Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újra divat lett fiatalon szülni?

Újra divat lett fiatalon szülni?

Figyelt kérdés

Van jó néhány ismerősöm, akik 23 évesen vállalnak gyereket, pedig semmijük sincsen és 1-2 éve vannak csak együtt, sima kapcsolatban. Eljegyzés vagy házasság nem tudom, hogy tervbe van-e véve, de eddig nem úgy tűnik. Tudom, hogy mindenkinek más a sorrend, csak ez olyan fura számomra, mert én a klasszikus dolgok híve vagyok.

Nekünk a sorrendünk: házasság, közös lakásra gyűjtés közben albérletben lakunk, gyerek.

Ti erről hogyan vélekedtek?


2014. febr. 13. 08:18
1 2 3 4 5
 1/42 zabmester ***** válasza:
90%

Azt, hogy divat-e, nem tudom. A statisztikák továbbra is azt mutatják, hogy folyamatosan emelkedik az az életkor, amikor a nők az első gyereküket megszülik, illetve folyamatosan csökken azoknak a száma, akik 20 év alatt, vagy a húszas éveik első felében szülnének, sőt, 25 és 30 között is kevesebben szülnek, inkább 30-35 közötti évekre tolódik a dolog.

A magam részéről úgy vagyok vele, hogy ilyen sorrendem, mint amit te írtál, nem igazán van. A házasság például nekem nem feltétele a gyerekvállalásnak. A saját lakásra gyűjtés pedig egyáltalán nem szerepel a terveim között, nekünk teljesen megfelel bérelt lakásban is, sőt, jelenleg ennek több előnyét látom (a mi esetünkben). Mondjuk én fiatalon szültem a fiam, a felsőfokú tanulmányaimat is mellette kezdtem meg, ez nem is okozott semmilyen problémát. Ha visszamehetnék az időben, akkor is így csinálnám.

2014. febr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom honnan veszed, hogy divat lett fiatalon szülni. Ugyanis régebben mindig fiatalon szültek. 20-30 -40-60 éve természetes volt ha valaki 18-20 évesen szült.

(jó magam is 20 évesen szültem 22 évvel ezelőtt)

2014. febr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én mondjuk kidobott pénznek tartom az albérletet, mert ezzel csak a főbérlőt gazdagítom, mikor már egy lakásra régen összegyűlne a pénz. Szóval hosszú távon nekünk nem lenne kifizetődő az albérlet.
2014. febr. 13. 08:29
 4/42 anonim ***** válasza:
41%
Nem divat, csak felelőtlenség. Tudom: rengeteg ilyen pár van körülöttem, hazaköltöznek és sírnak, hogy de szar... De ott a házasság megvolt, mert illik, a srác meg közben elfutna a francba, a kedves nejétől és a "becsúszott" gyerektől!
2014. febr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
85%

Embere válogatja, hogy ki mikor érzi magát készen az anyaságra. Azért egy 23 éves nőnek is lehet olyan anyagi háttere, hogy gyermeket vállaljon.

Ez nem divat kérdése.

Aki 18 évesen leérettségizik és munkába áll, az szerintem 23 évesen szülhet.

Még az alakját is könnyebben visszanyeri. :)

