Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg "csak" a gyermekeim...

Tényleg "csak" a gyermekeim és a párom kellene, hogy a családom legyen? Ti mennyire tartjátok a kapcsolatot a nagyszülőkkel-testvérekkel? Túlzásba viszem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két gyermekünk van ( 1, és 2,5 évesek), párommal egy városban élünk a szüleimmel-tágabb családomban is sokan itt élnek, ill. pár km-es körzetben... egyre többször komoly viátink vanank, azon, hogy én szinte naponta beszélek Anyummal, Hugommal, s hetente többször is szeretnék találkozni velük. Én úgy nőttem fel, hogy hozzánk bármikor jöhetett vendég, szívesen fogadtuk, nem beszélve a családról! Ő meg húzza a száját, ha beugranak fél órára hozzánk... vagy hogy miért telefonálok annyit velük... pedig én nagyon sokat változtam érte, a családunkért, de nem vagyok hajlandó leépíteni őket csak azért mert ő ilyen! Pontosan látta mikor megismerkedtünk, hogy milyen összetartó család vagyuznk, sőt én is beszéltem róla mit jelentenek nekem... ha neki ez gond, akkor miért nem akkor szolt? úgy érzem olyasmiért bánt, és veszekszik velem, amiről tudott... nem akarja, hogy délután elmenjek itthonról, oké... de nincs velünk, gépezik, dolgozik.... ezt is elfogadtam, de most már ott tartunk, hogy az is zavarja, ha délelőtt találkozom velük... nem engedi, hogy a gyerekek nagyszülőknél legyenek pár órát ( pedig nekem nagy segítség lenne) , de ugyanakkor ő rettentő keveset van velük... annyira el vagyok keseredve :(


2014. jan. 24. 13:00
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
A számlámat én fizetem, és nem is órákig beszélünk, csak pár percet... szóval ez nem lehet akkora probléma... és igen, írtam, hogy már próbáltam azt is, hogy délelőtt találkozom velük, de ezt is felrótta... egyszerűen azt érzem, hogy le akarja építeni minden kapcsolatomat, és én csal legyek itthon... pedig nincsenek barátnőim, tehát tényleg csak a családom van, nem járnak hozzánk naponta idegenek... Anyáék is csak fél-1 órára ugranak be néha, de igyekeznek még akkor jönni, ha ő nincs itthon.... ezt is annyira szégyellem, hogy már ők alkalmazkodnak, mert nagyon is látni a páromon, hogy nem tetszik neki... szerintem már ez is szomorú, hogy így van, de elfogadom, ő ilyen... de hogy mindezek ellenére kapom a sok bántást, annyira elkeserít ... :( Neki teljesen más a családja, rossz gyermekkora volt, anyukája már nem él, apukájához 2 hetente járunk, általában akkor oda joönnek tesói is.... és ennyi, nekik ez elég.... én meg is értem, nem forszírozom, pedig szeretnék velük is többet lenni , de elfogadom, hogy ilyenek.... de én nem így nőttem fel, és szeretném, ha lenne egy összetartó családja a piciknek, ha bármi történik velem-velünk... ő meg ezt akarja elvenni tőlük úgy érzem... teljesen tanácstalan vagyok :(
2014. jan. 24. 13:33
 12/31 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es! pontosan leírtad mi a helyzet! Inteligens, középvezető üzletember, szóval nem ezzel van a gond.... többször megpróbáltuk már ezt megbeszélni, de aztán ahogy telnek a hétköznapok megint minden elcsúszik... nem tudom mit tehetnék.... emiatt nehogy már tönkremenjen egy szép kapcsolat??? az nem lehet! de úgy érzem, én ennél többet nem tudok engedni, megfulladok, ha bezár, szükségem van emberi szóra, hogy érezzem élek még azon kívül is, hogy itthon vagyok a picikkel... a másik amitől rettegek, mi lesz ha vissza megyek dolgozni??? az újabb komoly konfliktusforrás lesz.... férfiak között dolgozom, nappal - éjjel 12 órás munkabeosztásban... pl. akkor is nagy szükség lesz a nagyira, én azt szeretném, ha a gyerekeknek nem lenne az is egy sokk, hogy hirtelen lepasszoljuk őket a mamihoz, ahova addig nem mehettek... értitek?
2014. jan. 24. 13:43
 13/31 anonim ***** válasza:

