Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti heti vagy havi...

Anyukák! Ti heti vagy havi nagybevásárlást tartotok? Esetleg naponta mentek boltba?

Figyelt kérdés
A kisfiam egy éves. Mostanában kezdünk átállni arra, hogy teljes egészében a mi ételeinket eszi. Ezért azt tervezem, hogy megírom előre a heti menüt, bevásárlólistát, és elég lenne egy heti nagybevásárlást csapni. Már nem kell naponta bébiételért szaladgálni. Vagy ésszerűbb lenne kéthetente mondjuk 20 ezer ft-ért előre bevásárolni húsokat, egyebeket? Picit ésszerűsíteni szeretnék, meet szerintem nagyon sokat költök kajára. Hál'istennek nincsenek anyagi zűrjeink, de olyan jól esne többet megtakarítani. Tanácsok? Köszönöm.
2014. márc. 25. 12:11
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Ha van még valakinek ötlete, akár kajákkal kapcsolatosan is, hogy mi az olcsó, könnyen elkészíthető, kiadós, azt is szívesen olvasom.
2014. márc. 25. 12:54
 12/22 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok!

Hidd el sokszor nekem sincs fantáziám!na olyankor beülök a gép elé és kutatgatok olcsó,gyors egészséges kajákat hogy változatos legyen és ne horribilis összegből jöjjön ki!Mondok egy példát!nagyon szeretik a fiaim:tejbegrízt főzöl csak a szokásosnál sürűbbre!Mikor kész melegen belekeversz 1-2 evőkanál túrót!Gombocókat formálsz belőlle,pirított zsemlemorzsába megforgatod,cukros tejföllel tálalod!Olcsó gyors kiadós,mellé csinálok egy lakatóssabb levest(csirkeaprólékból)2 napig esszük,ha nagyon durván számolok 1500 ft-ból kijön a gombóc+leves és 2 napig kaja van de ezt még vacsira is nyomatják a gyerekek!

Ilyeneket keress a neten és meglátod olcsóbbra kijössz ráadásul egészségessebb mint a mirelit készen kapott gombóc.

2014. márc. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
szintén utolsó vagyok,itt is tudsz szemezgetni! http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
2014. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Majd belejössz te is. :-) Én már 7 éve voltam feleség (és háziasszony) mire gyerek született habár gyerekek nélkül mi sem így csináltuk. Most már 4. éve vagyok itthon. Itt a gyakorin lestem el én is egy csomó praktikát.

Nekem mindig az időbeosztással volt gondom, de már az is jól megy!! Szóval csak gyakolás kérdése az egész.:-) Na meg persze, kell hozzá egy olyan férj, aki megeszi az ilyen kajákat is, mert bizony sokszor olvasom, hogy sok ffi nem eszik pl. zöldséget, vagy csak az számít kajának ha hús van hússal. Szerencsére az én családom nem ilyen. :-)

2014. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 gyerek van. Én heti 1x elmegyek nagybevásárlásra ilyenkor össze írom, hogy mi kell stb.. :) Ez kb.15-20 ezer forint. A kenyeret, zsemlét én sütőm így olcsóbb. Húst hetente 2 hetente veszem meg. Nálunk kb. 35 ezer körül van a havi kajak
2014. márc. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok havi 1x akartam írni
2014. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
2-3 menüt tervezek előre, így hetente 2x max 3szor szoktam bevásárolni. Ebből egy általában hétvégére esik, ami a nagyobb bevásárlás, tehát, amikor nem csak kaját veszünk, illetve ilyenkor veszünk húst is, mert a nagy üzletekben olcsóbb. A péksüteményt (zsemle, kifli, kenyér) én sütöm. (Imádok sütni-főzni). Eléggé húsimádóak vagyunk, de mostanában ráálltam arra,hogy csak olyan ételeket főzök, amikben a hús 1 része helyettesíthető zöldséggel is. Fele hús-fele zöldséggel csinálom.A férjemtől kaptam egy szuper zöldségaprítót (mindenféle nagyságúra, formájúra lehet vele vágni a zöldségeket 3 másodperc alatt.) Ja, és már olyan ételeket sem csinálok, amik fölött órákat ott kell állni, max 20 percet szánok főzésre. És egy héten egyszer kimarad a húsétel, de akkor valamilyen tejtermékkel készítem az ebédet (túró, tejszín). kb 25-30 ezret költünk így kajára egy hónapban.
2014. márc. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
15-ös, kérlek oszd meg velünk, hogy miket esztek 3 gyerekkel, hogy kijön 35 ezer forintból a havi kaja. Azt hittem én jól csinálom, de ezek szerint nem! :-) Komolyan érdekelne!!
2014. márc. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nekünk a következő jött be:

Havonta egyszer elmegyünk nagybevásárlásra. Ekkor megveszünk minden húst, ezt be a fagyasztóba, krumplit, hagymát, tartós élelmiszereket, fagyasztott zöldségeket. Ami hó vége körül kifogy, azt felírom egy cetlire, és kiakasztom a hűtőre, így nem fogom elfelejteni. Nem írok havi menüt, mert sokszor borulhat, de olyan alapanyagokat veszünk amiket általában fogyasztunk. Így is el kell mennem egy-két naponta vásárolni, mert tej, kenyér, felvágott, gyümölcs frissen kell.

Ahogy az egyik előttem válaszoló, én is két napra főzök, egyszer húsosat, egyszer húsmenteset, pl. főzeléket tükörtojással, tésztát, tojásos vagy gombás ételt.

Nekünk nagyon bejött a havi bevásárlás, szervezésileg és pénzügyileg egyaránt.

2014. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

1. tervezés.

Nem mindig sikerül, de egyébként úgy szoktam, hogy van egy nap amikor rászánok egy kis időt a menü megtervezésére és összeírom mi kell.

2. bevásárlás

A bevásárlás hetente "jön" és tesco házhozszállítás... nagyon sokáig ódzkodtam tőle, de rengeteg időt (és pénzt is!) megspórolunk. Pénzt azért mert egyrészt gép előtt jobban át tudom gondolni mi mennyibe kerül, mik az akciók, miből mennyi kell... és nem veszek meg egy csomó felesleges cuccot. :)szóval mégha a kiszállításért fizetni is kell, általában olcsóbban kijövünk...

így hetente valamivel kevesebb mint 20000 megy el.


3. A menü.

Még csak nemrég kaptam rá a dologra, de újonnan amit tudok azt előre megcsinálom hétvégén, amíg férjem vigyáz a babára. Rengeteg apróságot meg lehet csinálni egyszerre, amivel amúgy rengeteg idő elmegy (Szószokat elkészíteni, zöldséget/húst felvágni/bepácolni, salátaönteteket elkészíteni, stb-stb....)

Ha ezeket is minden megcsinálod, akkor már vasárnap látod, hogy minden megvan-e, nem kell majd boltba rohangálni feleslegesen... és nem mellesleg ezek utána mindennap pikk-pakk kész a kaja. :)


Remélem segítettem.

2014. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!