Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, ha...

Mi a véleményed arról, ha valaki bölcsődébe adja a nagyobbik gyerekét, miközben ő maga otthon van a kisebbik gyerekkel?

Figyelt kérdés

Mostanában felmerült egy fórumon ez a kérdés, és én nem is értem ezt, nekem eszembe sem jutott volna anno. Nem érzem igazságos dolognak azokkal szemben, ahol viszont a szülő menne dolgozni, de az ő gyereke nem fér be a bölcsibe, mert esetleg olyan szülő gyermeke foglalja a helyet, ahol anyuka otthon van a kisebbikkel. Nyilván ez kis korkülönbségnél értendő, és hangsúlyozom, bölcsődére értem, az ovi nyilván más megítélés alá kerül.

Csak én érzem azt, hogy ezek az anyák a könnyebbik megoldást keresik???

Minden rosszindulat nélkül, nincs szándékomban vitát generálni.


2014. ápr. 3. 13:51
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Persze, hogy igényli a gyerek a társaságot. Ezért járunk játszóházba, játszótérre, gyerekes ismerősökkel ezért járunk össze. Amúgy meg itt van a kisebb tesója is (most 14 hónapos és 2,5 éves a nagy), és már ők is nagyon szépen elvannak együtt.

Viszont szerintem ha amúgy is itthon vagyok, pont elég elkezdenie az óvodát, és bekerülni a sodrásba, ami élethosszig tart majd. Reggel időben felkelés, nincs lustizás, menni esőben-sárban is, vonszolva a kistestvért is a bölcsibe, akinek esetleg még teljesen más napirendje lenne, miközben a társas kapcsolatok kielégítése simán beleférne a délelőttbe, miután mindenki a maga ritmusa szerint felébred, reggelizik, elkészül.

Örülök neki, hogy a többség velem ért egyet. Megnyugodtam, hogy nem az én elveimmel van a baj, hanem a több gyereket vállaló anyák ezt tartják normálisnak.

2014. ápr. 4. 13:55
 32/34 anonim ***** válasza:

28-as vagyok. Akkor lehet félreérthetően fogalmaztam. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem igényel gyerektársaságot egy 2 éves, én azt mondom, hogy szerintem a hétfőtől péntekig 8-16-ig tartó közösségi életre, szabályrendszerre, az ezzel járó kötöttségekre nem biztos hogy feltétlen szüksége van. Azért ez biztos hogy valamilyen szinten leterhelő neki. Meg hogy a szülőkkel csak esténként és hétvégente lehet együtt, nem hiszem hogy ez olyan jó, és mondom ezt úgy, hogy az én fiam is járt bölcsibe mert nálunk muszáj volt hogy dogozzak én is a gyed lejártával.

A rokongyerekekkel, barátokkal való játék, játszóterezés, játszóház, stb. az teljesen más.

2014. ápr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
28-as, egyetértünk, én a 30. válaszra írtam a kommentet.
2014. ápr. 4. 15:17
 34/34 anonim ***** válasza:
Kérdező! Mindenki tudja, hogy nekem írtad. Én viszont a 28-as válaszoló kommentjére reagáltam, amit ő értett is. Egyébként ez gyerekfüggő is. Vannak nyitott, barátkozó gyerekek, akiknek igenis kell a társaság, és vannak zárkózottabbak, akiknek sokszor még az óvoda is korai. De azt kijelenteni, hogy minden 2 évesnek elég a játszótéri 1,5-2 óra gyerektársaság, azért nem helytálló. 30. vagyok
2014. ápr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!