Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire rossz ember...

Tényleg ennyire rossz ember vagyok, hogy így gondolkozom erről a dologról?

Figyelt kérdés
Egy családi összeröffenésen ma felvetődött a kérdés, hogy mikor is lesz anyósomnak unokája. Amikor én (27 éves nő) kijelentettem, hogy nem szeretnék ilyen helyzetben gyereket szülni a családi kör (párom családja) nőtagjai (50 és 60 év közöttiek) szinte egy emberként estek nekem. Jöttek a szokásos szövegek, hogy a gyerek a legszebb dolog az életben meg stb. Akármilyen érvet hoztam fel, ami szerintem mind érthető, egyre jobban támadtak nekem, hogy nincs igazam. Párom szüleinél lakunk, egy szobában, mondhatni, hogy ők tartanak el bennünket. Dolgozunk, de sajnos van hitelünk is és a vállalkozásunk egyenlőre olyan szakaszban van, amikor elég sok költséget igényel, a haszon pedig szinte még nem érzékelhető. Tudom, hogy az anyagi dolgok az csak egy kérdés, és azt is tudom, hogy anyósomék egyetlen unoka révén mindent megadnának neki, de kellemetlenül érezném magam, hogy én szinte semmit nem tudok megadni a gyerekemnek és mindenben rájuk szorulok. A másik nagy tényező pedig az idő. Sajnos a vállalkozásunkba muszáj mindketten dolgoznunk, mert egyikünk sem ér a másik nélkül semmit. Nem állunk úgy, hogy párom embert tudjon alkalmazni helyettem. Tehát időm sem lenne a gyerekre. Én nem akarok anyósomnak gyereket szülni. Hát nagyvonalakban ezek lennének az érveim, amit senki nem tartott túl elfogadhatónak. Rá kellett jönnöm, hogy néha talán ez miatt nem szimpatizál velem anyósom is. Annyit agyalok most ezen, hogy tényleg kezdem elhinni, hogy velem van a baj, mert így gondolkozom. Párom is szeretne gyereket, de én így meg nem. Tudom, hogy lenne még időm, de nem érzem azt hogy rövid időn belül változni fog valami. Imádom őt, bármit megtennék érte, épp ezért már az is eszembe jutott, hogy talán hagynom kéne, keressen valakit, aki szül neki, ha már én nem vagyok képes rá. Tudom, hogy nem tudtok dönteni helyettem, de ha valaki volt már hasonló helyzetben kérem segítsen. Bocsi, hogy hosszú lett. Köszönöm!
2013. dec. 14. 19:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Elozoekkel egyetertek. En mindkettot megtapasztaltam.

Eloszor 22 evesen szultem, 4 honapja voltunk egyutt az exferjemmel mikor megfogant a pici. De nem eltunk egyutt elotte, munkaja is abban a honapban lett, en sem dolgoztam akkor... Amint kiderult hogy babat varok, anyukamekhoz koltoztunk, be voltunk zsufolva egyetlen szobaba. Hat koszonom szepen ezt igy megegyszer biztos nem csinalnam. Tanultam belole..

Most 7 hetes terhes vagyok de stabil kapcsolatban, 1,5 szobas lakasban amibe galeriat epitettunk a gyerekeknek, dolgozunk mindketten, igazabol minden adott. Es igy teljesen mas, erezheto a kulonbseg.

Szerintem egyaltalan nincs veled baj, teljesen normalisan es felelossegteljesen gondolkodsz! Hidd el eljon az az ido mikor mas lesz a te helyzeted is :-)

2013. dec. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nekünk mondjuk van külön szobánk, de sajnos egy gyerkőc már sehogy sem férne be. Meg úgy gondolom idővel neki is jobb, ha van egy saját kis kuckója. Jelenleg ezeket nem tudnánk megteremteni neki. Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 16. 06:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!