Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fullos nagytakarítás takarítóc...

Fullos nagytakarítás takarítócéggel, mielőtt hazahozom a babát a kórházból? A férjem szerint túlzás, szerintetek is?

Figyelt kérdés

Most vagyok 30 hetes, és arra gondoltam, hogy amikor majd bemegyek a kórházba szülni, kellene hívni egy takarítócéget, hogy teljes tisztaság várja itthon a babát, mikor hazahozzuk.


Most sincs persze mocsok, de például a konyhaszekrények tetejét már nem tudom lemosni, mert nagyon magasan vannak, és ablakpucolást sem vállalnék már be ilyen nagy pocakkal, meg nehezen elérhető helyeket sem tudok letisztítani, mint például a tűzhely mögött, stb.


A férjem szerint ez túlzás, és én aggódom túl a dolgot.

Igazából a terhességem előtt nem zavart, ha egy napig nem volt elmosogatva, vagy ha volt egy kis por a lakásban, de mióta babát várok, nagyon durván tisztaságmániás lettem.


Szerintetek is túlzás ez az elképzelés, vagy pedig igazam van?



2014. márc. 26. 10:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
51%

Túlzás. Egyébként a túl nagy tisztaságban nevelt babák nagyobb eséllyel lesznek allergiásak.

Nem kell azért ennyire túlaggódni a dolgot. Nem lesz semmi baja a gyereknek...

2014. márc. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%
A túl nagy tisztaság (ami valóban nem előnyös senkinek, így a babáknak sem) nem azt jelenti, hogy egyszer-egyszer alaposan ki van "nagytakarítva", hanem azt, hogy napi kétszer mos fel anyuka domestosszal és hússzor porszívózik...
2014. márc. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem elegge felreertettetek.Nem sterilizalasrol van szo,hanem nagytakaritasrol,amit jobb esetben evente 1-2 alkalommal elvegez mindenki.(fuggony+ablak mosas,szekrenyek teteje,kanape es agyak tologatasa, szonyeg mosas azert fizikailag eleg kimerito dolgok)

Szerintem jo otlet,hivd ki oket nyugodtan.Az elkovetkezo honapokban valoszinuleg orulni fogsz ha az alapveto takaritasra marad energiad,jobb ha a tobbit letudod elore.

2014. márc. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%

Én simán bevállalnám, nem érzem túlzásnak.

Nem arról van szó, hogy minden steril legyen a babának, hanem az, hogy minél nagyobb tisztaság várja - ami szerintem anyukának is jót tesz -, és ezt nagy pocakkal, egyedül már nem lehet megcsinálni.

Ha jobban érzed magad tőle, akkor vágj bele.

2014. márc. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
54%

én nem a baba miatt csinálnám, hanem magam miatt..

mikor évente 2 szer hazalátogatok a lakásomba, ami ki van adva, nem érdekel, hogy az ott lakok, hogy takaritanak ki, mindig felfogadok valakit, hogy mire én odamegyek tisztaság legyen :D

én nem tartom tulzásnak.

2014. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%

én megcsinálnám, mert utána már elég ha minden nap kicsit föltisztázol

nem a sterilitás miatt, hanem megkönnyíteni a következő hónapokat

2014. márc. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is felreertettek nehanyan a kerdezot. Nem sterilizalas, ha a port lemossak a szekrenyek tetejerol, az engem is zavarna baba nelkul is. Az ablakmosas miert lenne sterilizalas, szimplan tok ronda, ha koszos. Hozzank is jarnak takaritani miota van az elso babam, utobbi terhessegemkor is takaritottak mielott hazajottunk volna, nem azert, hogy steril legyen, hanem, hogy tisztasag es rend legyen.

En megertelek:) Nalunk mondjuk nagy a haz nagyon.

2014. márc. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Valóban, ahogy írták már előttem: A baba miatt nem kell, de ha azért csinálnád mert terhesen nem megy, (babával meg mégannyira se fog menni :)), akkor persze hajrá, bár szerintem nem kell egy egész brigád, ha csak nincs palotátok, elég egy takarítónő is.
2014. márc. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 phiona0068 válasza:
Ha jobban érzed magad tőle és megengedheted csináld, én azokat a hozzá szolokat nem értem akik szerint ha megjön a baba, már semmire nincs idő, én három gyereket szültem a második, és a harmadik közt kevés volt a különbség, együtt voltak picik mégis rend és tisztaság volt , magam főztem mindennap , nem rendeltem a kaját, sőt akkor még a vasalás is " divat" volt sokat csavarogtunk a gyerekekkel, majd minden nap voltunk valahol,és nem arról nyafogtam naphosszat, hogy milyen fáradt vagyok, én élveztem míg picik voltak :)
2014. márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Pedig van, kedves utolso:) Nekunk nagyon nagy a hazunk, gyerekek nelkul is anno egy egesz napom ment ra a takaritasra. Amikor elkezdett jarni egy takaritono, o is ugy 7 ora alatt vegzett a dolgokkal,de meg igy sem birta az egeszet. Most ketten jarnak, mert sok van.

Mivel a kisbabam alig alszik ejjel, delelott potoljuk, kulonben 2-3 ora alvassal max. 1-2 napig birnam. Ugyhogy mi rendelunk rendes ebedet, majd fozok, ha mar nagyobb a pici. Addig inkabb jatszunk, setalunk.

Egy kisebb lakast persze konnyebb tisztan tartani. Amikor ketszobas lakasban nyaraltunk tavaly, egy pillanat alatt folmostam, folporszivoztam, rendet raktam, pedig 34 hetes voltam mar oriasi pocakkal.

2014. márc. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!