Én egész gyerekkoromban azt láttam, hogy ha az anyám a nagyszülőknél volt, vagy beszélt velük, akkor anyám utána mindig válni akart. A nagyszüleim rendszeresen meggyőzték, hogy a férje milyen sz*r ember. Persze egy idő után ez kiderült és akkor fellépett ez, hogy ha telefonált anyám a szüleivel, vagy látogatóba jöttek, akkor az apám totál kibukott, hogy megint mivel beszélik tele a fejét. Nem azt mondom, hogy nálatok is ez van, de nem lehet, hogy ő úgy gondolja, hogy a rokonságod ellene hangol? Soha nem történt ilyesmi? Gondolom, ha otthon probléma van, azt velük beszéled meg és ezt biztos a párod is tudja. Lehet, hogy úgy érzi, hogy kibeszélitek a háta mögött.

Én amikor a tesóimmal beszélek (hetente, másfél hetente), akkor általában úgy, hogy a páromnak legyen lehetősége hallani, hogy miket beszélünk, de el is tud vonulni, hogy ne hallja a fecsegést. Gondolom ezért is, kialakult, hogy nem féltékeny a rokonságomra és nem bánja, ha találkozom a tesóimmal.

2014. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Soha nem beszéltek ellene, igazábólé nem is lett volna miért... a jelenlegi helyzetet persze látják, és nem helyeslik, de tisztelik annyira, és engem is, hogy nem szólnak bele... én szégyellem magam előttük ami van, és fel nem foghatom hogyan kerültem ilyen helyzetbe! én soha nem gondoltam, hogy a család gond lehet...félre ne értsétek nem lógnak nálunk folyamatosan, ha jönnek is, őt nem zavarják, el tud vonulni ( meg is teszi, mondjuk ez szerintem tiszteletlenség, de nem bántom érte) , leginkább a lányokkal játszanak, hisz imádják őket, iszunk egy kávét, és ennyi... nem szapulon nekik , egyszer-egyszer beszéltünk már erről a helyzetről velük, de inkább csak azért, hogy elmondhassam valakinek mennyire megnyomorít ezzel....
2014. jan. 24. 14:25
 15/31 anonim ***** válasza:

Más ismerősöddel nem csinálja ezt, csak a rokonságoddal? Írtad, hogy nem nagyon vannak barátaid akikkel összejárnál. Éppen ezért nincsenek? Mióta tart ez nálatok?

Azért kérdezgetem, mert vagy egyszerűen ilyen természet és akkor ez mindig is így volt. Vagy valami kiváltotta és azt kéne megtudni, hogy mi.

2014. jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Nem, úgy általában nem szerti, ha jön hozzánk valaki, vagy is inkább csak akkor jöjjenek, ha előre meg van beszélve, és ne túl gyakran... mivel az ország másik végébe jártam fősulira, majd elköltöztem pár évre innen, így nem sok barát van, akivel összejárnék, ha nagy ritkán találkozom régi ismerősökkel, azt sem veszi jó néven... gondolom ő ilyen természet, csak azért érzem kicsit becsapva magam, mert akkor valószínű a megismerkedésünkkor is zavarta már ez a dolog ( 5 éve vagyunk együtt), és nem szólt, akkor nem fer, hogy most emiatt bánt... rossz, hogy nem számít neki az, hogy én ettől szomorú vagyok, hogy szét szakadok, mert neki is meg akarok felelni, de ugyanakkor nem vagyok boldog a családom nélkül... azt is megértem, hogy ő más ezen a téren, de azt nem, hogy tőlem várja, hogy igazodjak...

