Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért nem vállal...

Szerintetek miért nem vállal egy nő 2. gyereket, ha minden adott hozzá? Nem önzőség ez a részéről?

Figyelt kérdés

Az egész család támogatja, a férje is szeretné, a meglévő gyerekkel is sokat foglalkozik. Anyagi gondok nincsenek. A kislány is szeretne kistestvér.


Akkor miért nem? Mindenkinek jó lenne, segítséget is kapna, de ő határozottan ellenáll.


2013. szept. 9. 12:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy MINDEN adott-e? Nyilván nem adott minden, mert ha az lenne, vállalna.

Pl. ha nincs lelkiereje hozzá, az épp elég.

Hiába a támogató környezet, a terhesség kihordását a szülést és a szoptatást SENKI nem tudja átvállalni az anya helyett, legalábbis a tudomány mai állása szerint nem.


Egyébként az egyik ismerősöm hasonló helyzetben volt. Ő el is mondta, hogy neki a kisbabával töltött első időszak annyira nehezére esett, hogy soha nem akart emiatt újra gyereket. Aztán amikor 6 éves lett az első, mégis bevállalt egy másodikat. Ott is apuka-tesó nagyon szeretett volna már.

És csodák csodájára teljesen máshogy élte meg a másodikkal, mint az elsővel.


Én abszolút nagycsalád párti vagyok, de mégsem hiszem, hogy jó lenne nekik addig, amíg az anyuka is nem akarja szívből.

2013. szept. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
De elsősorban az ő feladata. És nyilván megvan rá az oka, hogy (még) nem akar másodikat.
2013. szept. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont ez a helyzet áll fenn.

Mindenki kérdezi,hogy mikor jön a tesó.

Férjem is szeretné,a lányom is,gazdagok is vagyunk,de mégse...mert én nem szeretném.

A férjem rengeteget dolgozik,nagyon kevés ideje marad ránk.

Segítség éppen lenne,a nagyszülők,de borzasztó nehéz volt a lányommal is.Rossz alvó volt.Éjjel akár 10x is ébredt.Hulla voltam,nehezen bírtam.

Imádom a gyerekeket,de valahogy mégse akarom ezt előröl kezdeni!

Igen lehet önzőség,de azért mégis csak az én napi 24 órámból 20 kell vele töltenem!

2013. szept. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

"De ezzel megfosztja a gyerekét attól, hogy testvére legyen a férjét pedig attól, hogy újra babázzon. Nem értem, az ő véleményük miért nem számít? "


Egyenlőre még az anya az, aki kihordja, aki megszüli és aki a legtöbb időt (függetlenül attól, hogy van-e segítsége vagy nincs) a babával tölti. És ha Ő nem akarja bármi okból kifolyólag, akkor a többi meg fogadja ezt el! Egy gyereknek mindig közös döntésnek kell lennie! Egy gyereknek mindenkinek az életébe az örömöt kell hogy jelentse. És nem csak az apáéba meg a nagy testvérébe, hanem ugyanúgy az anyáéba is. És ha ez egyenlőre vagy egyáltalán nem okozna örömet az anyának, akkor nincs értelme még egy gyereket szülnie! Ez ennyire egyszerű!

2013. szept. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

És abban biztos vagy, hogy apuka is kiveszi a részét? Vagy csak szeretne gyereket, de ideje már nem igazán lesz rá!?

Anyuka meg otthon zavarodjon meg esetleg?

Meg milyen a segítség? Olyan mint az enyém? Anyós jön minden nap: jaj de cukimuki vagy pici csillagom...van egy kávéd? És fél órát itt van

Szerintem nem ismered teljesen a körúlményeket!

.

2013. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Az apa munkája kötetlen munkaidejű, a meglévő gyerekkel volt otthon gyed-en, táppénzre is megy vele, minden reggel ő viszi oviba. Tényleg kiveszi a részét a gyereknevelésből.


Azt meg az anya is elismeri, hogy a családtól sok segítséget kap.

2013. szept. 9. 13:10
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

"De ezzel megfosztja a gyerekét attól, hogy testvére legyen a férjét pedig attól, hogy újra babázzon"


Na, ez azért durva!!! Mi az hogy megfosztja? És mi van az ő oldalával? Azzal, hogy belekényszerítik tulajdonképpen?!

Nem, nem. Ha a család valamelyik tagja nem akarja szívből, akkor inkább ne.Segítség ide, vagy oda a gyerek mégis csak a "mamáé"-természetesen értitek mire gondolok, ugye? Nekem is van segítségem, meg egy remek apja a gyerekemnek, de én vagyok itthon vele többet, és ami ezzel együtt jár. Ezért is írtam először, hogy "miért nem lehet ezt megérteni"?


1.vok

2013. szept. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Én egész egyszerüen azért nem akarok kistesot,mert képtelen lennék 2 gyerekre figyelni egyszerre.És ez nem önzőség,hisz nekem kéne velük itthon lenni,foglalkozni velük,nem az apának,ezért nem az ő érdekét nézem.A gyerekem meg hiába vágyik rá,ez nem egy játé amit szeretne,és majd megkap.....
2013. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Azért maradjunk annyiban, hogy általában sok apuka akar többedik gyerek. Persze, mert a legtöbb helyen, hiába van sokat a gyerekkel, nem ő marad vele gyesen, nem ő éjszakázik, nem ő ápolja,ha beteg stb.

Teljesen más az, hogy valaki dolgozik és amellett el van x órát a gyerekkel, meg teljesen más,hogy ha valakinek a gyereknevelés a "munkája"!

Még én sem döntöttem el,hogy kétgyerekes anya tudok-e lenni. Egyenlőre úgy érzem, hogy imádom a fiam, de az én energiámnak elég egy gyerek. Most azért nem vállalnék még egyet,hogy legyen egy idegbeteg anyjuk. Mert az sem nekik, sem a férjemnek sem jó!

El kell fogadni,hogy vannak, akik arra születtek,hogy 5 gyerekük legyen, vannak akik arra,hogy 1 legyen, de van olyan is, aki gyerek nélkül is le tudja élni az életét!

2013. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Nem ezt minden nőnek joga van eldönteni. Senkit nem lehet arra kényszeríteni hogy szüljön ahogy arra se hogy elvetesse.
2013. szept. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!