Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pár hónapos babátokhoz mennyit...

Pár hónapos babátokhoz mennyit beszéltek és miket mondotok neki?

Figyelt kérdés
2014. jan. 7. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egész nap beszéltem hozzá, mikor ébren volt, és igényelte. (Szeretett egyedül is nézgelődni). Elmondtam, mit csinálok, énekeltem sokat, sétáltunk a lakásban és elmondtam mit lát, mi milyen színű, nézelődtünk az ablakon át. Nekem mondjuk nem esik nehezemre beszélni egyébként sem! :DD
2014. jan. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Folyamatosan beszéltem hozzá. Mindig, mindent kommentáltam, énekeltem, mondókáztam. Most is ez van, most meg pláne, mert 1 éves és minden érdekli. :)
2014. jan. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Krill ***** válasza:

Egyetértek. Az előttem szólókkal. Folyamatosa mindent kommentálni, magyarázni, énekelni kell. Szerintem a kötődést is segíti, meg az agyát is fejlesztik az ilyesmi ingerek akkor is ha még nem érti. Mert ugye még nem érti, de ha nem szólsz hozzá, akkor soha nem is fogja érteni, ez is tanulási folyamat része.

Én mindig az aktuális történéseket kommentáltam, meg babusgattam, de ugye elsősorban a hangsúly, meg a törődés a fontos ilyen kicsinél még, szóval akár a kvantum fizikát is magyarázhatod neki, ha ezt kedveskedő szeretett teljes hangsúllyal teszed :)

2014. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Akibe "halálos szerelmes" az ember, jelen kérdésnél az édesanya a csecsemőjébe, szeretettel, törődéssel halmozza el :) Az előttem szólók jól csinálják, az én gyerekem nemsokára nagykorú, de ki nem mozdulna a családi fészekből - do you, what I mean!
2014. jan. 13. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Így van! Törődj vele sokat, mesélj, mosolyogj rá. Később is olvass neki sokat, még akkor is, amikor már tud olvasni, legyen ez egy közös program, beszéljetek meg együtt mesekönyveket, a mindennapokat, biztasd, bátorítsd, imádkozz felette, vele.
2014. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi folyamatosan beszéltünk a fiamhoz. nem érdekes, hogy nem érti, de tudja neki szól és örül neki!
2014. jan. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!