Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újra divat lett fiatalon szülni?

Újra divat lett fiatalon szülni?

Figyelt kérdés

Van jó néhány ismerősöm, akik 23 évesen vállalnak gyereket, pedig semmijük sincsen és 1-2 éve vannak csak együtt, sima kapcsolatban. Eljegyzés vagy házasság nem tudom, hogy tervbe van-e véve, de eddig nem úgy tűnik. Tudom, hogy mindenkinek más a sorrend, csak ez olyan fura számomra, mert én a klasszikus dolgok híve vagyok.

Nekünk a sorrendünk: házasság, közös lakásra gyűjtés közben albérletben lakunk, gyerek.

Ti erről hogyan vélekedtek?


2014. febr. 13. 08:18
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
68%
Én is megkeresem az 1000 eurót 23 évesen, Pozsonyba járok dolgozni és üzletvezetö helyettes vagyok egy élelmiszerüzletben, érettségivel. Attól hogy valaki lediplomázik még nem biztos, hogy jólfizetö állása is lesz, viszont ha talpraesett valaki akkor egy érettségivel is lehet jól keresni.
2014. febr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
62%

Annyira buták vagytok és csőlátással rendelkeztek. Pont emiatt van a statisztika, hogy több ember van, aki jól dimploma nélkül, mert reálisabbak, szélesebb a látókörük.

Elárulom neked Kedves Válaszoló, aki degradálsz mindent huszonévest nulla tapasztalattal, hogy 18 évesen elköltöztem, tanultam, /nem, nem diploma/, közben dolgoztam, lett egy saját vállalkozásom és köszönöm szépen, sokkal jobban élek, mint az, aki velem egy idős, jelenleg még az egyetemet fizetik neki APUCIÉK és ide jár tapasztalat és ész nélkül magyarázni!

2014. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
24%
persze tudom itt mindenkinek saját vállalkozása van, 20 milla a bankban, 5 gyerek után is a gimis nadrágot hordja, nagy szerelemben él a 3 szintes úszómedencés családi házban, és 4 sportautó áll a garázsban :)
2014. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
A te nyomorodról nem mi tehetünk. És nem millák vannak a zsebben, mert nem erről volt szó, hanem a gyereknevelésről és, hogy adott-e a körülmény?! Hát adott!
2014. febr. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
0%
nyugi nekem 4 szintes a házam :) irigy
2014. febr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
71%
Normális ember nem lakik 4 szintes házban. Majd próbáld fenntartani, ha nem lesz munkád...
2014. febr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
0%
betonbiztos vállalkozásunk van a tökéletes férjemmel :)
2014. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
68%
26, csak provokál, nincs neki még egy kutyája se. Hagyjuk rá, ennyi örömre hagy legyen mára. Az irigy meg pontosan ő, mert itt emberek huszonévesen képesek voltak elérni valamit,amit ő lehetetlennek tart.
2014. febr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 zabmester ***** válasza:
68%

Kedves 23-as, nem, valóban nem rendelkezem ilyesmivel, amit leírtál, soha nem is állítottam, hogy lenne. Nincs vállalkozásom, alkalmazott vagyok. Nincs kacsalábon forgó palotám, albérletben lakunk. Nincsenek millióink, de tudunk félretenni, bár a spórolt pénzünk valóban kevésnek mondható, mi azért örülünk neki, hogy van valamennyi. Ettől még nem érzem úgy, hogy nyomorognánk, vagy hogy bizonygatnom kéne bármit is azzal kapcsolatban, hogy szerintem senkinek nem ártottam azzal, hogy 20 évesen szültem. Volt munkahelyem, dolgoztam, igaz, hogy nem kerestem halálra magam, de miért is baj az? Sőt, ha érdekel, egy általad igencsak lenézett gyorsétteremben dolgoztam. Ciki? Szerintem nem. Volt fizetésem, bejelentve, nem feketén, volt táppénzem, ha beteg voltam, volt évi rendes szabadságom, adót fizettem, tb-t fizettem, mi ezen a kivetnivaló? Sajnos ezt sokan nem mondhatják el magukról, mert csak feketén tudnak dolgozni. Az jobb, mert az kevésbé ciki? Ugyan miért?

Nyilván ez csak az én saját példám, ebből messzemenő következtetéseket nem lehet levonni, szülőből van ilyen is, olyan is, kortól függetlenül. De kár is ezt így leszűkíteni, a szülők is emberek, ki így, ki úgy éli az életét. Akinek valóban semmi kedve nincs dolgozni, az nem azért ilyen, mert gyereke született. Gyerek nélkül is épp ilyen lenne.

2014. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
66%

Ez megint egy provokáló kérdés,ahol a kérdezőt megesz az irigység,mert Ő nem 23 évesen vállal gyereket,mégis mi másért írná ki a kérdést.

21 voltam mikor a fiam született,nem így terveztük,mégis így alakult,tanultam,és 16 éves koromtól dolgoztam,ahogy a párom is tanult,és dolgozott,ennek 3 éve azóta meg van a diplománk,páromnak még egy szakmája is van,van egy lakásunk,egy autónk,és munkák is rendesen fizető munkánk,a fiunk ovis,a második előtt még dolgozom 1-2 évet aztán 2 éves korában visszamegyek újra dolgozni,nagyon is megfelel a havi bevételünk,nem szenvedünk hiányt semmiben,bizony a környezetemben rengeteg olyan 30 feletti van aki fele ilyen jó helyzetben nincsen ,mint mi mégis van pár gyereke és nyögi a hiteleket,pl egyik napa játszótéren egy 44 éves anyukával beszélgettem kérdezte tetszik-e hogy 24 évesen már van egy 3 éves fiam mondtam persze nagyon jó,elmondta,hogy neki van két 20 éves gyereke és van ez a kicsi aki 2 éves,azt is elmondta,hogy sokkal jobb volt fiatalon szülőnek lenni jobban bírta a terhességet a szülést,az éjszakázásokat,sőt a legkisebb még kora szülött is lett,mondta,ha újrakezdhetné nem vállalna 40körül gyereket már.erre én nem azt mondom,hogy csak is rosszabb lehet,de a női szervezet nem arra van kitalálva,hogy 40 évesen még szüljön a nő,és semmi sem garantálja,hogy a férje vele marad,hogy jobb lesz az anyagi helyzet.Mi a párommal 1 évet együtt laktunk mikor született a fiunk,lassan 5 éve együtt vagyunk,nyáron lesz a templomi esküvőnk,nem hinném,hogy rosszul tettem volna,hogy bevállaltuk a fiunkat.Ezenkívül a gyerek mellett érik meg szülővé az ember legyen 20-30-40 éves, a kor enm garancia semmire pláne nem az érettségre.

2014. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!