2014. febr. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem raktikus fiatalon szülni. Egy egyetem 5 éves plusz utána ugye gyakorlatot szerezni stb, és mindjárt 30 múltál. Én egyetem alatt szültem mindkét fiamat, így ugyan nem 5 hanem 7 év alatt fejeztem be a sulit, de így is csak 26 voltam mikor elkezdtem dolgozni egy bölcsis és egy ovis kisfiúval. Albérletben laktunk, de párom dolgozott. 5 évvel idösebb tőlem, így ő már lediplomázott. Nem mondom hogy fényűzően éltünk/élünk de ami kellett mindig megvolt. 22 évesen úgy éreztem készen állok az anyaságra, "kiéltem magam"nem volt mire várni. Most sajátba költöztünk fizetjük a hitelt, ha arra vártunk volna hogy ne kelljen albit, hitelt fizetni megöregedtünk volna.
2014. febr. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy az elöttem szólo írta, 18 évesen érettségiztem, munkabaálltam 23 évesen teherbe estem és 24 évesen fogok várhatóan szülni. A párom gyerekkori szerelem, saját lakásban vagyunk, hitelt fizessük rá -nem okoz problémát, szépen berendeztük és mi úgy éreztük, hogy igeeeen jöhet a baba... nem akarok 30-35 évesen szülni. Anyukám is 22 évesen szült, most fiatalos 40 es, aki apukával wellneszezni jár meg kirandulgatni... Engem felneveltek most már élvezhetik egymás társaságát és nemsokára a kisunokájét is.
2014. febr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
41%
7-es: tipikus, aki nem 23-24 évesen szül, az 35 évesen fog, közötte nincs kor :)
2014. febr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, én 2évesen az első gyereket már nem tartom korainak, ha nem járt felnőttképzésre az illető.

Ha pedig igen, akkor egy Ba diplomaaz 22 éves korban megvan, tehat 23 éves koráig 1 év munkaviszony, 24 éves koraig pedig akár 2 év is meglehet.


Nekem is gpfontos, hogy legyen egy alap egzisztenciám, de saját lakásra ha semmink nem lenne sosem gyűjtöttem volna.

Én speciel számolgattam, hogy ha eletünk vegéig albérletben élünk jobban jövünk ki anyagilag, mint egy esetleges hitellel.

Teht nekem nem fontos a saját lakás, mert úgy mobilabbak vagyunk..oda költözünk, ahol munka van.


A házasság, neekm fontos, így nekünk is előbb a házasság, aztán a gyerek a sorrend.

Viszont sokan egyaltalán nem akarnak házsodni, így eszükbe sem jut az eljegyzés, házasság a gyerek után sem, nemhogy előtte.


Nem azt mondom, hogy jő, hogy ennyien szülnek 23 körül, mert sajos az ideális, általam vazt eset nem mindenhol, sőt alig valahol teljesül.

Én is felelőtlenségnek tartom a így a gyerekválllaást.

A legrosszabb, amikro szó szerint a szülők nyakára szülnek.


Viszont azt nagyon sqjnálom, hogy én leghamarabb 28 éves koromban szülhetek, hamarabb szerettem volna, én is a fiatal szülőség híve vagyok, de természetesen értelmes keretek közt, legyen 1 év min munkaviszony, legyen a párnak is megfelelő állása, valamennyi félretett pénz, és STABIL párkapcsolat.

2014. febr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
68%

Ez változó és nézőpont kérdése. Van ellen és negatív példa MINDKÉT döntésnek, a korai és késői szülésre is, úgyhogy nem szeretem, amikor az emberek látatlanba pálcát törnek mások felett, csak mert körülöttük az a rossz példa van, hogy fiatalon gyereket vállalnak és sírnak. Van ilyen igen, és? Ezért ne fizessen meg a többi fiatal szülő is.


Nekem ugyan nincs még gyerekem, de nem is szeretném az életem határidőnapló szerint élni, gondolok itt a te sorrendedre például.


Nagyon sok ilyen kérdés van itt, mint a tiéd, általában az összes vitát szült, mert az emberek szélsőségesek és csőlátásúak, pedig mindenkinek az egyéni döntése, amin kár csámcsogni.


Én mindig csak annyit szoktam kérdezni, hogy mivel biztosabb egy hiteles bank ház, 5 év házasság, jó munkahely?


A munkahelyet mindenki elveszítheti, bármi baj történhet, a lakást/házat ugyanúgy viheti bank, fizetés kiesés miatt, 5-10 év házasság ugyanúgy felbomolhat, mint egy 3 éves együttélés. NINCS egyikre sem biztosíték.

2014. febr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!