Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szomorú olvasni, hogy egyes...

Szomorú olvasni, hogy egyes apukák semmi sem segítenek a gyerek körül és fél percre nem lehet rájuk bízni a gyereket. De az anyukák miért csodálkoznak?

Figyelt kérdés
Az anyukák ezt nem látták előre? Csak látni, ha valakivel együtt élsz, hogy hogyan áll bizonyos dolgokhoz és ha előtte sem csinált otthon semmit, akkor ezután sem fog!

2014. márc. 27. 11:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%

"Nem lehet tudni, azt sem hogy a nő párja gyerek születése után, hogyan fog hozzáállni a dolgokhoz. Lhet jól, lehet nem! Ezt sem lehet előre tudni, de ha jósnak érzed magad, menj a TV2be......"


De, átlag felnőtt átlag emberismerettel azért ezt kell, hogy lássa a partnernél. Ha nincs meg ilyen mélységben a másik ismerete, akkor viszont a gyerekvállalás lett elkapkodva.

2014. márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Nem vagyok atyaúristen, meg megmondóember DE azért ha valakivel már gyereket vállal az ember, illő lenne megismeri, azt hogyan reagál új helyzetben, krízisben stb és ebből le lehet vonni következtetéseket!
2014. márc. 27. 18:12
 13/26 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező! Egy baba születése sok dologra kihat,így a férfiakra is! Az apuka rádöbben,hogy felelősséggel tartozik valaki iránt és vagy akarja ezt,vagy nem.

Ez történhetett annál a Válaszadónál,aki a 8 hónapos gyermeke mellett ismerkedett meg a férjével,és lett közös gyermekük.

A másik meg az,hogy vannak olyan Apukák,akik szimplán csak sokat dolgoznak és nagyon fáradtak,későn érnek haza. Ők azért nem segítenek. Soha nem tudhatod hogy mi az ok.

2014. márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
77%
az apukák ha csak ők lennének a gyereknek, ha egy védtelen emberke függne és csak tőlük, szerintem mindent megtennének, megtanulnának egyből. de amíg anyuka van, megengedig maguknak, hogy ők szerencsétlenek, nem értenek hozzá, meg hasonló érzeteket
2014. jún. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

*meg olyanokat, hogy nem érnek rá, sok a munka..


egy ilyen kifogásuk nem lenne ha egy élet függne csak tőlük.

2014. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a 11-es írta le a lényeget.
2014. jún. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi 7 éve voltunk együtt, mikor vállaltunk gyereket. Az a helyzet, hogy a férjem alig segített előtte is, azóta sem nagyon, mert állandóan a vállalkozást csinálta.

Én meg nem akartam elhinni más anyukáknak, hogy milyen melós gyereket vállalni. Mégis akartuk a gyereket/gyerekeket. Szerencsére a férjem sokat formálódott és többet segít mint előtte, de ezt sem lehett volna megmondani előre.

Persze, nyilván van némi emberismeret, de sok olyan esetről hallok, hogy apuka segít-segít, aztán besokall lelép. A neheze a nőnek jut általában, és nagyon-nagyon kevés az olyan férfi, aki valóban értékelhetően sokat segít. Legfeljebb olyan nő van, aki nem panaszkodik. Sok pasi beparázik a felelősségtől, vagy egyszerűen képtelen összetetten gondolkodni, mint pl. előre megveszem a kaját, hogy holnap ne kelljen gyerekkel szaladgálni.


Én inkább azon csodálkozok, hogy emberileg hogy lehet képes egyáltalán bárki elnézni, hogy a felesége/szerelme megszakad, amig ő várja a kiszolgálást.

2014. jún. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
40%

hátnézd...én 10 éve voltam együtt a férjemmel,ebből 9 éve már együtt laktunk!

Odaadó volt,a tenyerén hordozott,együtt épatettük két kezileg a házunkat,ha a cicánk beteg lett rohant vele a dokihoz stb!Ebből azt gondoltam,hogy kiismertem én annyira hogy bátran szüljek neki gyereket!

Tévedtem!

Emberismeretből megbuktam!


A pár hetes,hónapos babával nemtudodtt mit kezdeni(jó ezt megértem,sok férfi csak akkor tud már vele mit kezdeni mikor már jár,beszél,a fiúkkel lehet a garázsban szerelni stb)

De nem segített akkor sem a takarításban mikor már úszott a lakás,én meg éjszakázatm a gyerekkel.Nem segít bevásárolni pedig sokat megy a városba autóval ennek ellenére én cipelem a babakocsi aljába még a zsugor ásványvízet is!Nyírom a füvet, a nagytesót hordom úszásra,háztartás,főzés,évzáróra,nyílt napra rohangálok a kicsit babatornára viszem stb!Mellette befőttet rakok el,házi szörpöt készítek stb!

Ha megkérem akkor úgy ahogy segít akkor is csak annyi hogy menjen ki az udvarra a gyerekekkel míg én felpórszívózok felmosok!De ha nem kérem akkor képes 3 napig a teraszra kitett szemeteszsákon átbukni de akkor sem vinné le az 5 m-re lévő kukába!

Eljár a haverokkal néha sörözni,van hobbija:motorozik,íjjászkodik!

Ezzel szemben én lemondtam mindenről,teljesen feláldoztam az életem a gyerekekért!

Ez van!

Ezt dobta a gép!


De!

Nem alkoholista!

Nem veri el a lóvét!

Nem üt-ver!

A nagyobbik gyerekkel(4 éves)már azt látom kezdi élvezni az együtt töltött időt(szerelnek,quadoznak stb)


Az gondolom a fentebbi problémák nem válóokok!

Nem mondom hogy nem lennék boldogabb ha többet segítene,de most pakoljak el??

Azzal csak a gyerrkeimnek okoznék lelki sérülést mert bárhogy is szeretném hogy több időt töltsön velük azért ragaszkodnak az apjukhoz!

2014. jún. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
90%

Mi 8 éve voltunk együtt, mikor megszületett az első kislányunk, előtte sok mindent átéltünk. Rengeteget segített, sokat volt a kicsivel. Mikor a második kislányunk megszületett akkor fokozatosan egyre kevesebbet segített, mert egyrészt többet dolgozott, másrészt látta, hogy elboldogulok. A harmadik baba érkezésével már nagyon keveset segít, de NEM várom el tőle. Rengeteget dolgozik, hogy mindenünk meglegyen, mikor hazajön, nem kérem, hogy főzzön, mosson, takarítson, gyereket neveljen. Szereti a gyerekeit, játszik velük, meghallgatja a napjukat. Mivel itthon vagyok, a többi az én dolgom, és nem érzem magam áldozatnak.

Egyébként szerintem sem lehet előre látni az ilyen dolgokat, mert a körülmények, élethelyzetek változásával az emberek is változnak.

2014. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező neked van gyereked?
2014. jún. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!