Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újra divat lett fiatalon szülni?

Újra divat lett fiatalon szülni?

Figyelt kérdés

Van jó néhány ismerősöm, akik 23 évesen vállalnak gyereket, pedig semmijük sincsen és 1-2 éve vannak csak együtt, sima kapcsolatban. Eljegyzés vagy házasság nem tudom, hogy tervbe van-e véve, de eddig nem úgy tűnik. Tudom, hogy mindenkinek más a sorrend, csak ez olyan fura számomra, mert én a klasszikus dolgok híve vagyok.

Nekünk a sorrendünk: házasság, közös lakásra gyűjtés közben albérletben lakunk, gyerek.

Ti erről hogyan vélekedtek?


2014. febr. 13. 08:18
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki maga válogatja hogy ki mikor szül gyermeket de inkább tolódik 30 fölé. Személy szerint én nem voltam 17 amikor a férjemmel összejöttünk 4 évig udvarolt utána házasság 21 éves voltam nem volt semmink de nem törődtünk ezzel 23 évesen szültem a fiamat. Egy szobában laktunk az anyósomékkal egy két szobás lakásba.Jó volt nem panaszkodtam nem kellett fizetnünk semmit, gyűjtögettünk 26 évesen a lányomat szültem. Közben 10év házasság után kezdtünk el építkezni azóta az új házban lakunk és meg lett a harmadik gyermekünk és boldogan élünk. Nem is tudtam volna várni hogy ne legyen gyermekünk mert éppen semmink nincsen.
2014. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Jaa, persze szülhetsz 23 évesen, de legyen annyi időd, hogy legalább GYED-et kapjál, ne gyest...azért nem az az átlag, hogy 23 évesen lakása van valakinek. Külföldet meg ne keverjük ide, többszöröse a fizetés, de ha kint is élsz, akkor már nem jössz ki olyan jól anyagilag.
2014. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

de nem törődtünk ezzel 23 évesen szültem a fiamat. Egy szobában laktunk az anyósomékkal egy két szobás lakásba.


Felelősség a javából.

Te sem gondolod, hogy ez a követendő, hogy mindenki 23 évesen egy szobában nyomorogjon gyerekkel meg anyóssal, aki meg nem ezt teszi, az a hülye.

2014. febr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Egyszerűen gyűlölöm az általánosítást... 22 vagyok,a párom 27 és van egy másfél éves gyerekünk. 18 éves koromtól dolgoztam,a párom 20 évesen állt munkába. Van egy házunk,igaz hiteles,de legalább van. Nem fogok szégyenkezni,a terhességem 16.hetétől a fiúnk 6 hónapos koráig mi is szülőknél éltünk,előtte albérletbe,de nem akartuk oda hazavinni a gyereket. Az albérletre fizetett összeget minden hónapban félretettük,sőt többet is. A párom nagyon jól keres,külföldön dolgozik,de minden nap hazajár,mert a határ mellett élünk. Amíg én dolgoztam,addig megkerestem az 1500 eurót,pedig még csak diplomám sincs... Nem éreztem késztetést arra,hogy 28-30 éves koromig tanuljak,inkább leérettségiztem,szereztem 1 szakmát vele,utána pedig munka mellett elvégeztem egy okj-s képzést. Köszönjük szépen,boldogok vagyunk,úton a kistesó és semmiben nem szenvedünk hiányt. Tudom,hogy le leszek pontozva,mert manapság elképzelhetetlen,hogy valakinek ennyi idősen anyagi biztonsága,háza legyen és emellett még a gyerekének is mindent meg tudjon adni,de igen,van ilyen. Nekünk szerencsénk volt,engem az akkori munkahelyemre apukám intézett be,a páromat pedig az ő édesapja. Apósom 8 éve él Ausztriában,de már 22 éve dolgozik,édesapám 20 éve van kint,de itthon élnek. Én is sok fiatalt ismerek,akik otthon élnek a szülőkkel,kisbabával/gyerekkel,de ettől még nem mindenki egy mások nyakán élősködő ember,akinek fiatalon gyereke van! Még annyit,hogy a terhességem alatt talán 1 fiatal kismamával találkoztam,a többiek mind 30-as éveik körül jártak,úgyhogy egyáltalán nem hiszem,hogy mi,fiatalon szülők vagyunk többen. Akármennyi csúnya pillantást kapok sokszor,mert az arcom még 22-nek sem néz ki,nem érdekel. Örülök,hogy fiatal anyuka lehetek,ha újra élhetném az eddigi életem sem akarnám másképp.
2014. febr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

Kedves 30-as, nem irigykedem. :)

Mert NINCS miért! Megtaláltam életem párját, akivel idén nyáron esküszünk. Szerintem meg pont sokan irigykedhetnének ránk, mert mindenkitől azt halljuk, hogy milyen szép pár vagyunk és látszik, hogy nagyon szeretjük egymást. :) Nem érzem magam azért kevesebbnek, mert később vállalok gyereket, sőt... :) Csak annyi, hogy számomra más a sorrend. Nekünk fontos, hogy a kapcsolatunkat egy magasabb szintre emeljük, hozzáteszem már 4 éve együtt vagyunk és 1 éve járunk jegyben.

