Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újra divat lett fiatalon szülni?

Újra divat lett fiatalon szülni?

Figyelt kérdés

Van jó néhány ismerősöm, akik 23 évesen vállalnak gyereket, pedig semmijük sincsen és 1-2 éve vannak csak együtt, sima kapcsolatban. Eljegyzés vagy házasság nem tudom, hogy tervbe van-e véve, de eddig nem úgy tűnik. Tudom, hogy mindenkinek más a sorrend, csak ez olyan fura számomra, mert én a klasszikus dolgok híve vagyok.

Nekünk a sorrendünk: házasság, közös lakásra gyűjtés közben albérletben lakunk, gyerek.

Ti erről hogyan vélekedtek?


2014. febr. 13. 08:18
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
48%
Az én tapasztalatom az, hogy a fiatalabbnak több türelme van egy babához. A környezetemben sokan szültek 30 felett és a terhesség is komplikáltabb volt, később pedig a gyerekkel is türelmetlen. :) Mondjuk ez sem igaz mindenkire, csak ezt tapasztaltam
2014. febr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
90%
Én 20 évesen szültem az elsőt, volt házunk a férjemmel egy régi kis parasztház amit felújítottunk, hitelünk nem volt előtte mind a ketten dolgoztunk, bár nem kerestünk valami jól sőt elég rosszul, megszületett az első gyermek rá nem sokra a második 13 hónap van köztük, a második gyermek születése után saját vállalkozást indítottunk sikeresen, eladtuk a régi házat mert már ki is nőttük, vettünk egy nagyobb családi házat féláron, sikerült megvennünk készpénzre hitel nélkül. Lett egy harmadik babánk is, végig dolgozunk a vállalkozásunkba. Nekünk a második gyermek születése után vált jó helyzetbe az anyagi helyzetünk. Arra nagyon büszkék vagyunk, hogy mindezt saját magunk értük el senki nem segített semmibe, mindent magunknak köszönhetünk.
2014. febr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:

Tessék, az ellenpélda! :)

De sokan nagyon tudják mondani, EGYETEMISTAKÉN, hogy a fiatalok az Ő adójából tartják el a gyereket, DURVA!

2014. febr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
62%
Nem hiszem, ezek egyéni dolgok. Ráadásul a szülők nyakára szülni úgy, hogy egyedül magukat sem tudják eltartani, csak konfliktusokat szül. Ha besikerült, persze az más, abból a legjobbat kell kihozni, de ne tervezzünk már a semmire.
2014. febr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
2014. febr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
89%

Na álljon meg a menet! Nem 15-16 éves tinikről beszélünk, hanem 23 éves FELNŐTT NŐKRŐL.

Egy annyi idős nő már ritkán szül a szülei nyakára, főleg ha van párja is, aki dolgozik és ha előtte ő is dolgozott .

Azért ne kezeljünk már huszonéveseket gyerekként.

2014. febr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
20%
23évesen? Jó esetben akkor végez a diplomával, 0 tapasztalattal, vagy ha érettségivel dolgozik, akkor éhen hal, hacsak nem egy 40es pasinak szül!
2014. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
95%

Leérettségiztem, külföldön melózok, havi ezer euró felett keresek. 20 évesen.

Van tapasztalatom és nem halok éhen sem és tudok annyit félretenni, hogy ne legyen baj, ha jön a baba.

Talán csinálok egy szakmát is.

Nehogy azt hidd, hogy egy érettségivel nem viheted semmire.

Ez roppant lealacsonyító. :)

2014. febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
23%

Külföld - ennyi.

Mo-n mégis milyen melód lenne? Mekiben vehetnéd fel a rendelést.

2014. febr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
65%
Ez itt most nem arról szól, hogy ki hol dolgozik. :) Ha valaki akar, akkor el tud helyezkedni, meg tudja alapozni a jövőjét és szülhet 23 évesen.
2014. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!