Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért nem vállal...

Szerintetek miért nem vállal egy nő 2. gyereket, ha minden adott hozzá? Nem önzőség ez a részéről?

Figyelt kérdés

Az egész család támogatja, a férje is szeretné, a meglévő gyerekkel is sokat foglalkozik. Anyagi gondok nincsenek. A kislány is szeretne kistestvér.


Akkor miért nem? Mindenkinek jó lenne, segítséget is kapna, de ő határozottan ellenáll.


2013. szept. 9. 12:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Én azt tartanám óriási hibának, ha anyuka bevállalná a második gyereket , a család nyomására,a férj, meg a kislány kedvéért úgy, hogy ő maga nem vágyik rá igazán. Lehet, hogy ezért rosszul élné meg a terhességet, a szülést, esetleg depressziós lenne, vagy kikészülne,esetleg tönkremenne a házasságuk, mert nem is igazán vágyott a második gyermekre. A gyerekvállalás csak a férfire és a nőre tartozik, nekik kell közösen úgy dönteniük, hogy szeretnék. Ebbe se barátoknak, se rokonoknak, se tágabb családnak, de a már meglévő gyermeknek sincs joga beleszólni. (Ugyanezt írnám akkor is, ha a férfi nem szeretne második gyereket.) A férjnek egyébként azt tanácsolnám, hogy üljön le beszélgetni a feleségével, kérdezze meg mi az oka a döntésének és elképzelhető-e, hogy változtatni fog a véleményén. Igaz azt sem értem, hogy fordulhat elő az, hogy egy párkapcsolatban a felek egy ennyire fontos kérdést nem beszélnek meg előre, vagy nem szólnak egymásnak akkor, ha a korábbi álláspontjuk valamiért megváltozott.
2013. szept. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Te is egy unatkozó más életén csámcsogó szipirtyó van.nehogy már te döntsd el hány gyereket szüljön egy másik ember.A nő lesz terhes,Ő fog szülni a baba első 3 hónapjában biztosan Őt veszi jobban igénybe a baba.Ne az első gyerek döntse el legyen-e testvére vagy sem,ez a szülők döntése,senkire sem szabad ráerőszakolni.Nem önzőség,az önzőség,hogy ráakarják erőszakolni a 2. gyereket.
2013. szept. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
*vagy
2013. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Nem értem, ilyenkor hol vannak azok akik szerint fontos egy gyereknek a testvér. Mert igenis fontos.
2013. szept. 9. 14:35
 25/30 anonim ***** válasza:
Jó ha az embernek testvére van de nem mindenáron,és az anyuka nő,feleség is nem egy anyakoca,aki csak arra van.hogy gyereket szüljön,mert testvér kell.Az ember nem testvért szül,hanem gyereket!
2013. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Nem anyakoca.... ugyan, nem arról van szó hogy szüljön még 10-et. Egy gyerekről, egy terhességről, egy szülésről. Aztán apuka otthon maradna vele. Szoptatni sem kötelező.
2013. szept. 9. 14:48
 27/30 anonim ***** válasza:
Te ki vagy aki így beleszól a dolgokba? Fogd már fel,hogy ha valaki nem akar és bevállalja annak szörnyű következményei lehetnek.Ha nem akar ne legyen,miért kell ráerőszakolni.
2013. szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a szülés nagyon nehéz volt, nem szeretné átélni újra. Vannak olyan nők, (jómagam is) akik egyszerűen 1 gyerekre vannak beállítva :) Idegileg, fizikailag mindenhogy. Lehet nem lenne türelme hozzá, az pedig rossz lenne ha a nagyobbik gyereken "csattanna az ostor".

Lehet mégse olyan jó a házassága, vagy sok-sok érve lehet.

2013. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Én megértem azt a bizonyos anyukát. Egyrészt nem mindenkinek az élete nagy álma (még ha az enyém személy szerint éppenséggel az is) hogy 2,3 vagy akárhány gyereket szüljön. Aztán van olyan is, hogy valakinek a terhessége maga volt a rémálom, és esetleg ezért nem akar szülni még egyszer. Ma már szinte elvárás, hogy áradozz a terhesség szépségeiről, és csodáiról, akkor is ha a 20. hétig a pohár vizet is kihánytad, a 21. héttől meg folyamatosan keményedik a hasad, és görcsölsz. Az ember ilyet max a közeli hozzátartozókkal, arátokkal beszél meg, de sokszor még azokkal sem. És persze ne felejtkezzünk meg arról, hogy nem minden baba olyan, hogy 3 óránként kacagva ébred, megszoptatod, és már alszik is vissza. Az én kisebbik gyerekem az első 3 hónapot például végigbőgte. Néha én is azt gondolom, hogy nincs az az isten, hogy én ezt még egyszer végigcsináljam.

De ne feledkezzünk meg a szülés utáni depresszióról sem, az is sok nőnél előfordul. Ezek mind olyan dolgok, pláne, ha esetleg egyszerre több is közrejátszik, amik miatt inkább lemond valaki még egy babáról. Ezt kívülállóként nem tudhatjuk.

Az meg, hogy a férj reggel, meg délután elviszi a gyereket oviba/suliba, még semmit nem jelent, attól még lehet,hogy egyébként alig segít a gyereknevelésben, ezt sem tudhatod.

A többi segítségről meg annyit, hogy szerinted mit kéne mondania szerencsétlennek? Az én anyósom is olyan, hogy előadja, hogy nélküle aztán már a farkasok játszanának a csontjainkkal kb, mert ő aztán annyit segít. Ilyenkor mindig mondom én is, hogy igen, tényleg, nagy segítség (és néha tényleg az, de közel sem annyira mint ő gondolja).

Szóval lényeg a lényeg, nem tudhatod, hogy valójában nem áll-e fenn egyik, vagy akár mindegyik probléma az említett családban.

Gyereket meg az ember saját magának és a párjának szül, nem a már meglévő gyerekének. Én pl alig játszottam együtt a tesómmal, ilyen nincs ló, jó a szamár is alapon, ha senki nem volt kint a saját barátaink közül, akkor esetleg "ráfanyalodtunk" egymás társaságára. Pedig mi a kifejezetten jó testvér kategóriába tartoztunk, a mai napig számíthatunk egymásra mindenen.

2013. szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Mindenkivel kiszúrás lenne, ha akarata ellenére bevállalna még egy babát. Jó lenne, ha mindenki felfogná, hogy soha nem kistesót szülünk a meglévő gyereknek, hanem egy új embert, aki ugyanolyan különálló személyiség, mint a "nagytesó", nem pedig egy játékszer, egy ajándék a meglévő gyereknek.

Ha a családból csak egyvalaki nem akarja a babát, akkor nem szabad bevállalni, pláne ha ez az valaki az anya. Lehet, hogy fontos a testvér, de nem mindenáron. Csak akkor, ha mindenki akarja.

És azt meg oltári nagy baromságnak tartom, hogy a legnagyobb kiszúrás a gyerekkel az, ha egyke lesz. Ezerszer nagyobb kiszúrásnak tartom pl azt, amikor valaki bevállal sok gyereket kis korkülönbséggel úgy, hogy erre igazából nincs kapacitása, és emiatt nem jut elég idő, energia, szeretet, vagy éppen pénz mindegyik gyerekre egyenként.

Mielőtt nekem esnétek, nem azt mondtam, hogy minden sokgyerekes családban gondok vannak. De bizony sok ilyen van, én legalábbis rengeteg ilyet láttam a környezetemben, hogy felelőtlenségből, vagy éppen a család nyomására jöttek egymás után a babák és ezt az egész család megsínylette.

2013. szept. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!