Ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Albérletet keresek. Sajnos csak eladó házakat/lakásokat találtam. Egy összegben nem tudnám kifizetni, így hitelre lesz szükség. 3 éves kislányomat egyedül nevelem.

Ti hogyan döntenétek? Nagyon félek, nem tudnám kifizetni a hitelt. Sehol sem találtam egy albérletet sem.


2014. máj. 3. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha csak azért vennél lakást mert nem találsz albérletet és félsz is hitelbe belemenni,akkor hagyd!!!Keresgélj még esetleg máshol albérlet után!!
2014. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem mennék úgy bele hitelbe,hogy egyedül nevelek egy gyereket...ha kezem lábam töröm és hónapokig táppénzen kell lennem hát nem tudom ki fizetné a hitelt..... aztán a végén egy rakás adóssággal lehet az utcára menni a gyerekkel.

Keresgélj csak..majd találsz jó albérletet.

2014. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Merre keresel? Számomra hihetetlen, hogy nem találsz. Millió kiadó lakás van. A keresőben a kiadót jelöld meg, ne az eladót!

Én egyedül mondjuk még albiba sem mennék, nemhogy hitelt felvenni... Inkább szülőkhöz költöznék kis időre amíg összeszedem magam.

2014. máj. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! Ment a zöld kéz mindenkinek

Én is attól félek nem tudnám kifizetni a hitelt. Jelenleg a szüleimnél lakunk. Gyulán keresek albérletet.

2014. máj. 3. 14:37
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj a szüleidnél. Anyagilag elég nagy teher egy albérlet.
2014. máj. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2014. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A szüleidnél miért nem jó?

Legalább ott az anyagiak is megoszlanak, így nincs annyi kiadás, mintha külön lakásba mennétek.

Hitellel és biztos nem vállalnék be semmit, tehát ha most úgy döntenénk, hogy új kocsit vennénk, akkor inkább kifizetném egy összegben, s mint sem, hogy hitelt vegyek fel.

Am. ha a szüleidnél laktok, akkor félre tudsz rakni, idővel pedig összegyűlik annyi pénz, hogy költözni tudjatok.

2014. máj. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Keresgélj még albérletet. Hitel egyedül nagyon rizikós. Megértelek, hogy el akarsz költözni a szüleidtől. Én nagyon szeretem a szüleimet, de sokkal jobb külön élni, főleg ha már van gyerkőc is.
2014. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 zabmester ***** válasza:

Megértem, hogy külön akartok költözni, hosszabb távon sokszor elég nagy nyűg a szülőkkel együtt élni, ha már kisgyerek is van, akkor is, ha amúgy jó a kapcsolat, hiszen az ember azért már csak kialakítaná a saját életritmusát, saját szokásait, ami főleg akkor nem könnyű, ha egy kisebb lakásban vannak összezárva. Szóval teljesen érthető, ha külön szeretnétek menni, de a lakáshitelt én is százszor meggondolnám, főleg úgy, ha te egyedül neveled a kislányodat.

Albérletet mióta keresel? Mert azért az nem megy egyik pillanatról a másikra. Meg vannak olyan időszakok, amikor sokat hirdetnek, és vannak olyanok, amikor szinte egyáltalán nem. Ti most szerencsés helyzetben vagytok, mert egy fix helyről költöznétek, szóval gondolom azért ráértek várni pár hónapot akár. Nehezebb akkor, amikor van egy x időben lejáró bérleti szerződésed, és ahhoz keresel másik albérletet.

Nézd, mi nyáron szeretnénk költözni, a város másik részére, nagyobb lakásba, de már két hónapja bújom a hirdetéseket, és még nem igazán találtam én sem olyat, ami minden szempontból megfelelne. De ezzel számolni kell, nálunk pl. mindig nyár elején indul be a piac, előtte szerencse kérdése, hogy milyen lakást tud az ember kifogni. Viszont ha egy-két hónapig türelmes vagy, simán kikerülhet újra a piacra egy olyan lakás, ami nektek is megfelelő, csak jelenleg éppen laknak benne.

Ha nagyon ráérsz, esetleg azzal is próbálkozhatsz, hogy a neked megfelelő környéken kiteszel pár hirdetést.

Amúgy tudom, milyen idegesítő folyamatosan a hirdetéseket böngészni, mondom, jelenleg ezt csinálom már két hónapja, és túl azon, hogy kevés az olyan lakás, amire azt mondanám, hogy megfelel, még ráadásul sok a hülye hirdetés is (pl. kétszobásnak hirdeti, de kiderül, hogy van egy félszoba is, ami le van zárva, na ilyen nem kell; vagy hogy hónapok óta folyamatosan hirdetnek olyan lakást, ami már ki van adva, de az ingatlanos újra és újra felteszi), ezek is el tudják venni az ember kedvét.

De ha nem nagyon sürgős a költözés, akkor tényleg csak azt tudom tanácsolni, hogy legyél még egy kicsit türelmes, később még simán találhatsz olyan lakást, ami nektek jó.

2014. máj. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a linket is, mindenkinek ment a zöld kéz !!

3 hónapja keresek albérletet. Úgy látszik találtam egyet:)

2014. máj. 3. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!