( ennél jobban is) nem beszélve, hogy nőnek a gyerkek , lesznek kis barátaik.... milyen érzés lesz nekik, hogy nem jöhetnek ide hozzánk , félek emiatt kiközösítenék őket...

2014. jan. 24. 14:57
 17/31 anonim ***** válasza:
20%

BAromira magad körül forogsz.

Megkérdezted már valaha a férjedtől hogy mi is a baja? Mert mindig csak "tudni véled", és azt mondod mindenben alkalmazkodsz, csak közben egész lényeddel sugárzod felé, hogy neheztelsz rá. HÁt ebből nekem is elegem lenne...


Beszélj vele. De ne magadról, hanem róla, hogy mit szeretne.

Ezen felül nem sokat tudni rólad, de a leírásod alapján az anyádon és a testvéreden kívül nincs semmilyen tartós kapcsolatod. Ne is haragudj, de itt se stimmel valami, nem tűnik egészségesnek a viszonyulásod a régi családodhoz.

A bibliában is benne van: az ember "ott hagyja apját és anyját", ez természetesen nem azt jelenti, hogy nem lehet velük kapcsolatod, de a férjeddel való kapcsolatnak már előbbre valónak kell lennie, és meg kell történnie egy természetes leválásnak a szülőkről.


Nyilvánvaló, hoyg ebben a helyzetben mindkettőtöknek tenni kell valamit, mert az sem normális, hogy a férjed sosem beszél az érzéseiről meg a vágyairól a kapcsolatotokban, de Te meg visszahúzod magad a csigaházba: anyuci szoknyája alá.

Legalábbis így tűnik.


A férjeddel kell rendezni a kapcsolatot mielőbb, ezt már korábban is írtam, nem reagáltál semmit erre, csak ontottad tovább a sérelmeidet.


Ha helyre akarod hozni ezt az egészet, akkor ki kell lépned most ebből a sértettségből és nyitni felé, mert úgy tűnik, ő nem teszi.

2014. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján szerintem a férjednek azzal van gondja, hogy bejelentés nélkül jönnek. Mindennap úgy megy haza hogy azt se tudja épp ki várja a saját otthonában. Az otthonotok közös, közösen kéne dönteni, kit mikor hívtok meg. Nekem se tetszene, hogy megbeszélek egy programot, és arra megyek haza, hogy épp vendégek vannak, akikről én nem is tudok hogy jönnek. Jelöljetek ki egy-két adott napot, amikor jönnek anyukádék, hogy a férjed tudja mire számítson. Kíváncsi vagyok mit szólnál amúgy ha anyósod ugorna be mindig váratlanul.
2014. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a sok vendégeskedés a háztartás rovására megy? Félre ne érts, nem azt mondom,h mindig mindennek tiptopnak kell lennie, de ha minden nap kupira megy haza a férjed és azt látja hogy közben x órát elvoltál otthonról, jogosan haragudhat meg. Pl. nekem se sikerül mindig mindent elintézni, de akkor ha el vagyok úszva, nem szervezek programokat és a férjem meg egy szót se szól, hanem segít. Viszont biztos kiakadna, ha azért lenne kupi vagy mosatlan, mert kávézgatni meg barátnőzgetni voltam. Két gyerek nagyon sok meló, nekem nem lenne időm napi több órát telefonálással meg vendégvárással tölteni.
2014. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

4-5x egy nap beszèlek a csalàddal, de ha a fèrjem hazajön együtt vagyunk mi. hètvègèn is együtt megyünk mindkét csalàdhoz, de ez kicsit ritkulbi fog mert èn is visszamegyek dolgozni...


annak èn se örülnèk ha valaki mindig lenne nálunj èpp csak egy kàvèra...( nàlam legalàbb fèl òra) addig 3x körbesètàltàtok volna a falut/ vàrost/panelt...

2014. jan. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!