Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, ha...

Mi a véleményed arról, ha valaki bölcsődébe adja a nagyobbik gyerekét, miközben ő maga otthon van a kisebbik gyerekkel?

Figyelt kérdés

Mostanában felmerült egy fórumon ez a kérdés, és én nem is értem ezt, nekem eszembe sem jutott volna anno. Nem érzem igazságos dolognak azokkal szemben, ahol viszont a szülő menne dolgozni, de az ő gyereke nem fér be a bölcsibe, mert esetleg olyan szülő gyermeke foglalja a helyet, ahol anyuka otthon van a kisebbikkel. Nyilván ez kis korkülönbségnél értendő, és hangsúlyozom, bölcsődére értem, az ovi nyilván más megítélés alá kerül.

Csak én érzem azt, hogy ezek az anyák a könnyebbik megoldást keresik???

Minden rosszindulat nélkül, nincs szándékomban vitát generálni.


2014. ápr. 3. 13:51
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor veszik fel ha van hely,ha meg van hely miért ne?
2014. ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha kevesebb korkülönbséggel születtek volna gyerekeim,akkor sem vittem volna a nagyobbat bölcsibe,amíg én otthon babázok.

1.valószínűleg azért kicsi a korkülönbség,mert úgy akarták,tehát tisztában voltak vele,hogy 2 gyerekkel kell otthon lenni,

2.én nem venném el másoktól így a helyet.

2014. ápr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
21%
itt mindenki szuperanyu?
2014. ápr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
73%
Nem, átlag anyukák, akik szültek és maguk nevelik a gyerekeiket. ettől miért lennének szuper anyukák? ja, mert véleményük van arról, hogy jópáran előnyt szerezve bepofátlankodnak a bölcsődébe, ami a dolgozó anyukáknak van? mert lusták, mert képtelenek egyszerre két/több gyereket nevelni? én nem irigylem őket, hanem sajnálom...... és a legjobb szövegjük, hogy a "gyereknek csak jót tesz...." olvassanak már egy kis pszichológia könyvet a 3 év alatti gyerekekről....
2014. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
51%
Jaj már a bölcsőde nem árt a gyereknek itt most nem az volt a kérdés,de azt én sem értem amikor túl kicsi a korkülönbség,nem bírják de azért sorra szülik Őket.
2014. ápr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Én sem gondolom, hogy árt a bölcsi a gyereknek, és kifejezetten az állami bölcsiről beszélek, a családi napközit sem kívánom belekeverni, nálam az is más kategória. Aki teheti, nyugodtan.

Engem is az bosszantott fel, amikor azt kaptam meg, hogy igenis, kifejezetten a gyerek előnyére vált a bölcsőde, mert nem kellett nézze, ahogyan anyuka szoptat, fej, pelenkáz. Nálunk ez megtörtént, de egyúttal a nagyobbik társas kapcsolatai sem szenvedtek csorbát. És nem érzem magam szuperanyának, pedig mindkét gyerekkel foglalkozom (alvásidőben ülök itt!!!) eleget, háztartást vezetek, van mindig főtt étel, az éppen bébiételes korúnak magam főztem, és még meg is vannak levegőztetve a gyerekek. Nem gondolom, hogy a bölcsis gondozónőtől több szeretetet kapna, mint tőlem.

2014. ápr. 3. 21:50
 27/34 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenre nem lehet nem furcsán nézni. Főleg aki még közben hangoztatja milyen jó a kis korkülönbség, persze hisz nap nagy részében nincs is két gyereke mint ahogy előadja.

Persze vannak érdekes nők és férfiak így természetesen érdekes szülők is.

2014. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
63%

Igen, ezt szeretik hangoztatni, hogy a gyerek annyira de annyira igényli a kortársait, a közösséget, neki anya már nem elég és ő csak neki akar jót azzal, hogy bölcsibe járatja. Holott ez nem igaz. Egy 2 éves gyerek nem igényel még közösséget, illetve épp elég a pár óra játszótér/játszóház nekik. A bölcsis gyerekek nem egymással játszanak, hanem egymás mellett. Ezt nekem ott a bölcsiben is mondták a gondozónők. És nem tudom megérteni, hogy miért akarnak sokan kis korkülönbséggel gyerekeket, ha nem bír velük otthon. Akkor minek vállalja be? Én igenis elítélem ha valaki aki otthon van a kissebbel, elveszi a bölcsis helyet mástól, aki menne vissza dolgozni. Nem érdekel hogy mi a magyarázata. Egyébként a bölcsi nem rossz, tényleg sokat fejlődik, önállósodik ott a gyerek, az én fiam is járt bölcsibe (mert mentem vissza dolgozni), de eszembe sem jutott volna beadni, ha bármi okból otthon lettem volna nem pedig munkában.

A családi napközi, vagy magánbölcsi más kategória, vigye a gyereket ha telik rá, de én oda sem egész napra vinném, max. egy délelőttre.

2014. ápr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Azért ebben nem értek egyet,azért a gyerekek nem egyformák és bizony a legtöbb 2 éves igényli a gyerek társaságot,a fiam együtt játszott a többiekkel,főztek fodrászosat,autósat játszottak együtt,imádta a bölcsit 1,5 volt mikor kezdte.De eszembe nem jutott kis korkülönbséggel tesót vállalni azért sem mert nem tartom jónak,meg mert tudom nem sok lenne.AZ ha anyuka terhes de még dolgozik és ezért bölcsis a gyerek azzal szerintem nincs gond,de azt én sem értem ha otthon van a baba,vagy az 1 éves a 2 éves meg a bölcsiben.
2014. ápr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Nekem egy gyerekem van, nem is tervezek többet, szóval nem érint a téma, de azt hatalmas ostobaságnak tartom, hogy egy 2 éves ne igényelné a gyerektársaságot. A fiam is 2 éves lesz 2 hónap múlva, megy is csanába és igenis most is látszik, hogy sokkal jobban érzi magát gyerekek között, mint csak velem. A hétvégén itt volt a 4,5 éves unokatesója és konkrétan 1,5 napig nem lehetett őket leválasztani egymásról.
2014. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!