Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekszépségverseny. Ti...

Gyermekszépségverseny. Ti hurcolnátok a gyereketeket ilyenekre? Jogosan sértődött meg rám a barátnőm?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, mindkettőnk kislánya két és fél éves, illetve az övé két hónappal idősebb.


Az én kislányomnak hosszú egyenes világosbarna haja van, és mindig mosolygós arcocskája, ami rendkívül bájossá teszi az egész gyereket.


A barátnők kislánya még rajta is túl tesz szépségben, hátközépig érő, aranyszőke göndör hajú, és valami eszméletlenül szabályos arcú kislány, mint egy igazi baba.

Büszke is rá az anyja nagyon, nem véletlenül.


Kb. egy éve, poénból beneveztük egy gyermek szépségversenyre őket, akkor az én lányom nyert, de nem vittem tovább, mondtam, ennyi volt, már a portfólió elkészítésére sem vittem el.Jó poén volt, de számomra ennyi.

A barátnőm akkor lehülyézett, és látszott rajta, hogy kicsit féltékeny, mert az ő lánya akkor nem nyert semmit, csak egy emléklapot kapott a részvételről.


Azóta minden egyes versenyen rendületlenül nevezi a kislányt, volt, hogy beválogatták a döntőbe, volt, hogy kimaradt, volt, hogy nyert.

Folyton hív, hogy nevezzük együtt a lányokat, mert milyen jó lenne, ha együtt járnánk szépségversenyekre, hű, de jó lenne. Én pedig közöltem, hogy nem, és nem szeretném, ha a gyerekem tinédzser korára egy üres, önértékelési problémákkal küzdő, csak magával, a külsőségekkel foglalkozó, anorexiás leány legyen. Ezen ő kiakadt, nagyon nem látja a veszélyeit az effajta versenyeknek, ha ennyire komolyan veszik. Nem általánosítás, elsülhet akár jól is, de én nem szeretném kitenni a gyerekemet annak, hogy két-három évesen agyon sminkelik, és nyolcévesen már az utcára sem lép ki festék nélkül...


Most éppen fotózásra kell menniük a hétvégén, amiért egy kisebb vagyont kér el a szépségverseny rendezője. Szívja is a fogát, hogy milyen drága, mennyire szemét a rendező, hogy pénzt kér, stb.

Én pedig kerek-perec megmondtam neki, hogy én nem vinném, nem csinálnék a gyerekemből bazári majmot.

Na, ő erre úgy megsértődött, hogy még a telefont sem veszi fel.


2014. ápr. 1. 11:24
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, hogy nem. Az első, amire mindketten neveztük a lányokat ( részemről poénból), az abból állt, hogy feltöltöttünk néhány saját készítésű képet , kitöltöttük a nevezési lapot, és ezzel neveztük. Tulajdonképpen ezt nyerte meg az én kislányom, innen lehetett volna tovább lépni, az ügynökség általi portfólió elkészítésével, de én ezt már nem vállaltam. Végül is, a kislány nem is tudott róla.
2014. ápr. 1. 16:29
 12/12 anonim ***** válasza:

Persze,poénból,míg kicsi és fel sem fogja a világot,én még azt mondom oks is,de nem ennyire megszállottan ahogy a barátnőd!

Én csak pár netes baba szépség versenyre küldtem képet,soha nem nyertünk :-) és nem is akarok tovább menni!


Az Ő szemében jogosan,hiszen elég durván fogalmaztál! Akár milyen mély is a barátság, míg nincs az embernek gyereke,addig az őszinte véleményt el tudja fogadni,de amint a gyerekéről van szó,pláne ha le "vásári majmozzák"... én is megsértődtem volna!


Elég lett volna annyit mondanod,hogy Te nem viszed,mert félsz hogy xxxx lesz a gyereked,nem szeretnéd és iszonyat kiadás egy-egy ilyen verseny!


Észhez téríteni úgy sem tudod,vannak ilyen anyukák- sajnos.

2014. ápr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!