Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy némelyik országban, pl. Svájcban, nem fürdetik naponta a babákat?

Figyelt kérdés
Fejlett országokról van szó, tehát nem az a gond, hogy nincs lehetőség vagy pénz a gyakori fürdésre. Egyszerűen úgy gondolják, így sokkal jobban meg lehet őrizni a bőr természetes védekezőképességét, nem szárítja a bőrüket a klóros víz meg a kozmetikumok. Ha jól tudom, egyedül mandulaolajat használnak és persze ha pelenkát kell cserélni egy sima nedves (nem bolti) törlőkendővel megtörlik őket.
2013. dec. 18. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Ezt mi is így csináltuk a lányommal, igaz nem Magyarországon, hanem Szlovákiában. De magyar oldalakon olvastam és teljesen egyet is értettem vele.


Mondjuk üzleti törlőkendőt azt használtam, de ismerek olyan anyukát, aki azt sem.


És semmi baja nem lett egyikünk gyerekének sem :-)

2013. dec. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hallottam én is, hogy nem mindenhol divat a mindennapos fürdés.. Igazából lehet (sőt, valószínű) hogy igazuk van, de azért a mi kultúránkban ez nem túl megszokott. Mi maradunk a mindennapos fürdésnél/ fürdetésnél :)
2013. dec. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Halottam már, és nagyon szimpatikus a dolog, főleg, hogy én allergiás és ekcémás vagyok, s lehet, hogy a gyerek örökli.

Még csak tervben a gyerek, de ha őszi/téli lesz, lehet mi is így fogjuk.

2013. dec. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Mi az elején minden nap fürdettük a kislányunkat, de ennek az lett az eredménye, hogy rettenetesen kiszáradt a bőre, hámlott! Akkor a védőnő mondta nekünk, hogy nem kell minden nap fürdetni, elég 2 naponta. Persze ez nem vonatkozik arra, amikor úgy jön be az udvarról, hogy nyakig koszos, mert akkor természetesem megfürdetjük, de egyébként 2 naponta és azóta nem volt hasonló gondunk! Popsitörlőből az elejétől Pampers Sensitivet használunk, ezzel soha nem is volt semmi gondunk.
2013. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a fürdetêst addig mi is kêtnaponta csinàltuk,amíg nem volt meleg ês nem kúszott màszott.

popsitörlõt pedig én sem hasznàlok boltit,mosom,ahogy a pelenkàt is. kis nedves anyagkockàk. nagyon szeretem õket,plusz vegyszermentes.

2013. dec. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Németo.-ban élek itt is szültem és mondok még durvábbat, a kórházban szülés után nem fürdetik meg a babákat,meg sem törlik. Sőt amig a köldök csonk nem esik le nem javasolják a fürdést.... Én mindennap fürdetem ennek ellenére a lányom...


Azzal indokolják különben (ami logikus is), hogy születés után nem fürdetik meg őket mert a babáknak amúgy is ilyenkor még nehéz a hőt tartani, szabályozni és a fürdéssel ezt csak megnehezitjük, továbbá a magzatmáz az jót tesz a baba bőrének.

2013. dec. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!