Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szomorú olvasni, hogy egyes...

Szomorú olvasni, hogy egyes apukák semmi sem segítenek a gyerek körül és fél percre nem lehet rájuk bízni a gyereket. De az anyukák miért csodálkoznak?

Figyelt kérdés
Az anyukák ezt nem látták előre? Csak látni, ha valakivel együtt élsz, hogy hogyan áll bizonyos dolgokhoz és ha előtte sem csinált otthon semmit, akkor ezután sem fog!

2014. márc. 27. 11:58
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
50%
Mi 6 év házasság és együttélés után vállaltunk gyereket. Mintaképpen éltünk előtte, null veszekedés, mindent megoldottunk közösen. Ki- ki csinálta a maga dolgát, én a háztartást, főzést, stb., ő a kert, a takarításba is besegített. Gyerek után: bevallom, én is beleestem abba a hibás szemléletbe, hogy nem gondoltam, hogy tényleg ennyi meló és lemondás is egyben egy gyerek, teljes életmódváltás, teljes szemléletváltás, más fontossági sorrend szükséges. Fel is borult bizony minden!Mi gyakran összekaptunk azon, hogy kinek mi lenne, kellene lennie a feladatának. Jelenleg: 95 %-ban én vagyok a gyerekkel, én oldom meg mellette a főzést, nagyjából a takarítást, én fürdetek, etetek, pelusozok, játszok vele, sétáltatok, altatok, éjszakázok. Ő: kertet csinálja, néha házimunkába is besegít, de konkrétan a gyerekkel elég keveset van, szerintem. Ő szerinte nem, meg majd ha nagyobb lesz, 2-3 éves. Hát várom, mert néha nekem is jól jönne 1-2 óra kikapcsolódás, vagy egyszerűen csak úgy megcsinálni a dolgokat, hogy ne kelljen fél szemmel a gyereket is figyelni. Ez van. Néha kiborulok, néha jó panaszkodni, de el kell fogadni és túlélni a kezdeti nehéz időszakot. És ezt előre tényleg nem lehet látni! Sem azt, mennyi munka van egy gyerekkel!
2014. jún. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
61%

Kerdezo, ne is foglalkozz a serto hozzaszolasokkal. :-). Sikerult betalalni nekik. :-). Erre mondjak h faj az igazsag.

De teljes mertekben igazat adok neked. Furcsa ezt latni masoktol, es hihetetlen. Pedig elegge gyakori ez sajnos.

5 ev utan vallaltunk babat, az evek soran lattam rajta h sokat segit meg gyerek sem volt. Egyutt csinaltunk sok mindent, megosztva, hiszen mind a ketten dolgozni jartunk akkor is. Miutan megszuletett a lanyunk is kivette a reszet. Mai napig igy van. Tudtam ha neji szulok soha nem lesz okom panaszra, es igy is van. Nem hagyjuk h a masik megszakadjon a munkatol, vagy olyan sincs az egyik vakargatja a tv elott a masik meg nem gyozi a gyereket, hazimunkat, vagy egyszeruen buzlik es szeretne lezuhanyozni stb. Ilyen alapveto dolgojrol sokszor olvasok en is. H apuka arra keptelen ha ddig nezzen a gyerekre meg anyuka gyorsan megfurdik. Na ez mar szanalmas. Az ilyen nem is ember a szememben. De azert tud sirni a ferj szaja ha igenytelennek tunik az asszony.

2014. júl. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Elég vegyesek a válaszok. Alapvetően 3 eset van:

1. a férj már a gyerek előtt is sokat dolgozott, így az anya tudta előre, hogy a meló nagyrésze rá marad, de nem tudta, hogy ennyi lesz.

2. A férj megváltozott, ami számomra azt jelenti, hogy nem jött be neki a gyerek téma és megbánta.

3. A férj ugyanúgy nem csinál semmit, mint előtte, csak a feleség erről nem akar tudomást venni vagy úgy gondolta, hogy majd megváltozik.