Én a klasszikus dolgok híve vagyok és számomra fontos, hogy összekössük az életünket. Tudom, sokaknak nem jelent semmit a házasság, de persze nem vagyunk egyformák.

2014. febr. 13. 14:19
 36/42 anonim ***** válasza:
72%

Sok ember (ahogy itt is) arra hivatkozik, hogy fiatalon nem jó szülni, mert akkor még semmire sem vitte az ember. Legyen diploma, ház, munka. Aki ma erre vár az hamar rájön, hogy lehet soha nem lesz gyereke.

Én nem vártam erre ahogy a nővérem sem. Nővérem 19 évesen szült. Akkor már 1 éve dolgozott, mint könyvelő. Amikor terhes lett, csináltak egy nagy lagzit, és annyi pénz összejött nekik, hogy volt önerő a hitel mellett, hogy egy kis házat vegyenek maguknak. Teltek az évek, a kisfiú iskolás lett, a nővérem 35 évesen lediplomázott. Addigra a kis házból nagy ház lett, és mindenük megvan. A kisfiú is nagy lett azóta, jelenleg Amerikában tanul egyetemen.


Jó magam is lehetek jó példa. Nekem 20 évesen csak szakmám volt, se érettségi, se diploma. Amikor terhes lettem, megvettük az első kis parasztházunkat a bíróságtól mindössze 500 ezer forintért.(hitelt vettem fel) (ma is lehet így venni) Én is olyan 30 éves lehettem amikor mindenki jajgatására, hogy bajban lesz akinek nincs legalább érettségije, leérettségiztem (azóta sem érdekel senkit, így sok hasznom nem lett belőle)

Az én lányom is felnőtt nő lett. Ő Angliában tanul, igaz mi is kimentünk Angliába. Mindenünk megvan.

Ha arra vártam volna, hogy legyen előbb házunk, diplománk, ma nem lenne se házam, se gyerekem, se családom..


Én hiszem azt, hogy nem a kor számít. Hanem az, hogy két felnőtt ember akik szülőkké akarnak válni, mennyire lesznek talpraesettek, kreatívak az életben.

Sok ismerősöm van akik 1-2 diplomával 28-30 évesen szültek és a a szülők nyakán élnek gyerekkel, mert se lakás se munka..De van diplomája.. Tényleg a kor számítana??? Nem hinném

40/N

2014. febr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Jó, de azért a hitelt ma már nem osztogatják, max jön a bank és mindent elvisz.

Lagzis pénz: az jó, de a lagzit miből fizeti? Akkor nullán van. Meg ha a rokonságnak sincs sok pénze, nem tudnak sokat adni. Manapság jó, ha nulláz az ember.

2014. febr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Időpont ma 16:41

Hidd el nekem, hogy 20 éve se osztogatták a hiteleket könnyen. Én 500 ezerért vettem egy olyan parasztházat aminek ugyan volt két szobája, de földes volt belül. Értsd: Nem volt lebetonozva, se parketta, se padlószőnyeg. Csak a föld, itt-ott fűcsomókkal. Ez volt a legolcsóbb amit a bíróság kiárult. Rohantam a bankba hitelt intézni, végül is 2 éve dolgoztam, kaptam fizetést rendesen. De közalkalmazottként keveset kerestem, így be kell adni önerőt ami 200 ezer forint volt. Ezt az összeget kölcsön kértem anyóstól, rokontól, barátoktól. Úgy adott a bank kölcsönt, hogy a 200 ezret nem bemutatni, hanem nekik oda kellett adnom, és ők utalták át a ház összegét a bíróságnak. Nehéz idők voltak akkor is.. Ugye nem mindegy hogy 36 forintos órabérben dolgozol vagy 670 forintos órabérben.. A bank 20 éve is kemény volt, most is az. 20 éve is jó nagy kamattal adott, most is.. Csak az infláció emelkedett..

2014. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Utolsó 500 ezerért ma a telket nem kapnád meg, a mai világot összehasonlítani a 20-30 évvel meg teljesen felesleges.



Gyerekszülés divat kérdése? Dívat miatt szól az meg ne teljesen normális.

2014. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
36-os. Most már nem kapna senki 18 évesen könyvelői állást diploma nélkül. Igen, régebben könnyebben lehetett akár érettségi után is szülni, mert már azzal is tudtál munkát vállalni. Most már nehezebb.
2014. febr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!