Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondja egy rokonom...

Miért mondja egy rokonom mindenre ahogy készülök a babára, hogy nem kell az?

Figyelt kérdés

kezdem úgy érezni, hogy rosszat akar a gyerekemnek. vagy felelőtlenségre akarna biztatni.


mivel pl mások azt mondják: jót tesz egy tisztítófestés a babának, hogy tiszta környezetben érkezzen.

én haladnék vele, intézném, erre megszólal x valaki, hogy nem kell, az, nincs arra szükség.


de volt, hogy egy ismerősöm aki anya, jelezte hogy első időkben kelleni fog akár napi 10 pelenka is, úgy számoljak. hát úgy számolok, erre x rokon: dehogy kell neki annyi.


utána készülök arra, hogy az elején alig lesz alvás, jó lenne ha minden kéznél lenne, vagy otthon, tehát hogy ne aprózzam el magam, erre x rokon megint kezdi, hogy átalusszák a babák az éjszakát.


én már szabályosan rosszindulatot látok ebben az egészben!


2014. ápr. 11. 21:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem pelus kell. Mondjuk nem 10, olyan 6 körül szerintem.

És ne készülj az éjszaka átalvására. :D :D

De a festést én kicsit túlzásnak tartom. :) Nem kell 'steril' körülményeket teremteni a babának. :)))

(Van gyerekem, és jelenleg is terhes vagyok)

Ui: Kakszi rá ki mit mond és csináld ahogy neked tetszik!!! :)))

2014. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
48%
A rokonodnak tök igaza van.
2014. ápr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha nem egy ezer éves házban lakásban élsz nem fontos a festés.

Ha evés előtt és evés után (kaki miatt) tisztába teszed akkor kelleni fog 10 pellus, ha csak evés után akkor elég lesz 5-6.

Az hogy átaludja az éjszakát szerintem 2-3 hónapig szinte lehetetlen de legyen szerencséd, az enyémek csak 13-14 hónaposan aludták át az éjszakát.

Jó babázást és ne hallgass az okoskodó rokonokra majd kitapasztalsz mindent.

2014. ápr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Akár át is aludhatja az éjszakát. Rólam mesélték, hogy 7 hónapos koromig éjjel egyszer keltem enni 1 óra körül, előtte-után teljes kussban aludtam. Aztán 7. hónap táján valami bekattant és akkor egymást váltva keltek hozzám a szüleim.


Szóval szerencse kérdése.

2014. ápr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha annyira akarj fess!Ártani nem árt. :)

2. Lányom nagyon pelenka barát volt.Viszont a fiam igaz elvetemült pelenka gyilkos! :) Bizony nála elment a napi 10!!!Jobb felkészülni..nem kér enni a szekrényen nem?

3. Lányom ismét egy kis tündér volt..3 hónaposan már átaludta az éjszakát.Fiam 16 hónapos, és még mindig fel kelt 1x minimum!!!


Egyébként pedig miért érdekel?Én is az a fajta ember vagyok, aki inkább felkészül a legrosszabbra és akkor már nem érhet meglepetés!!

Ja..és persze mindig van legalább 1 olyan ember az ember környezetében, aki mindig mindent jobban tud..és rendszeresen megmondja a tutit!!!Ez már csak ilyen.. :D

2014. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kisfiam az elején pontosan 3 óránként evett, szóval napi 8 pelus elment. Mondjuk az 1-es méretet csak kb. 1-1,5 hónapos koráig használtunk.

Az éjszakázás: 1,5 hónapos koráig éjszaka 2* is felkelt enni, és ugye nem egyből aludt vissza, később javult a helyzet, 1* evett, de majd csak fél éves kora után aludta át az éjszakát. Erre nem lehet felkészülni igazán. És utána meg ugye jön a fogzás...

2014. ápr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 zabmester ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akik úgy vannak vele, hogy mivel nekik már van x darab gyerekük, ezért úgy érzik, muszáj tanácsot adniuk annak, akinek majd csak most lesz gyereke, és ezt azzal a hozzáállással teszik, hogy az illető leendő szülő bármit tesz, mond, vagy akármivel készül, ők annak a szöges ellentétét mondják. Komolyan, nekem is volt ilyen élményem, le is teszteltem egyszer :D Egy alkalommal mondtam neki, hogy mire megszületik a baba, szeretnék megvenni 4-5 cumisüveget, hogy ha szükség lenne rá, azért kéznél legyen, ne akkor kelljen elrohanni érte. Rögtön rávágta, hogy felesleges, úgyis lesz tejem, ezzel csak azt sulykolom magamba, hogy kelleni fog, de ha nem veszek, akkor sem lesz semmi, úgysem lesz rá szükség. Két hónappal később mondtam neki, hogy biztos vagyok benne, hogy lesz elég tejem, ezért nem veszek cumisüvegeket, csak feleslegesen foglalná a helyet, elég lesz akkor megvenni, ha valami miatt tényleg nagyon kell. Na, erre rögtön elkezdte nekem mondani, hogy ne akarjak kicseszni magammal, vegyek csak pár darabot, mert sosem tudhatom, hogy mi lesz. Magamban jót röhögtem, hogy milyen gyorsan változik a véleménye, és hogy mennyire nem emlékszik a saját szavaira sem :D De tényleg mindennel ezt csinálta, bármit mondtam, ő kapásból rávágta az ellenkezőjét, mert hát ő már TUDJA, mert neki már van gyereke.

Nem kell az ilyen ismerősökkel, rokonokkal foglalkozni, csináld úgy, ahogy szerinted a legjobb, tökéletesen úgysem lehet felkészülni előre, de legalább megnyugtat a tudat, hogy megpróbáltad :)

2014. ápr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy készülj, ahogy neked jól esik.

Festést én csak akkor csinálnék, ha egyébként is aktuális lenne. De így belegondolva egy csecsemő vagy totyogó mellett semmivel nem egyszerűbb, mint várandósan.

10 pelenkát az én fiam elhasznált, napi 7-8 kaki volt. Viszont előre nem vennék sokat második gyereknél (sem), mert az elsőnél mindenből kifolyt a tartalom, minden csomag után új fajtát próbáltunk, másrészt kb. 3 hetesen már ki is nőtte az 1-es méretet. Szóval akkor látja meg az ember, mi van, mikor ott a gyerek.

Az éjszakát pedig nagyon-nagyon kevés baba alussza át. A 9 hónaposom 7-8 alkalommal kel... (Jó, jön a foga, de a sztenderd állapot is 2 ébredés, fogzás, hasfájás stb. nélkül.)

2014. ápr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!