Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pénz nélkül gyermeket?

Pénz nélkül gyermeket?

Figyelt kérdés

Sok embernél látom, hogy bátran belevágnak a gyermekvállalásba úgy, hogy nincs keresetük, vagy ha van is, abból alig-alig tudnak megélni.


Miközben mindenhonnan azt hallom, hogy amíg nincs stabil, biztos háttér, addig eszedbe ne jusson gyermeket vállalni.


Nincs saját lakásunk, tehát egyelőre valamelyikünk szüleinél tudnánk lakni. A kapcsolatunk jó, éveket kibírt már, mondják, egymáshoz valók is vagyunk. Csak ez az átkozott pénztelenség, ebből nem látjuk a kiutat.


Most akkor kinek van igaza? Valóban bátraké a szerencse, kezdjünk neki? Ismerősi körömben van, akinek már három gyermeke van, és van, aki neki sem mer fogni a dolognak, mert nincs rá kerete. Furcsa módon a három gyermekesnek nincsenek aggodalmai, pedig ott már majdnem egy évtizede csak a férj a kereső..habár biztos kapnak kedvezményeket is az államtól, nem tudom, három gyermekre mi, mennyi jár.


Én csak azt látom, hogy mernek tervezni olyanok is, akiknek néha ennivalóra is alig futja, és gyermekük lesz. Tényleg ennyire egyszerű lenne, túlgondolkodom ezt az egész kérdést, és valójában sokkal egyszerűbb, mint hiszem?



2014. ápr. 1. 08:13
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
28-as! akkor te is félreértettél engem kicsit (vagy én fogalmaztam rosszul) mert eszemben sem volt azt írni, hogy minden egyedüli gyermek vagy gazdag gyermek boldogtalanabb... természetesen nem... teljesen egyetértünk :) abban is hogy van aki boldog attól hogy egyke... én igazából azon "akadtam fenn" hogy a gyereket kérdezzük meg, hogy legyen-e testvére avagy sem... :) "27"
2014. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
egyik kiscsaj szépen már leoszotta a lapokat, hogy mennyi időn belül kellenek a gyerekek a szocpol miatt, ezért szülni...
2014. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

27-31-esnek: örülök, hogy egyetértünk akkor (egyedülálló anyuka vagyok: 6,17,22,28)


Ez a mondatod félreérthető egy kicsit, erre reagáltam:


"ezerszer szebb gyerekkorom volt, mint most sok nagy gazdagságban élő gyerekeknek"


..de így már minden ok, itt most normális válaszolók vannak, örülök, hogy ez egy jó téma és nincs beszólás, veszekedés és nagyjából egyetértünk. :)

2014. ápr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Van mar gyerek, kerdezo?


" örülnél-e egy kistesónak?"

Szerintem jo esellyel minden gyerek örül neki.

Én egyke gyereket gyerekkoromban hallottam panaszkodni, hogy milyen jo, hogy mi ketten vagyunk és barcsak neki is lenne testvére.

A sok gyerekes családbol is csak az örömöt hallottam. A gyereknek nem jön ez igy le, hogy barcsak egyke lennék mert akkor ketszer annyi csoki jut nekem... Az viszont igencsak szamit a gyereknek, hogy van kivel jatszani, kesobb van kitől tanulni, van kivel megbeszelni a szerelmi ügyeket stb


Egyke gyereket iszonyat nehéz normalisra nevelni. Biztos lehet de nagyon nem egyszeru.

2015. jún. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!