszak van,mit csinálj ilyen esetben.az én babám 6 hónapos de én is jártam már úgy,hogy amikor sétáltunk ismerősök megnézték és többször előfordult,h megfogták vagy megpuszilták a kezét,holott normális embernek tudni kéne,hogy a kezét rögtön veszi a szájába és már kész is a baj.Én ilyenkor gyorsan közöltem,h sietünk és egy kicsit arrébb megálltam és megtöröltem a kis kezét popsitörlő kendővel.Közelebbi ismerőst pedig megkértem,hogy ezt ne csinálja mert a szájába veszi a kezét...én egyébként a családot is kértem,hogy pl. ne puszilgassák a kezét,arcát,ha nagyon akarják puszilják meg inkább a fejét vagy a lábát.Szóval ne ess pánikba de töröld meg a kezét,az a biztos.Tudom,nem kell és nem is lehet burokban tartani a babákat de azért jobb óvatosnak lenni.
2009. okt. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap egy nem igazàn kedvelt ismerösöm,aki nem éppen a tisztasàgàrol hires 8 honapos babàmat körbe puszilta,söt a baba kekszet evett,ha nem nézek oda,akkor ö is beleharap abba amit a gyerek tovàbb eszik!

Hàt nem épp kellemes érzés,de nem akadtam ki,nem rendeztem szinhàzat.

Természetesen ha beleharapott volna abba a kekszbe azért szoltam volna,de hogy megfogja a kezét,vagy megpuszilja azért nem szolok..23 honapos baba meg màr nem baba hanem kisgyerek.

2009. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Biztos nem az influenzára gondolt mert az a levegőben terjed és kézmosással nemigen lehet elébe menni, mert ha megeszi attól nem lesz baja.

Gondolom egyéb fertőzésekre gondolt.

Igazából én úgy vagyok vele, mint az egyik válaszoló. Ismerőstől biztos nem félteném, de egy vadidegen után én is megmosnám a kezét, arcát, ahova hozzáért.

2009. okt. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért az már nagyon durva, ha valaki ezért pánikba esik. Amikor bölcsiben van, akkor amúgy sem látom, ki fogja meg a kezét, de nyilván az összes gyerek. Az utcán idegenek nem fogdossák, ismerős kezén meg szerintem pont annyi baci lehet, mint a gyerek kezén.
2009. okt. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez szerintem a beteges kategória. Még az evőeszközökön is vannak baktériumok,söt a kilincsen,a kiságyban,és mindenhol. Ha nem egy csöves fogdosná a kezét én tuti nem rohannék törölgetni..
2009. okt. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!