Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallottatok már olyat, hogy a...

Hallottatok már olyat, hogy a szülő megváltoztatja a kisgyerek keresztnevét? Nagyon gáz lenne, ugye?

Figyelt kérdés
:(
2013. okt. 18. 21:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
gondolom a gyerek korától függ....
2013. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
48%

Igen egy plusz nyűg lenne az életébe.

Minden hivatalos íratnál írhatná le születési neve Kis Kázmér neve Kis Márk.

2013. okt. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

3 éves. Erre nem is gondoltam.

Az a baj, hogy az akinek nem tetszik a neve, szóvá teszi, piszkál miatta, hogy hogy adhattunk ilyen nevet Neki. És utálom ezt, megutáltatták a gyerek nevét. Haragszom is miatta, magamra is, de így érzek :( :( :( Nekem sem tetszik minden név, de soha senkit nem bántottam emiatt.És nem is fogok :(

2013. okt. 18. 22:13
 4/22 anonim ***** válasza:
Megkèrdezhetem mi a neve?
2013. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Megírtam privátban. Kérlek, maradjon is ott!
2013. okt. 18. 22:20
 6/22 anonim ***** válasza:
Én nem foglalkoznék vele, majd ha nagy lesz és neki nem tetszik akkor változtatnék de egy idege véleménye miatt biztos, hogy nem.
2013. okt. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A kettes válaszoló nem jól tudja, ugyanis ilyen esetben a SZÜLETÉSI NÉV változik, ami azt jelenti, hogy kap egy teljesen új születési anyakönyvi kivonatot, és az azon szereplő új név lesz az új "születési" neve. Pl. Szabó Ábelből lesz Szabó Márk. Ő a változtatás napjától Szabó Márk, és kész. az eredeti nevet nem kell leírnia sehol úgy, hogy Szabó Márk születési neve Szabó Ábel. Az anyakönyvi kivonat megjegyzés rovatában lesz a bejegyzés, hogy mikor, milyen változtatás történt, és kalap, kabát, nem kell ezzel tovább foglalkozni, Szabó Márk születési neve Szabó Márk. :) Mi már végigjártuk ezt az utat.
2013. okt. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
És Ti is kiskorában változtattátok meg? Nem néztek furán a hivatalban, a környezetetekben? Ő mennyi idős volt? Nem zavarta meg? Mikorra felejtette el, hogy mi volt a neve? Ti miért változtattátok meg? Bocsánat a sok kérdésért, de hirtelen eszembe jutottak ezek....
2013. okt. 18. 22:39
 9/22 anonim ***** válasza:
1 keresztneve van? Ha kapna még egyet, akkor az eredeti is maradna, és az újat használnátok "a régi mellett".
2013. okt. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Egy neve van ... de az is fura, hogy én magam sem tudom, hogyan állna át a nevem három év után egy másikra. Bár sokszor nem is a nevén hívom, hanem így-úgy becézem.
2013. okt. 18. 22:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!