Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vita során párom kijelentette,...

Vita során párom kijelentette, hogy mehetek, de a gyerekekért pereskedni fog, nem fognak nélküle felnőni. Zsarolva érzem magam, lenne esélye erre?

Figyelt kérdés
Két gyermekünk van, 2,5 éves, és 11 hónaposak - pár hónapja sok a feszültség, s ez kirobban egy vita során, amikor is ő kijelentette, nem fog váltizni, ő így jól érzi magát, és csak hogy tudjam, ha nem tetszik, akkor mehetek, de felejtsem el a gyerekekt... utána rengeteget beszélgettünk, s nekem eszembe sem jutott, hogy elhagyjam, de most szörnyen érzem magam, mintha ultimátumot adott volna, hogy vagy elfogadom ami van-lesz, vagy elveszi a gyerkeket :( megmondom őszintén, ha erre csak 1 százalék esélye is van, én soha, de soha nem mernék kilépni a kapcsolatból, még akkor sem, ha tényleg odáig jutnánk... Van stabil munkám, a ház közös, de ő 3szor annyit keres mint én... annyira belém égtett az a mondata, hogy azóta is ezen kattogok ( 3 napja volt) , megbeszéltünk sokmindent, most egész jó irányba haladunk , szó sincs válásról, de sokszor bevillan ez a mondata, és az arca, amit akkor láttam rajt, hogy mennyire komolyan gondolja... alig van a gyerkekkel, sokat dolgozik, anyásak a picik, én belehalnék, ha elvennék tőlem őket!
2013. dec. 17. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem az, hogy egy apa is akarja a gyerekeit nevelni természetes. Miért te miért akarod nevelni őket, azért, hogy zsarold vele a párodat?
2013. dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
ha rendezetáttered, rendes körülmények között tudod n evelni öket és nincs egyéb kizáró ok (pl veszélyezteted a gyerekekt) akkor nincs az a biróság Mo-n ami neki itélné. Az hogy 3-szor annyit keres annyit ér hogy minél többet keres annál több gyerektartást kell fizetnie.
2013. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Második szerencsére azért ma már nem így van. Azt nézik a gyerek szellemi lelki képességei hol tudják jobban biztosítani. Egyáltalán nem ritka , hogy az apának ítélik, csak sok apa nem is akarja nevelni, azért vannak az anyánál.

Másodfokon már minden harmadik gyerek az apához kerül.

Az, hogy valaki anya az nem elég a gyerekneveléshez.

2013. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, igen, van esélye rá, hiszen a bíróság elsősorban a gyerekek érdekeit nézni. Az tény, hogy az esetek nagy részében az anyáknak ítélik a gyerekeket, viszont neked fel kell tudni mutatni egy olyan munkahelyet, amiből el tudod tartani a két gyerekedet és magadat is, természetesen az apától is kell hogy kapj gyerektartást(feltéve, ha van rendesen bejelentett munkahelye). Szóval nehéz ügy, viszont ha boldogtalan vagy mellette és csak kényszerből vagy vele, azt a gyerekek is megérzik és nagyon rossz hatással lesz rájuk.

Sajnos veszekedésekkor nagyon sokan (köztük én is) dühükben és elkeseredettségükben mondanak olyat, amit egyáltalán nem gondolnak komolyan. Sajnos itt megintcsak a rossz kommunikációról van szó. Hiszen vannak dolgok, amik téged zavarnak a férjedben és ezt a fejéhez vágtad, ő a támadásra támadással felelt. Ha ezeket, amik téged zavarnak nem vita közben hozod elő, hanem leültök egy nyugis délutánon és átbeszélgetitek, mégis min és hogy lehetne változtatni, mindjárt más a helyzet. Szerintem a legtöbb házasság a rossz kommunikáció miatt romlik meg véglegesen, nagyon oda kell erre figyelni.

2013. dec. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, úgy is felfoghatom, hogy jó, hogy ragaszkodik hozzájuk... csak a mindennapi életben 90%-ban én nevelem őket, és ezzel nics semmi gond, tehát nem hiszem, hogy bármit fel lehetne hozni ellenem ezzel kapcsolatban, a munkahelyem is komoly ( csak sajnos eü) , diplomás nő vagyok... őszintén az kattog bennem, hogy a gyerkeknek kín szenvedés lenne, ha elszakítanák tőlem, és igen, az apjuk is hiányozna, de őt nem szokták meg a nap 24 órájában( nem beszélve róla, hogy eddig nekem meg sem fordult a fejemben, hogy ilyen megtörténhet). Talán jogosan merül fel bennem az is, hogy ha jelenleg 2-3 óra vigyázás is gondot jelent neki, akkor mégis hogyan gondolja a nevelésüket??? Nem tudom, hogyan oldjam ezt a szorongást magamban, mintha el lenne döntve az életem... rossz érzés! Talán majd a beszélgetések segítenek... Ő utólag azt mondja, ez csak egy olyan terv, mintha megtudná, hogy halálos beteg, akkor is végrendelkezne, annak ellenére, hogy most durván hangzik...
2013. dec. 17. 14:02
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
a gyerekeket akkor szokták az apánál elhelyezni, ha az anyánál nincsenek meg a megfelelő körülmények. Amúgy ilyet mondani még akkor is bunkóság, ha nem gondolja komolyan. Csak a gyerek miatt viszont nem érdemes együtt maradni, ha meg egy pár külön megy, nem igaz hogy nem bírnak értelmesen, felnőtt módjára viselkedni. Ilyen kicsi gyerekek meg még főleg anyásak, ill. főleg az anyjuk gondoskodik róluk. Szóval ha a gyerekeknek is jót akar, nem teszi meg amit mondott- ha esetleg válnátok mégis.
2013. dec. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!