Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akasztott már ki téged valamiv...

Akasztott már ki téged valamivel a védőnő? Ha igen mivel?

Figyelt kérdés
Engem ma lecseszett mert a 2, 5 éves kislányomnak tejet adok.
2013. okt. 24. 13:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem a védőnő nem, mert 1 évben 1x találkozunk vele, akkor is csak felteszi a státusz papíron lévő kérdéseket, nem kommentálja a válaszokat.

A gyerekorvos annál inkább...

Koraszülött a kisfiam.Nálunk úgy kezdte a pályafutását hogy pénteken délelött 10-kor felhívtam hogy most viszem haza a fiamat a korházból, jöjjön ki.Erre közölte hogy jó majd hétfőn.Néztem nagyot mert a korházba azt mondták hogy a gyerekorvosnak kutya kötelessége kijönnie.Ezért nem akarták ott a gyógyszereit felírni, de szerencsére megtudtam őket győzni.Azért kíváncsiságból azt mondtam a dokinknak hogy nem írták ki a gyógyszereket a korházba, mert neki kell akkor azzal mi lesz?Erre azt válaszolta hogy majd azt is hétfőn, semmi baja nem lesz hogy ha 3 napig nem szedi.

Majd mire nagy kegyesen megjelent tanácsot akartan volna kérni tőle hogy hogy tudnám szoptatni a kisfiamat, mert nekem enyhén befelfordított a bimbóm, neki meg olyan kis csepp szája volt hogy nem ment neki.Erre rám mordult hogy meg ne próbáljam szoptatni a gyereket mert megfullad(ilyet sem hallottam még..) Mondanom se kell már az este szoptattam bimbóvédővel.

Az utoldó csepp az volt a pohárba amikor a hat hós fiamat levittem hogy csúnyán köhög és folyik az orra.Még kint a váróban megkérdezte miért jöttünk, elmondtam neki.Kérdezte hogy van-e láza, mondtam hogy nem de neki nem is lesz mert a családban senki nem lázasodik. 23-éves létemre 38.2-nél nem ment még feljebb a hőm (fiamnak se, már 5 éves) erre közölte hogy őt nem érdekli addig nem tud vele mit kezdeni míg nem lázas.Na ekkor váltottam gyerekorvost. A fiamnak garat gyulladása volt.

2013. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy hetesen mondat, mérjem mennyit eszik a babám. 60-70 ml-t mértem. Mondta ez kevés, kérjek a doktornőtől tápszer receptet, hagyjak ki egy-egy szoptatást, adjak neki tápszert, akkor kipihenem magam és több lesz a tejem. Mert az úgy működik....

Igyak szoptatós teát, az növeli a mennyiséget. Mondom, allergiás vagyok rá. Erre ő: azért próbáljam meg, egy kis kellemetlenséget kibírok nem? (ja, felhólyagosodnak az ajkaim, viszket a nyelvem , torkom)

Szerinte adjak a gyereknek Mecsek babateát. Mondom, hogy nem hasfájós, minek? Akkor nem kell Mecsek tea, adjak neki sima Garzon teát.( tejem már volt dögivel, gyerek hízott rendben, nem volt hasfájós, máig nem értem miért erőltette)

Június második felében bejelentkezett, hogy jönne látogatni, mondom elutazunk. Erre nyűglődött, hogy pedig nagyon aktuális lenne, mert áprilisban volt utoljára. Persze nem igazítottam hozzá az utazást, megbeszéltük, hogy következő héten keres újra. Na, azóta sem keresett. De nem is hiányzik.

2013. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen,hogy miért akarok 2 hónapos fiamnak tápszert adni fejjek és akkor lesz tej,nem jutott el az agyáig,hogy fejéssel sem jön már 1 csepp sem,tehát közöltem,hogy adok neki tápszert,nem éheztetem,és vagy 20szor elmondta nem kell tápszer fejjek és azt adjam neki,szerencsére csak 2 hónapig helyettesítette a normális védőnőnket.
2013. okt. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A kislányomnál ugye be kell vezetni a kekszet. (6 hónapos lesz.)

Mondta, hogy vegyek háztartási kekszet(reszeljem le), de ne darált háztartási kekszet, mert az felnőtteknek készül.

Na most én vagyok a hülye vagy mi van? :D

2013. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én állapotos voltam, akkor volt az mindkét védőnőnk is, így nálunk előállt a helyettes védőnő helyettesének a helyettese szituáció.


4 hónapos volt a kisfiam, mikor váratlanul meghalt édesapám. A férjem otthon maradt aznap, délelőtt jött a barátnőm, a férjem pedig kint tologatta a kisfiunkat, mert jó idő volt (március 1-jén), és szerettük altatni a levegőn. Jött az aktuális védőnő, váratlanul, látta a kisírt szememet, megkérdezte, mi bajom. Mikor elmondtam, akkor közölte, hogy attól, hogy én hisztériás vagyok, még nem kellene kicsapnom a gyereket az udvarra, és ha nem tudok megbirkózni az anyasággal, akkor szól a családsegítőnek. Én csak hápogni bírtam, nagyjából, és annyit kinyögni, hogy nem csaptam ki, a férjemmel van, de a védőnő csak mondta-mondta-mondta a magáét. Erre a férjem megkérte, hogy távozzon, és ha csak nem életbevágó, ne jöjjön felénk, a családsegítősöket pedig sok szeretettel várjuk.

2013. okt. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Rengeteg mindennel, nem is tudnám az összes hülyeségét felsorolni. Az első találkozásunkkor elmesélte a magánéleti válságát, amit azóta is hallgatok (3 éve...), de soha nem kérdezte meg, hogy segíthet-e valamiben, értelmes tanácsról meg ne is beszéljünk.

Most a második babával vagyok terhes, így már elengedem a fülem mellett amiket mond, ha segítségre van szükségem, felhívom a szülésznőmet.

2013. okt. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!