Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincs türelmem a gyerekeimhez....

Nincs türelmem a gyerekeimhez. Mit tehetnék? Hogy tudnék jobb anya lenni?

Figyelt kérdés

Hárman vannak, közülük kettő kicsi (mégcsak nem is óvodásak). A nagyobbik iskolás, iskolai gondokkal.

A múlt héten hosszú idő után először kikapcsolódtam egy házibulin, s rájöttem, mennyire hiányzik ez nekem.

Itthon meg azon kapom magam, hogy monoton ellátom őket, foglalkozom velük, amennyit tudok, de azt sem élvezem, inkább csak nyűgnek érzem, s egyre jobban idegesít, ha visítanak, nyafognak.

Sokszor azt a higgadtságot várom el tőlük, mint amilyen egy felnőtt ember, pedig nekik is lehetnek rossz napjaik, nekik is fájhat valami,....stb. tudom. De a lényegen, hogy képtelen vagyok empatikus anya módján az ilyen helyzetekre jól reagálni, sajnos nem változtat. El vagyok keseredve, mert azt gondolom, hogy rossz anya vagyok. Nincs, ill. egyre kevesebb a türelmem. S sokat ripakodok is rájuk, pedig csak nekem kellene jobban feléjük orientálódnom. Félek nem lesznek boldogok gyerekeim ilyen idióta stresszes anya mellett. Mit tegyek, hogy több türelmem legyen?


2009. dec. 12. 23:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%

Nyugtatók helyett vitamin és ásványianyag tabletta!!!

Emellett bölcsi, munkahely vagy legalább hetente 1x-2x add le a gyerekeket nagyinak, vagy szövetkezzetek egy másik anyukával és legyen szabadidőtök, amikor csak te vagy...

Apa is elmehet velük játszótérre vagy nagyszülőkhöz és te meg mehetsz, amerre akarsz.

Akár estére is elmehettek, csak legyen megbízható gyerekcsősz. Szórakozzatok a férjeddel, kapcsoljatok ki.

2009. dec. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajna a vitaminokkal azért vagyok kissé fenntartással, mert már így is fölös 20 kilót hordozok magamon..... s köztudott, ugye, hogy a vitamintablettáktól sem igen szoktak fogyni az emberek. Dehát, ugyebár ez már megint egy önös igény..... Amúgy ez a megváltozott külalak sem tesz jót az amúgy sem szárnyaló önértékelésemnek, hogy a fene enné meg.

De valszeg igazatok van. Majd utána nézek mit lehet szedni, hogy azért ne szedjek fel mellette újabb 20 kilót.


Én egyébként ennek ellenére nem bántam meg, hogy hármat szültem. Egy külön csoda mindhárom külön-külön és együtt is. Az már más kérdés, hogy ezt bírni is kell szuflával, idegileg és hangerővel (ill. annak elviselésével). De ha lenyugszom, őszintén áldom az eget, hogy vannak ők nekem.

2009. dec. 13. 16:47
 13/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Volt vitamin, amitől én is híztam. Most 3 féle táplálékkiegészítőt és vitamint szedek és nem híztam.

Minden jót kívánok!

2009. dec. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Kedves 08:40-es, leírnád nekem, mik ezek?

Megspórolnék vele pár hónapnyi próbálkozást.

Nagyon megköszönném! :-D

2009. dec. 14. 11:02
 15/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én ezeket szedem és előrebocsájtom, hogy mind FLP-s termék. Nekünk nagyon beváltak, ezért merem jószívvel ajánlani.

Nature Min (ásványianyag tabletta)

Kids vitamin (multivitamin, vas nincs benne így betegség alatt is lehet szedni; vasat az ásv.anyag tabletta tartalmaz)

Aloe Vera gél/Berry Nectar


Ezeket kiegészítettem Lyciummal, mert kicsit tropa volt az idegrendszerem. Kifáradtam. A Lycium egyrészt erős antioxidáns, másrészt úgy is hívják "leszarom" tabletta, gondolom érted :-). Stresszoldó, de nem szedál.

Influenza ellen meg Echinacea tablettát szedünk, így mi kb. 10-11 hónapja egészségesek vagyunk, járvány ide vagy oda.

Szülés után (6 hós a lányom) a felszedett 15 kb-ból 12 lement. A maradék 3 kg-val stagnálok a vitaminok mellett, tehát nem híztam.


Remélem segítettem, minden jót és kitartást a gyerekekhez, ha kérdésed van még írj nyugodtan.

2009. dec. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ja, utolsó vagyok:

Amiktől híztam: Centrum, Eurovit, Béres csepp.

2009. dec. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm szépen!

Hálám üldözni fog! :-D

2009. dec. 15. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!