Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki a hibás, ha a baba 3-4...

Ki a hibás, ha a baba 3-4 hetesen kórházba kerül kiszáradás veszélye miatt: védőnő, anyuka, orvos, nagymama? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az ismerőseim (nem szűk) 4 baba is kórházba került 1 hónapos koruk előtt, kiszáradás miatt. Az anyukák azt hitték, hogy van tejük, etettek-etettek, de nem hízott a baba, sőt fogyott, majd kikötöttek a kórházban. Nem is értem ezeket a helyzeteket. Ki a hibás ilyenkor szerintetek? Az anyuka azt hiszi van teje, nem látja, hogy nem hízik a gyerek? A védőnő hetente látogat, mégsem szól, hogy kellene tápszer, vagy valami más megoldás, hogy ne haljon éhen a gyerek? A nagymamák miért nem szólnak, hogy nem kéne fogynia egy babának, hanem CSAK híznia?

Mi a véleményetek?


2009. nov. 10. 10:56
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Szerintem egy ilyen helyzetért mindenki felelős.

Barátnőm kislánya 4100 grammal született, 3 hetesen 3400 gramm volt. Mondtuk neki, hogy ez nem jó, erre az volt a válasza, hogy de Ő szoptatja a babát órákon keresztül, és nem akar neki tápszert adni.

A dokitól hatalmas leb@szást kapott, és tápszer receptet. Mindjárt elkezdett fejlődni a kicsi.

Itt azt hiszem az elvakult "szoptatni akarok" elgondolás volt a hibás. Ha nem megy, akkor nem megy.

2009. nov. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
87%
Ezeket az eseteket elküldeném a szoptatási kampány aktivistáihoz. Mert itt az élő példa, hogy nem 1-2 % százalék az, akinek nincs elég teje és nem tud szoptatni. Félinformációk tömkelege. Mintha, az emberi szervezet csak egy mechanikai rendszer lenne! WC tartályelv....stb.. Borzasztó! Szoptatni akarok és akkor biztos, hogy lesz tej... Az az anyuka sem egészen normális, aki ilyen esetben is fanatikusan ragaszkodik az elképzeléséhez. Megmondom mi lett volna ezekkel a csecsemőkkel 100 évvel ezelőtt! Vagy betegekké váltak volna vagy éhen haltak volna!!!! Igen, ezt elfelejtik a szoptatási "szakemberek" említeni!!
2009. nov. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

A mi babánk még a kórházban kiszáradt, nem volt időben elég tejem, és ott aztán semmiféle pótlást nem adtak. Én persze nem tudtam a súlyát, és mire a csecsemősök szóltak, hogy nagyon fogy, már ki is volt száradva.

Mikor végre 10 naposan hazakerült, első dolgom az volt, hogy írattam a gyerekorvosunkkal tápszer pótlást és vettünk egy mérleget. Azóta minden rendben van. Nem akartam "mindenáron" szoptatni, vagyis úgy gondoltam, hogy az ő egészsége túl nagy ár lenne érte.

2009. nov. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
41%

Azér ezek elég extrém esetek (aki idáig eljut, az hülye), de azért aszoptatás fontos.

A kórházban is adnak cukros vizet, a lányom is kapott.

2009. nov. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
nem minden kórházban adnak cukros vizet és sok helyen erőltetik a szoptatást. Ami 3-4 napig talán megy is, mivel azzal a kis előtejjel jólakik a baba, hiszen nincs nagy gyomra. Csak ugye ahogy növekszik, úgy kér egyre több tápanyagot és folyamatosan nő a gyomor befogadóképessége is! Azért örülök, hogy vannak itt olyanok is, akik tudják , hogy a "nincs vagy kevés a tej" , nem azt jelenti , hogy "lusta vagyok szoptatni"!
2009. nov. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
72%

15:36

Az enyém a (Margitban) azért is kapott, mert én cukros voltam és az ő cukra 2,7 volt születése után.

2009. nov. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
87%
Leginkább a védőnő a hibás.Ha szopizás után agyerek elégedett,akkor van tej,és jóllakott,és nem is szomjas.Egyébként könnyen ellenőrizhető,van e tej.Le kell fejni a melleket,amúgy is egészségesebb a kismamának,ha szoptatás mellett rendszeresen feve van a melle.Másrészről,azért az anya is hibás,mivel ha látja,hogy nem fejlődik rendesen a baba,lehetne annyi esze,hogy kér egy kivizsgáltatást.A védőnőről szóló véleményemet inkább le sem írom.
2009. nov. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
88%
"wc-tartály elv"...anyám, most esett le:)
2009. nov. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
87%
Ez mind azért van, mert mindenhol azt hallani és olvasni, hogy márpedig szoptatni kell, mert csak az a jó, csak az az egészséges! Gondolom beléjük is mindenki ezt sulykolta (védőnő), hogy szoptassa, akkor nem lesz semmi gond! És egy idő után ha nincs tej, akkor ez lesz...
2009. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
91%
Nekem 3 hónapot kellett várnom, h felírják a tápszert, addig szó szerint éhezett a babám. Mindenki, de mindenki azt állította, h elég a tejcsim a gyereknek. Először csak nem hízta meg a kellő súlyt, utána fogyott is. Én titokban adtam neki tápot, egy barátnőm hozott át, de nem mertem sokat, mert féltem, h baja lesz tőle...
2009. nov. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!