Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki a hibás, ha a baba 3-4...

Ki a hibás, ha a baba 3-4 hetesen kórházba kerül kiszáradás veszélye miatt: védőnő, anyuka, orvos, nagymama? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az ismerőseim (nem szűk) 4 baba is kórházba került 1 hónapos koruk előtt, kiszáradás miatt. Az anyukák azt hitték, hogy van tejük, etettek-etettek, de nem hízott a baba, sőt fogyott, majd kikötöttek a kórházban. Nem is értem ezeket a helyzeteket. Ki a hibás ilyenkor szerintetek? Az anyuka azt hiszi van teje, nem látja, hogy nem hízik a gyerek? A védőnő hetente látogat, mégsem szól, hogy kellene tápszer, vagy valami más megoldás, hogy ne haljon éhen a gyerek? A nagymamák miért nem szólnak, hogy nem kéne fogynia egy babának, hanem CSAK híznia?

Mi a véleményetek?


2009. nov. 10. 10:56
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
72%

Én nem tudom, de az ilyenek milyen anyák. El sem tudom képzelni.

Szerintem mindenki felelős, elsőképp az anyuka.

Én is felelősnek tartom ezt a kampányt, mert ez már teljesen elvakulttá tesz mindenkit és azt sulykolja az anyukákba, hogy csakis és kizárólag a szoptatás jó a babának és a tápszert szinte valamiféle méregnek tekintik. Pedig ha kell hát kell.

Nekem is nehezen indult a tejem és nem is volt sok, de úgy 2 hónapos koráig nem kellett a tápszer. Akkor viszont már órákig sírt, kiköpte beleszívott kettőt elaludt rajta, hadakozott nem evett. Én, első babás anyukaként teljesen kétségbe estem, nem tudtam mit tegyek, hiába tettem cicire óránként, ittam a teákat, bogyókat szedtem, semmi nem segített. Kihívtam a védőnőt és kértem hogy segítsen, mert egyedül nem boldogulok.Gondoltam hátha én csinálok valamit rosszul, vagy a kicsi szopisztrájkol, vagy tudom is én, de szerettem volna ha valaki aki jobban ért hozzá lássa a kicsit és mondjon valamit. Kijött és nevetve annyit mondott, hogy anyuka ez a baba gyönyörű a súlyával semmi gond és különben is jönnek menne a frontok, nyűgösek a babák, nemsoká túl lesznek ezen is. Hiába mondtam én hogy nem eszik rendesen, erre az volt a válasz, hogy ugyan már, tudja ő hogy mennyi kell. Még aznap lemértem a kicsit és nem hízott egy grammot sem egy hét alatt, így másnap mentem a gyerekorvoshoz tápiért. Onnantól kezdve minden oké volt. Szóval azért védőnőt is lehet találni hanyagot. Az enyémtől simán kiszáradhatott volna a lányom.

2009. nov. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket!
2009. nov. 17. 15:11
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is éhezett a babám, mert sajnos olyan hormonális betegségem van, ami gátolja a nagymértékű tejképződést. Még jó, hogy írattunk tápszert végszükség esetére. Sajnáltam, hogy nem sikerült szoptatnom, de ettől nem vagyok rossz anya.


Amúgy a debreceni bababarát kórházban az anyukának a 4. napon lett csak teje, az első 2 nap semmit, majd a 3. nap adtak a babának egy kis forralt vizet. Csak a 4. napon kapott enni!!! Mert bababarát kórház és a tápszert tűzzel-vassal igyekeznek irtani. És persze az a kisbaba elég sokat fogyott a születési súlyához képest, ezért össze is szedett valamit, mert hát gyengébb is volt és 3 hét után mehettek csak haza.

2010. júl. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

én is bababarát kórházban szültem császárral, hiába nem indult meg a tej, nem adtak neki semmit, akárhogy sírt, én pedig akárhogy könyörögtem, a végén összevesztem a dokival, de akkor sem adtak neki enni ! :( annyit mondtak nem lehet, sajnálják

párom a kórházban dolgozik, és mesélte hogy egyik nap bejött egy anyuka, olyan sovány gyerekkel, mint egy etióp (szó szerint sajnos) és itt is az volt a probléma, hogy anyukának megmondták hogy szoptatni kell és kész, ő meg szerencsétlen szoptatott, szoptatott, azt a végén ez lett belőle....

szóval én is okolom ezt az elvakult szoptatási kampányt, mert mióta ez megy, sokan úgy gondolják, hogy a tápszer az ördögtől való, és inkább éheztetik a gyereket, vagy cukros vízzel etetik (szomszédom) de tápszert akkor sem adnak neki

2010. júl. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Vajon miért lettem lepontozva? (39%) Szerintem a kérdésre válaszoltam... :(
2010. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!