Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valaki ilyen helyzetben?

Van valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, és van két gyermekem.

Nem rég bomlott föl a család és én itt maradtam, lakás, minden nélkül két gyerekkel.Hál' Istennek munkám volt és van jelenleg is de....nagyon sokáig kerestem albérletet, de egyszerűen még egy gyereket is alig-alig akarnak engedni a főbérlők, nemhogy kettőt.Úgyhogy kényszer megoldást alkalmaztam és a fiam az apjához visszakerült.Akkor és annyit láthatom amennyit és ahányszor szeretném, nincs tiltva ilyen jellegű probléma nincs.A lányommal kivettem egy albérletet és jelenleg is itt lakunk.Tudom, hogy most sok szülő elítél, de én tényleg mindent megpróbáltam, édesapámnak is van több lakása, mindegyik ki van adva albérletbe, nekem egyet sem ad át, pedig akkor elhozhatnám a fiamat.Esdekeltem, könyörögtem, dühöngtem-bár ez belátom fölösleges- mindent próbáltam.Én tényleg csak egy megfizethető albérletet szeretnék, ahol nyugodtan nevelhetném a gyerekeimet...anyaotthonokon kívül vannak más ilyen jellegű intézmények?A válaszokat előre is köszönöm!


2013. okt. 15. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha kivettél már egy albérletet akkor mi a kérdés?

Én azért azt nehezen hiszem, hogy egy gyerekkel oda engednek de kettővel nem.

2013. okt. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pedig igenis ez a helyzet, két gyereket nem lehet egyszerűen, vagy csak a nagyobb lakásokba, de azt meg én nem tudom megfizetni
2013. okt. 15. 23:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Én nem vonom kétségbe amit mondasz, de mi az már hogy nem engednek 2 gyerekkel? Hát nem tök mindegy, hogy 1 vagy 2??

Én ezt tényleg nem értem.

2013. okt. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Volt aki azzal érvelt, hogy nagyobb mértékben amortizálják a lakást....
2013. okt. 16. 00:08
 5/11 anonim válasza:

Hu nagyon sajnalom és én sem értem miért nem mindegy hogy 1 v. 2 gyerek a tulajnak. Még ijet nem hallottam . Mennyit fizetsz mekkora lakas bp.n van? Itt pesten sztem talalnal albikat úgy hogy 2 gyerekkel.


1. Amikre én gondolok fecskeház. Ird be a keresóbe.

2. Aztán önkormanyzati bérlakas igénylés,

3. Idós néni aki szobát ad ki kis gondozasra szorul hatha összejönne

4. Neten keresni hasonlo sorsu masik anyukat és azzal összefogni és bérelni 2 szobas lakastvagy nagyobbat

5. Szüleidhez rokonhoz nem tudaz menni?

Nagyon drukkolok neked!! Átérzem a helyzeted! Pesten van egy ismim akinek vannak lakásai de lehet az neked draga lenne 70 plussz rezsi a legolcsobbja 2 is üres most masfel szobas azt hiszem nem hiszem hogy pl 2 gyerek baj lenne és szerintem sokaknal nem csak az a lényeg hogy fizess időben akkor nem tesznek ki. Mennyi a jövedelmed?

2013. okt. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
100 000 körül keresek, tehát nem valami fényes, én jelenleg közvetlenül Budapest mellett lakom.Hát igen, mondjuk ennyit tényleg nem tudnék kifizetni, de mindenesetre köszönöm a segítő szándékot :)
2013. okt. 16. 00:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is adok ki albérletbe egy lakást, és ott is kisgyermekes anyuka van. Hát, a 2 havi kauciót elfelejtheti, már azon gondolkozom, hogy ha egy évnél tovább marad, kérek tőle újabb kéthavit. Az hagyján, hogy festeni kell, de pl. a padlószőnyeg csupa pisi, mert a gyerek nem teljesen szobatiszta, s egy falrészen még kaksinyomok is éktelenkednek. És ez nem feltétlenül a gyerek hibája. A csillár egyik búrája összetört, mert valamit véletlen hozzávágott a kisgyerek, és még sorolhatnám. Ebből okulva - bármennyire is kegyetlenül tűnik - legközelebb én is előnyben fogok részesíteni egy egyetemistát egy anyukával szemben. Eddig még ők se csináltak ekkora pusztítást.
2013. okt. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, viszont az én egyik gyerekem 10 a másik 6 éves...úgyhogy már túl vannak ezen a korszakon.És szerintem evidens volna a lámpabúrát kifizetnie a hölgynek
2013. okt. 16. 00:24
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindazonáltal én úgy gondolom, hogy 2 havi kaució ezeket bőven fedezné...elvégre erre van kitalálva
2013. okt. 16. 00:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Én inkább ott akadtam le, hogy apádnak van több lakása.. Egyrészt kiadhatna neked egyet. Másrészt ha több lakása van, akkor igen jómódú lehet, tehát támogathatna is titeket anyagilag. Nem tom milyen kapcsolatban vagytok, de ez elég meredek.
2013. okt. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!