Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, Ti meddig engeditek...

Szülők, Ti meddig engeditek nézni a gyermeketeknek a TV-t, és mit nézhetnek benne, vagy nem korlátoztok semmit?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 20:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én kisebb koromban nem nagyon szerettem tévézni, itt-ott mese, később egy-egy film, de nem hatott meg. A lányom ugyanilyen. Hagynám is neki néha, de nem szeret ott ülni, én meg nem fogom erőltetni. Egyébként nem hagynék neki erőszakos, esetleg felnőtt tartalmú filmeket nézni, és nem igazán támogatom a lebutított, tömeggyártott ócska japán vagy akármilyen rajzfilmeket. De szerencsére nem is kell tiltanom, most 10 éves, de egyszerűen nem érdekli.
2013. szept. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Én is nézhettem végül is 9-10-ig. Mivel 1 tévénk volt, azt kellett néznem amit anyuék.
2013. szept. 12. 21:16
 13/16 anonim ***** válasza:

A filmek, mesék nem emberellenes dolgok, a reklámok azok, amik zavarnak.


Elég egy tv, meg egy folyton frissülő dvd gyűjtemény, és így legalább tudom ki mit néz.

2013. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Itthon akkor kapcsoljuk be a tévét, ha konkrét műsor érdekel, vagy letöltünk egy filmet. A közös játékokat, levegőn tartózkodást mindig előbbre tartottuk, reménykedek, hogy a gyerek ebbe nő bele és majd tud választani a programok közül. Én élvezem a tévét, a filmeket, nem fogom megfosztani ettől, de 8- 10 éves korig azért kell a korlátozás, ill. gyerek függő.


Régen mindig könyörögtem, hogy megnézhessem a 8órási filmet, anyámék mindig engedték, mert tudták, hogy max. fél órát tudok megnézni belőle és bealszom. :D


Az internet más kérdés... :)

2013. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Illetve ez tök jó,a mit előttem írt az egyik válaszadó. Egy tv és frissülő dvd gyűjtemény. Nálunk is egy tv van és nem egy túl központi helyen.
2013. szept. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 zabmester ***** válasza:

6 éves a fiam, napközben azt néz, amit akar, általában úgyis csak meséket néz, meg újabban a főzőműsorokat, mert most az a legújabb, hogy szakács akar lenni :D Emellett néha megnézi a híradót is, főleg akkor, ha mi nem vagyunk a szobában, és két percenként jön "jelenteni", hogy mit mondtak, persze a saját értelmezésében :) Úgyhogy napközben felőlem oda kapcsol, ahova akar, úgysem néz semmi olyat, ami nem neki való, nem is nagyon vannak olyankor olyan műsorok.

Este 8 után már nincs tévézés, azon egyszerű oknál fogva, hogy ő akkor megy lefeküdni, meg amúgy is, nem is lenne olyan, ami őt érdekelné.


Azért majd ha nagyobb lesz, és már tovább maradhat fent, akkor is lesz egy szűrő, hogy miket nézhet, miket nem. Most nincs rá szükség, hogy nagyon beleszóljak, mert nem néz magától sem olyat, ami nem neki való, de erre később is figyelni fogok. Nekem sem engedtek bármit nézni, amíg kisebb voltam, és szerintem jól is tették a szüleim. Nyilván 14-15 évesen már szinte azt néztem, amit akartam, de korábban azért például nagyon ijesztő műsorokat nem nézhettem.

2013. szept. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!