Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, ha...

Mi a véleményed arról, ha valaki bölcsődébe adja a nagyobbik gyerekét, miközben ő maga otthon van a kisebbik gyerekkel?

Figyelt kérdés

Mostanában felmerült egy fórumon ez a kérdés, és én nem is értem ezt, nekem eszembe sem jutott volna anno. Nem érzem igazságos dolognak azokkal szemben, ahol viszont a szülő menne dolgozni, de az ő gyereke nem fér be a bölcsibe, mert esetleg olyan szülő gyermeke foglalja a helyet, ahol anyuka otthon van a kisebbikkel. Nyilván ez kis korkülönbségnél értendő, és hangsúlyozom, bölcsődére értem, az ovi nyilván más megítélés alá kerül.

Csak én érzem azt, hogy ezek az anyák a könnyebbik megoldást keresik???

Minden rosszindulat nélkül, nincs szándékomban vitát generálni.


2014. ápr. 3. 13:51
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Én zöld kezet adtam :)

Szerintem egyébként semmivel sem könnyebb,vagy nekem nem lenne az.Reggel kelni korán,készülődni,délután érte menni.Benyeli a vírusokat,tovább adja a kicsinek.És nem inkább a valóban dolgozó,vagy tanuló szülőknek kellene adni?Esetleg olyannak aki rá van szorulva (pl egyedülálló,és munkát kell keresnie)

2014. ápr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
De, elvileg olyan szülőknek találták ki a bölcsit :) csak azóta ez változott. :)
2014. ápr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben nem kell félteni anyukát, apukával viteti a nagyobbat bölcsibe..... és sokszor még az is hozza haza. látom, tapasztalom.
2014. ápr. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Semmi, viszont engem nem is érint a kérdés. Ha dolgoznom kellene, és emiatt nem tudnám a gyerkőcöt bölcsibe adni, (mert nincs más megoldás) akkor viszont biztos mérges lennék.

Egyébként én három kicsivel vagyok itthon, a legidősebb elméletileg óvodás, de levelezőn végzi a kiscsoportot, mert 3 nap után 2 hétig beteg. Van ismerősöm, akinek a legidősebb óvodás, a középsőt meg beíratta bölcsibe, de azon túl, hogy nem értem, nem véleményezem. Az ő dolguk.

2014. ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
39%
Én leszek a bűnbak. Pont ezt csináltam. És jól tettem. A nagylány két nap alatt beszokott a bölcsibe,(pntosabban CSANÁba) az ovi semmi gondot nem okozott neki. Ha nem mentünk, hiszti jött hogy mikor megyünk. 3 éves korára túl voltunk a betegeskedős korszakon, a tesó fél éves koráig abszolút nem volt beteg, utána sem jellemző.(nem kapta el az ovis bacikat -lehet a szoptatás miatt,nem tudom) Senkitől nem vettünk el helyet, így szerintem mindenki törődjön a saját dolgával. Nem látsz bele a másik életébe. Lehet veszélyeztetett terhes, lehet otthonról dolgozik, lehet ő látja el a beteg nagyszülőket, vagy épp munkát keres. Úgy látom az otthon unatkozó anyukák, ahelyett hogy a gyes idő alatt a gyerekkel foglalkoznának, inkább másokról szeretnek pletyizni. Így izgalmasabb az élet.
2014. ápr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
De hát nem úgy van, hogy a bölcsibe vinni kell munkáltatói igazolást? A mi bölcsinkben úgy volt. A várólista elején a munkahellyel rendelkező, munkába visszatérő szülők gyerekei voltak, hiszen ezért, és nekik van a bölcsöde. Állami bölcsiről beszélek.
2014. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
66%

Igaz, különböző életek vannak. de amikor dicsekszik, hogy szerzett dokitól papírt, hogy nem bír a 2 évesével és a féléves gyerekével, ezért beadja, rá egy évvel meg bevállalják a 3. gyereket, háááát nem tudom, hogy ezt hogy lehet vélemény, szó nélkül hagyni. és állami ovi. heti 5 nap, reggeltől délutánig. apuka viszi-hozza......

annyi, hogy anyuka kb 130kg, lehet, hogy tényleg nem bírja :D :D :D :D

2014. ápr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, a két gyerek szájában a tej is megalszik, annyira lassúak, nyugodtak, szóval nem egy hiperaktív, csibész gyerekek.
2014. ápr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
A védőből is ki lehet könyörögni a papírt, persze az orvostól is.
2014. ápr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Nálunk is szándéknyilatkozat kell a munkáltatótól.. Én nem örülnék ha ilyen miatt csúsznánk le a bölcsiről, így is kevés a férőhely és nagy csoda lesz ha bejutunk, de a gyest nem engedhetem meg magamnak, valahogy meg kell oldani, hogy dolgozhassak..
2014. ápr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!