Na, szerintem erről a harmadik esetről beszél a kérdező, mert itt jön ki az, hogy valaki nem ismeri a másikat vagy álomvilágban él. A többit persze nem lehet előre látni, mert nem vagyunk jósok.

Én azért feltenném magamban a kérdést, hogy a férjem mennyire akarta a gyereket, ha nem hajlandó vele félórát foglalkozni, vagy bepelenkázni, vagy felkelni hozzá időnként éjszaka. Milyen kifogás már az, hogy neki sörözni kell menni a haverokkal, vagy ő nem tud mit kezdeni egy kisbabával? Nekem gáz, meg az is, aki ezt elhiszi.

Én biztos kiakadnék rajta, ha a férjem közölné velem, hogy ő semmit nem csinál a háztartásban vagy a gyerekkel, mert én otthon ülök, ő meg pénzt keres. Mégis ketten akartuk ezt a gyereket vagy csak én akartam "otthon ülni"?

Érdekes, hogy sok férj képes mindenben ellátni a gyereket és jól érezni magát vele, máshol meg úgy jön le, mint az apa a háta közepére sem kívánná az egészet, és azzal bújik ki a felelősség alól, hogy ő meg sem tudja fogni, meg majd eltörik. Hát álljon fel a fotelből, és tanulja meg megfogni, mert az ő gyereke is, és jobb esetben ugyanúgy akarta, mint a felesége.

2015. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Részben igazad van. Sejteni talán lehet, de hidd el, nem mindig. Az emberek ráadásul változnak is, tapasztalataim szerint pedig sosem jó irányba. Ha egy férfi sokat dolgozik, sokszor úgy érzi, lazítani akar otthon, ami lényegében azért jogos is lenne, ha a nők nem dolgoznának ugyanígy. Ezért a beszólások helyett inkább meglépnek otthonról, focizni, sörözni, stb. Tehát akkor sem segítenek, vagy felvállalva a konfliktust, vagy kibújva előle. De azt hozzátenném, hogy szerencsére nem minden férfi ilyen, olvastam már róluk ezen az oldalon. De egyet sem ismerek. :)
2015. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most volt egy vicces eset (nekem legalábbis vicces). Eddig nem volt gond, a férjem munka után simán átvette a gyereket, háztartásban is volt, amit megcsinált.

De időnként megkaptam, hogy ez sincs megcsinálva, az sincs estére, hát a gyerek mellett simán lehetne.


No, engem két hete megműtöttek. Első héten jöttek a szüleim, nem is volt gond. Második hét maradt a férjemre. (Egyáltalán nem emelhetek, plusz meg is rúghat, így le vagyok tiltva a gyerekről. A házimunkáról is, mert erőkifejtéssel jár).

Három nap után a lakás úszott, a férjem meg síkideg volt, hogy semmit nem lehet haladni a gyerekkel.


Őszintén? Röhögtem a markomba :)

2015. júl. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Én abban nőttem fel, hogy anyám háztartási robot volt (később beálltam mellé én is, mint egyetlen lánygyerek), mert apám semmit, de tényleg semmit nem csinált otthon. Mindig az volt a szöveg, hogy neki a feladata a "halászat-vadászat". Aztán amikor özvegyen maradt, még egy kávét sem tudott magának megfőzni.

Talán a családi előzmény az oka, hogy későn vállaltam gyerekeket, mert világosan láttam, hogy rám is ez vár majd (gyereknevelés, háztartás, munkahely-mókuskerék).

Szerencsére a férjem sok fokkal jobb apámnál, holott ő aztán tényleg rengeteget van távol a munkája miatt 8havi 2 hét külföldön). Ha itthon van a mosást, teregetést, mosogatást, gyerekfürdetést általában átvállalja, és hozza-viszi a gyereket bölcsibe. Mondjuk így is sok hárul rám (nincsenek nagyszülők, sem egyéb segítség), de azért legalább nem mindig minden.

2015. szept. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!